Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
tp29/Galeria/Komentarze
Autor Wiadomość
petrus12 
tylko natiralne lęgi


Województwo: mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 165
Wysłany: 2011-01-17, 12:59   

Aksamitki mają jeszcze jedną pozytywną cechę, bowiem odstraszają (niszczą nicienie glebowe).
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-01-17, 14:44   

:) oczywiście napiszę Ci ,że jest to po naszemu dzianwa inaczej GAILLARDIA.
Twoja jest byliną, natomiast ja mam jednoroczne które rozsiewają się wszędzie.
_________________
Jolek
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-01-18, 07:16   

Dziękuję za rady . Wiosną postaram sie postarać :diabel:: Kwiatowy ogródek po poprzednikach zamieniłam na trawnik z kilkoma iglakami i kępami niezniszczalnych floksów i malw :d Floksy chciałam też wykosić , ale przypomniało mi się , że latem żerują tam zawisaki ;) Mam tam tez ogromny placyk mięty , która sama sie rozsiewa .Cała działka ma prawie hektar , i nie będę w stanie jej obrobić . Jak już ogrodzimy całość , to wypuszczę tam kaczki i gęsi celem wykoszenia trawy , bo w tym roku musiałam biegać po sąsiadach .Posiać to jeszcze nie problem , gorzej utrzymać to wszystko na grządkach . Może mi się uda . Jak coś , to będę pytała . Mogę ?
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-01-18, 13:54   

a pytaj:D ja walcze z moim perzowiskiej już trzeci rok;) W tym roku ponownie przymierzam się do melonów i arbuzów, wiedza mi wzrosła, to może coś w końcu z tego wyjdzie:)
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
petrus12 
tylko natiralne lęgi


Województwo: mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 165
Wysłany: 2011-01-18, 16:03   

Jeśli mogę ci coś doradzić względem arbuzów, to jak w czerwcu wysadzisz na słoneczne miejsce już starszą rozsadę, oczywiście zahartowaną, to w okół roślinek nasyp czarnej ziemi lub kory, bardzo dobrze chłonie wodę, a w dodatku na początku doskonale nagrzewa ziemię, mi w zeszłym roku, a posadziłem je w półcieniu arbuzy dały około 4 owoców, a kilka zawiązków się nie dojrzało, posadziłem 3 roślinki, wiem że to nie żaden sukces, ale trochę praktyki mi to dało, w tym roku posadzę w pełnym słońcu więc powinny dojrzeć wszystkie, co ważne, pod arbuzy jak i melony musi być super żyzna ziemia i dobrze przepuszczalna, aby korzenie miały dużo wody, ale by nie stała na powierzchni, bo pędy łatwo gniją.
Ostatnio zmieniony przez petrus12 2011-01-18, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-01-18, 16:09   

4 arbuzy to byłby dla mnie wielki sukces:) póki co parę lat temu udało mi się wyhodować jednego jak mały grejpfrut, i 2 lata temu melona jak duży grejpfrut:D + jeden którego mój tato pomylił z cukinią jak był bardzo mały.. mówię wam, panierowany arbuz to nie jest to;)
Ale w tym roku obiecałam sobie że się poprawię, kory niestety nie mam ale zamierzam je obłożyc czarną włókniną, w zeszłym roku miałam pomidory na włókninie i bardzo sobie chwalę, chociaż pielić nie musiałam. Słoma pewnie tez by dała rade, ale aż tyle słomy to nie miałam.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
petrus12 
tylko natiralne lęgi


Województwo: mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 165
Wysłany: 2011-01-18, 17:22   

Mi melona kaczuszki objadły, jak już się zawiązał, po czym następnego dnia liście i tak był koniec z melonem. Włóknina to bardzo dobry pomysł. Chyba też się nad tym zastanowię. W tym roku planuję znowu posadzić melony ale zabezpieczone przed kaczkami. No to musiało być ciekawe doświadczenie, lubię panierowaną cukinię, ale arbuza nie próbowałem, niektórzy wolą bardziej egzotycznie, choć ja tych podniebień nie rozumiem :) , przecież niedojrzały arbuz jest też słodki choć mniej.
 
 
indyk963 



Województwo: śląskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 275
Wysłany: 2011-03-06, 11:46   

Ja też kupiłem azalię w biedronce tylko że różową . Kwitła tak jak twoja ze 2 miesiące ale już przekwitła i ma tylko 2 duże kwiaty ale cały czas pąki wychodzą .
_________________
Moja hodowla:
http://www.forum.woliera....2faf12051#99866
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-03-07, 14:41   

O, nawet nie wiedziałam, że w biedronach azalie mają, chyba za rzadko bywam.. Ja czekam, aż zejdzie śnieg i okaże się, co zostało z moich sianych w zeszłym roku łubinów. Jak padną, to koniec, sieję i zimuję je w domu.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2011-03-07, 18:48   

Są, są... I nie tylko azalie. Co tydzień jest po kilka różnych rodzajów kwiatów do wyboru.
Przegapiłem ostatnio bonsai. Ale w następnym tygodniu mają być znowu. Pewnie się skuszę ;)

A łubin będę sadził w tym roku. Mam już zamówiony.
Jakoś już dwa razy sadziłem i nie zeszedł najlepiej.
Może teraz się uda. Bardzo mi się podoba ta roślina (zresztą nie tylko ta ;P)
 
 
Dyvid 
Dawid Grzesik



Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 78
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2011-03-07, 18:57   
   Nr Tel.: 530-967-845


Wam nie może zejść łubin, a ja muszę z tym walczyć . Tak już go trochę poskromiłem i rośnie tam gdzie powinien bo na początku na całym trawniku łubinu było pełno orlików zresztą też :D .
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-03-07, 19:27   

;) wbrew pozorom jak człowiek patrzy na całe łany łubinu wzdłuż torów to aż chce się je mieć też u siebie. U mnie też nie powiodły się próby wysiania łubinu. Wzeszły jakieś słabe roślinki i zamarły. Dostałam też korzonki ale jakoś marnie rosły. Widocznie u mnie niewłaściwa gleba dla nich. Natomiast tak jw orliczki miniaturowe wysiewają się wszędzie jak tylko na czas nie zetnę przekwitłe kwiatki. Za to z małego korzonka mam olbrzymią kępę zawilca japońskiego który mnie zachwyca jak kwitnie :d

zawilec japoński.JPG
Plik ściągnięto 4719 raz(y) 160,02 KB

orlik karłowy.JPG
Plik ściągnięto 4709 raz(y) 48,2 KB

orliki.JPG
Plik ściągnięto 4710 raz(y) 57,06 KB

_________________
Jolek
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-03-08, 10:09   

No właśnie, mi ładnie skiełkowały ale teraz marnie wyglądają, może powinnam je okryć na zimę jak są takie maleńkie.. Gotowy z biedronki w ogóle padł ekspresem, nawet nie było co zbierać:/
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
Dyvid 
Dawid Grzesik



Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 78
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2011-03-08, 14:16   
   Nr Tel.: 530-967-845


ShowGirl, ja z siewkami nic nie robiłem . Same się wysiewały , schodziły i rosły w gruncie. Pewnie za bardzo na nie chuchacie :D .
 
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2011-03-25, 00:55   

tp29 Pozwolisz, że się dopiszę do tematu :?: :d
Ten miesiąc mam w pracy przechlapany, ale właśnie jest jedyny okres kiedy skumulowało mi się wolne i pogoda póki co super!
Chciałem zrobić zdjęcie kwiatkom oczaru telefonem, ale coś mi w kadr wlazło! :D
A krokusów z godziny na godzinę coraz więcej!

Oczar pośredni Diana i tło.jpg
Plik ściągnięto 5490 raz(y) 35,09 KB

Krokusy.JPG
Plik ściągnięto 5490 raz(y) 46,91 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 20