Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 21:23
Krety
Autor Wiadomość
mateusz89e 
matir


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 35
  Wysłany: 2011-05-26, 13:18   Krety



4149__kret_464.jpg
sprawca w całej okazałośći
Pobierz Plik ściągnięto 505 raz(y) 49,89 KB

 
 
mateusz89e 
matir


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 35
Wysłany: 2011-05-26, 13:20   

Mam do was takie pytanie jak się pozbyć krecika który ryje sobie w ogródku, i nic sobie z tego nie robi...????
 
 
mateusz89e 
matir


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 35
Wysłany: 2011-05-26, 13:22   

:/ moje pomysły już się wyczerpały niestety a krecik jak sobie baluje tak sobie baluje.
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-05-26, 13:50   

:d ja prawie wypróbowałam wszystko ,nawet preparaty dostępne w sprzedaży. Ultra dźwięków nawet nie wypróbowuje bo moje potrafią drążyć nawet w tłuczniu obok ruchliwej drogi- śmieję sie że rodzą się pod asfaltem :diabel:: . U mnie sprawdził sie zużyty olej silnikowy i gnojówka z liści czarnego bzu, skórka z banana jest tymczasowa bo po jakimś czasie w tym samym miejscu jest kopiec. Pomaga też łuski sfermentowane z cebuli (na każdy targu czy w sklepie Ci dadzą) i głęboko wciśnięte w dziurę.
Powodzenia -ja jednak sobie chwale zużyty olej bo na trawniku nie mam już krajobrazu księżycowego. :d
_________________
Jolek
 
 
Wolierka 


Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: 2011-05-26, 14:01   

U mnie kiedyś zagościł na skalniaku,a pozbyłam się go w następujący sposób. do dziury powkładałam butelki (obojętnie jakie) szyjką do góry tak aby wystawały z ziemi na około 10 cm ,po przez szum jaki wytwarza wiatr kret wyniesie się. u mnie to poskutkowało.
 
 
 
krzysio 


Województwo: Pomorskie
Wiek: 26
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 10
Wysłany: 2011-05-26, 15:42   

Witam ja i mój tata jak kret zacznie kopać w ogródku to tam gdzie są kopce kopiemy dziurę niżej tunelu i wkładamy wiadro najlepiej takie wysokie żeby kret nie wyszedł a na wierzch przykrywamy deskami a na deski trawę i zawsze złapie się kret. Później kreta wynosimy na pole daleko od domu :d
 
 
mateusz89e 
matir


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 35
Wysłany: 2011-05-26, 22:01   

Jolek, Te preparaty dostępne w sprzedaży to nic nie skutkują, bo też kupiłem a ten mądry pan co je sprzedaje to wcale o niczym nie ma pojęcia mi polecił środek na mrówki żebym użył....... O łuskach cebuli to nie słyszałem i o gnojówce z czarnego bzu muszę to wypróbować :P
dzięki
 
 
mateusz89e 
matir


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 35
Wysłany: 2011-05-26, 22:07   

Wolierka, z tymi butelkami to też pierwsze słyszę a po za tym to ciekawe trzeba wypróbować. Tylko nie każdy kret się wyniesie daleko i po krótkim czasie ryje na nowo.
Ostatnio zmieniony przez mateusz89e 2011-05-26, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateusz89e 
matir


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 35
Wysłany: 2011-05-26, 22:11   

krzysio, Z wiadrami próbowałem,bo tak sąsiad robi i u mnie nic się nie złapało a u sąsiada sporadycznie... Tylko że ty je wypuszczasz zaś na wolność a on je zabija bo twierdzi że i tak tu wróci.ja do tych stworzeń nic nie mam ale ogólnie mnie to wkurza jak wszystko jest zryte i to jeszcze tam gdzie warzywa rosną,i z nich już nic nie będzie :x
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2011-05-26, 23:03   

Kupiłam takie coś na baterię co wbija się w ziemię i to co jakiś czas popiskuje.
Piszczało, słychać było w całym ogródku. Kret musiał być bardzo muzykalny bo pracował z jeszcze większym zapałem.
Najlepiej sprawdziły się szmaty namoczone w ropie i powtykane do dziur. Na jakiś czas obrzydziło mu to pobyt w moim ogródku.
 
 
mateusz89e 
matir


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 35
Wysłany: 2011-05-27, 23:05   

Wanda Rakoczy, też to miałem ... szkoda czasu na to i kasy bo krecik tak jak mówisz buszował dalej.
dzieki ;)
 
 
krzysio 


Województwo: Pomorskie
Wiek: 26
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 10
Wysłany: 2011-05-28, 21:49   

Witam mam sposób u mojego wujka rosną takie czerwone roślinki i one odstraszają krety dostałem w tym roku kilka nasionek :)
 
 
mateusz89e 
matir


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 35
Wysłany: 2011-06-12, 13:56   

krzysio, A wiesz jak się one nazywają???
 
 
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2011-06-29, 21:00   

Witam,
ta roślina to najprawdopodobniej rącznik pospolity. Zakupiłem zimą kilka nasion, ale wzeszły tylko trzy. Faktycznie, jak na razie działa. Krety nie buszują w pobliżu tych roślin.
Natomiast urządzenie, o którym pisze W.Rakoczy, jest nie najgorsze. Początkowo krety szaleją w pobliżu, u mnie nawet zrobiły kopiec i myślałem, że wydane pieniądze poszły na marne. Pracownik sklepu powiedział mi jednak, że początkowo krety są zainteresowane nowym dźwiękiem i bywa że nawet kilka osobników podchodzi, by "sprawdzić:, z czym mają do czynienia. Po pewnym czasie odechciewa im się emisji dziwacznych pisków i odchodzą dalej(najprawdopodobniej do sąsiada;)
_________________
Darek
 
 
izetta 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 44
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 66
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-07-05, 11:15   

Ja tez walczę z kretem. Najpierw poszły w ruch petardy po sylwestrze. Poskutkowało na kilka dni. Potem kupiłam karbid, został wywalony na wierzch kopca, jak również wcześniejsze petardy niewypały. Obecnie zbieram ziemię z wierzchu, robię delikatnie otwór i wrzucam mu to co zostawią po sobie psy :) i zasypuję. Ponieważ psy mam duże to sporo "prezentu" dostaje na jeden kopiec. Owszem wraca ale juz raz na tydzień lub dwa i tylko jeden lub dwa kopce, w zależności ile mu zaserwuję "przyjemności" no i na trawniku pomaga regularne koszenie, więc faktycznie wibracji i hałasu nie lubią. Muszę spróbować z puszkami na kijach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15