Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
tp29/Galeria/Komentarze
Autor Wiadomość
dagmaraD 


Województwo: Mazowieckie
Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lut 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-08-21, 18:34   

Piękna hortensja ( mam pytanie nie przemarza w zimie??) Rabaty przepiękne w kolorach teczy , a ketmia jest tylko latem na zewnątrz a zimuje w pomieszczeniu czy cały rok na dworze , nie posiadam tej rośliny a bardzo ja chciałabym mieć tylko nie mam miejsca do zimowania bo mam kolekcje pelargonii
_________________
Uwielbiam Kaczki PIŻMOWE
 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2010-08-21, 19:08   

Dzięki DagmaraD - hortensja trochę przemarza w zimie, szczególnie końcówki łodyg (mimo okrywania na zimę). Ale mimo tego kwitnie co roku bardzo obficie. W tamtym roku przygiąłem jedną łodygę do ziemi i udało się ją ukorzenić. Niedawno oddzieliłem od "matki" i przesadziłem w inne miejsce;)Nie sądziłem, że w taki prosty sposób można rozmnożyć horstensję (zresztą nie tylko horstensje) ;)
A co do ketmii - to niestety ten gatunek musi być w domu w zimie. Na dodatek można ją wynieść dopiero po ostatnich przymrozkach, bo nawet najmniejsze moga ja umrozić a skutkiem tego będzie brak kwitnienia w lecie.
Jest ketmia ogrodowa (Hibiskus) ale jej już nie trzeba wnosić. Mam jedną o fioletowych kwiatach. Może nie ma tak ogromnych kwiatów jak ta pokojowa ale też jest bardzo ładna i też są różne kolory :)
Myślę, że ta będzie dla Ciebie idealna.
Polecam!
Ostatnio zmieniony przez tp29 2010-08-21, 19:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dagmaraD 


Województwo: Mazowieckie
Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lut 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-08-22, 16:54   

Tak nad hortensja się zastanawiałam czy ja kupić bo , ale skoro mówisz że kwitnie co roku to się na nią zdecyduje :D . Ketmia no niestety nie mam warunków dla niej bardzo lubie jeździć do ogrodu botanicznego w Powsinie tam w szklarni są piękne okazy. Zastanawiam się też nad kupnem budleji dawida podobno przyciąga motyle , czasem moje kury rozgrzebują mi z zapałem korę spod grządek i rozłożoną pod iglakami niszcząc mi trawnik ale efekty wizualne rekompensują mi nakład pracy na sprzątanie
_________________
Uwielbiam Kaczki PIŻMOWE
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-08-22, 17:52   

dagmaraD, Budleja Dawida to bardzo wdzięczny krzew a motyle go uwielbiają, czasami można ich naliczyć kilkadziesiąt w jednym czasie. Ma kwiaty białe, różowe, fioletowe i niebieskie.Przedłużamy kwitnienie obcinając przekwitłe kwiatostany. Lubi zimą przemarzać, ale to nie jest problem, bo aby pięknie kwitł musi być wiosną mocno przycinany bo kwitnie tylko na jednorocznych pędach.
Moja ulubioną rosliną jest milin amerykański
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
dagmaraD 


Województwo: Mazowieckie
Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lut 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-08-23, 11:35   

tak już zamówiłam na allegro 3 sadzonki budleji zamierzam posadzić je w zacisznym miejscu w ogrodzie bo u mnie na wschodzie polski gdzie mieszkam są silne mrozy. MILIN mam i jestem z niego bardzo zadowolona mało wymagający mam taki lekko czerwony i żółty i mnóstwo powojników gdzie ptaki sobie wija gniazda mi trznadel.
_________________
Uwielbiam Kaczki PIŻMOWE
 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2010-08-23, 14:55   

DagmaraD - nie tylko u Ciebie są silne mrozy. U mnie na podkarpaciu też nie małe;)
A tej zimy to szczególnie dawało popalić :(
Ja również miałem Budleję ale tej zimy nie przetrwała. Miała juz kilka ładnych lat, krzew nie mały a jednak coś się z nim stało. Prawdopodobnie umarzł. Szkoda, bo faktycznie piekny krzew i rzeczywiście przyciąga motyle ;)
Jesienią po przycięciu posadziłem kilka patyczków na rozmnożenie, ale niestety tez większość nie przetrwała. Uchował się jeden, przesadziłem niedawno w inne (lepsze) miejsce i zobaczymy, czy jednak przeżyje. Fajnie by było....
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-08-23, 17:35   

Trzeba obciac gałezie, dobrze okryć, ja daję ok. 0,5 m ziemi - kopczyk
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
marekka 



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 42
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-08-27, 14:48   

Ja też mam Budleje w swoim ogrodzi mam biała i rózową świetny krzew rzeczywiście wabi motyle na potęge
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-12-04, 18:27   

:D cordylina Ci pięknie wyrosła.Pomyśl aby już ją prowadzić prosto przy paliku. Będzie pięknie wyglądać jak będzie wyższa a pod nią różnej wielkości odrosty.
Co do siewek paprotki to podobna mi jest do rodziny Adiantum ale ona ma parę rodzai, wieć Ty będziesz wiedział o jaki chodzi jak poszukasz w necie bo widziałes matkę. Siewki są bardzo wrażliwe na przesuszenie.
Natomiast ta piękna trawka :d to chyba ,,pandanus" lub jakaś odmiana ogrodowa trzymana w domu.
Dużo tego typu roślin jest do siebie podobnych.
_________________
Jolek
 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2010-12-04, 19:51   

Jolek - Ty to jednak jesteś niezastąpiona;)
Skąd Ty znasz te wszystkie nazwy roślin???
Tę paprotkę szukam już od jakiegoś czasu, żeby poczytać o niej, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Faktycznie pod tą nazwą co podałaś znalazłem podobną, ale i tak nie do końca. Ta moja ma trochę inne liści.
Nie wiem czy mogę, ale podaję link do strony gdzie jest zdjęcie takiej podobnej.
http://ogrody.gazetadom.p...836136.html?i=5
Ta moja ma liście bardziej szpiczaste, nie tak owalne.
Dzięki za informację, będę szukał dalej;)

A jednak znalazłem :) ))
http://ogrodywodne.pl/cyrtomium_falcatum/
Okazuje się, że ta roślinka nazywa się PAPROTNIK SIERPOWATY.
To na pewno ta sama roślina;)
Ostatnio zmieniony przez tp29 2010-12-04, 19:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-12-04, 20:21   

:) cieszę się jeśli umiem Ci pomóc. Swego czasu ,,przerobiłam z 80%" encyklopedię roślin pokojowych. Doslownie w mieszkaniu miałam jak w dzungli a wśród nich patyczaki. Teraz mnie absorbuje stary dom i tylu roslin już nie posiadam :glupek:
_________________
Jolek
 
 
petrus12 
tylko natiralne lęgi


Województwo: mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 165
Wysłany: 2011-01-15, 22:28   

Tomek a myśleliście o adenium (róża pustyni), prześliczna roślina, a z twoją ręką może ci się udać ją wyhodować, a kwitnie i wygląda przepięknie.
 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2011-01-16, 09:08   

Wiesz, nie dawno usłyszałem pierwszy raz o tej roślince. Bardzo ładna i chętnie sobie ją sprawię. Jak tylko gdzieś wypatrzę ;)
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-01-16, 09:23   

Podziwiam Wasze piękne rośliny . Ja do roślin nie mam reki :( Potrafię uśmiercić nawet kaktusy ;(
Jesienią kupiłam kiść winogron z gałązką . Włożyłam tą gałązkę w doniczkę z ziemią , i stał się cud ;) Co dalej z tym robić ? :hmm:



Uploaded with ImageShack.us
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
zajac 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 48
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 123
Skąd: Rybotycze
Wysłany: 2011-01-16, 09:42   

BIANKA1, wsadź tą sadzonkę do ziemi i będziesz miała winogron :d . To nie jest żaden cud, tak się rozmnaża wiele krzewów owocowych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13