Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ptaszek uszkodzony przez kota
Autor Wiadomość
karalucha 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-07-12, 08:43   ptaszek uszkodzony przez kota

Witam! Wczoraj kot mojej cioci przyniósł do domu ptaszka. Ciocia go wypuściła, ale ptaszek nie mógł odlecieć. Kiedy poszłam sprawdzić obecność ptaszka, okazało się, że już go nie ma...ale okazało się, że kot znów go przyniósł do domu. Zabrałam go do siebie-też mam kota więc wsadziłam go do akwarium-kuli.
Ptaszek przeżył noc i ma się chyba całkiem dobrze. Podskakuje, i puka w szybkę. Ale nie wydaje mis się, zeby mógł polecieć.
Nie mam pojęcia co mu dać do jedzenia. Jedyne na co wpadłam to kawałek ciemnego chleba, ale on tego nie rusza.
Nie wiem co to za gatunek. Wygląda trochę jak skowronek, ale nie do końca jak na moje oko(porównywałam z wikipedią ;) ) Wydaje krótkie jakby gwizdy- w sumie trochę jak wróbel.

I jeszcze jedno-gdzie go w razie czego wypuścić? W ogrodzie u cioci ma duże szanse na ponowne upolowanie :/

yg.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 313 raz(y) 74,1 KB

 
 
karalucha 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-07-12, 11:36   

dobra...oświeciło mnie i dałam mu pająka i kilka much. zjadł i domaga się więcej :cfaniak:
nie wiem, czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że to młody ptaszek i jeszcze nie potrafi latać.
kiedy trzymam go na palcu i szybko opuszczam rękę to ptaszek rozpościera normalnie oba skrzydełka. próbował też trochę podfrunąć, ale trochę niezgrabnie mu to wychodzi, więc domniemam, ze jeszcze nie potrafi latać.
martwi mnie tylko, ze jak go wypuszczę to nie będzie może sobie umiał poradzić, albo znów go kot przytarga do domu :/ pewnei sie mylę, ale tak już mam, ze muszę sie na zapas martwić
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2011-07-12, 18:10   

Dobrze,że go karmisz,muchy to dobry pokarm i nie zapominaj o wodzie do picia,wystarczy zanurzyć dziobek w wodzie lub zamoczyć palec i zblizyć do dziobka tak by woda sciekła na dziobek.
Zobacz czy ma po bokach dzioba żółte zajady,jak tak to młodziak.Duzo na temat karmienia dowiesz się tu http://forum.przyroda.org...vt1040,1485.htm lub jeśli mieszkasz blisko ptasiego azylu to najlepiej by tam trafił pod fachową opiekę:)
_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
karalucha 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-07-13, 10:44   

kurczę, nie ma żadnych zajadów :/ do tego dziś nie chce pić wody(wczoraj pił tylko z palca)
Puszczałam go wczoraj po pokoju. Bardziej podskakuje niż lata, ale tak jak pisałam-nie wygląda, żeby któreś skrzydełko było uszkodzone.
Starał się wskakiwać na jakieś wyższe punkty(upodobał sobie moją rękę :D
) i z nich lecieć, ale wychodzi mu to co najwyżej średnio :/
Wrzucam jeszcze bardziej wyraźne zdjęcie

ptasiek.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 308 raz(y) 89,86 KB

 
 
karalucha 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-07-13, 13:09   

ptaszek odszedł na tamten świat :( nie wiem ci się stało bo miał się całkowicie dobrze. zajrzałam do niego a on się nie ruszał ani nie reagował :( nie był jeszcze zimny ani zupełnie sztywny, próbowałam mu robić masaż serca, ale on nie reaguje :(
kurcze popłakałam się, bo się obwiniam, że zrobiłam coś nie tak :(
 
 
anie_1981 



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 172
Wysłany: 2011-07-14, 16:19   

Mógł mieć obrażenia wewnętrzne, to nie Twoja wina. Poza tym zwierzęta dziko żyjące mają często problem do przystosowania się, padają ze stresu. Nam kiedyś kot przyniósł jaszczurkę i też nie przeżyła.
_________________
Mój Zwierzyniec: Pies, 2 koty, rybki, chomik, parka przepiórek chińskich, dwa samce zeberki i dwa samce mewki japońskiej.
Ostatnio zmieniony przez anie_1981 2011-07-14, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lolek9898 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 238
Skąd: Borzecin
Wysłany: 2011-07-14, 17:19   

karalucha, jak często podawałś ptaszkowi do jedzenia robaki, muchy? Chleba nie powinnaś podawać bo ptakom szkodzi. Ja miałem raz młodego kosa i karmiłem go chlebem (bezmyślność) i niestety też odszedł. :(
_________________
Karol Czernek
 
 
 
kamil6 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 47
Wysłany: 2011-07-14, 17:22   

Szkoda, że ptaszek nie przeżył. Była to młoda muchołówka szara.
_________________
Ptaki zawsze powinny móc odlecieć...
 
 
 
karalucha 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-07-15, 10:36   

No chleba w ogóle nie chciał jeść, ziaren też...dopiero później się zorientowałam, że maleństwo jest owadożerne. Robaki dawałam w zależności od łowów, ale ogólnie cały dzien spędziłam na bieganiu za muchami :(
 
 
zięba 


Województwo: śląsk
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Kwi 2009
Posty: 70
Wysłany: 2011-07-15, 16:53   

Ptaki poranione przez kota powinny dostać antybiotyk, podany przez weterynarza. Nawet jeśli skaleczenia to tylko małe zadrapania, to może wdać się zakażenie i ptak może umrzeć.
Żeby ograniczyć trochę skuteczność kota w polowaniu, można zaopatrzyć go w dzwoneczek na obroży. Trudniej będzie mu podejść niezauważony do ptaka. Co prawda młode ptaki i tak przed kotem nie dadzą rady uciec, ale przynajmniej pomoże to dorosłym. A najlepiej jest trzymać kota w domu w okresie lęgowym ptaków...
Jeśli chodzi o pokarm, to bezpiecznie jest karmić mieszanką nabiałową. http://www.stop.eko.org.p...e=article&id=18 tutaj przepis na nią i inne przydatne informacje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15