Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybieg dla kaczek
Autor Wiadomość
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
  Wysłany: 2007-04-16, 20:58   Wybieg dla kaczek

Jak zapewniacie bezpieczeństwo waszym kaczkom na wybiegu? Chodzi mi tu o dzikie gatunki kaczek, o podciętych lub kopiowanych skrzydłach, które są trzymane na wybiegach ze stawikami.
Czy zamykacie je na noc w jakimś pomieszczeniu czy też stosujecie jakieś środki ochrony typu pastuch elektryczny lub drut kolczasty.
Jakiej wysokości macie siatkę i o jakiej wielkości oczkach. Czy też macie sokolik, jeśli tak to jak głęboki.
Czy mieliście jakieś straty w inwentarzu (kaczkach i innych ptakach wodnych na wybiegu) spowodowane wizytą drapieżników?
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-04-16, 21:06   

Rocki, ja żeby temu wszystkiemu zapobiec i nie narażać swoich ptaków na niebezpieczeństwa, utrzymuję je w obszernej wolierze wykonanej z:
-jako fundament mam wkopane krawężniki.
-na słupach mam naciągniętą siatkę (ściana) o oczkach 2 cm. 3 ściany sa jednolite, 1 murowane 2 są z drzewa i na zewnątrz siatka drobna.
-góra woliery jest z sieci Kebera o oczkach 2 cm na naciągach z linami metalowymi. Wszystko podtrzymują 2 wielkie słupy. Mam zamiar jeszcze puścić góra pastucha elektrycznego, wrazie gdyby coś chciało wejść przez górę. Kaczki moje w większości mogą sobie swobodnie latać w wolierze bo mają ku temu masę miejsca. Do woliery mam dostawione pomieszczenie zimowe (kurnik) w którym też karmię ptaki. Jest ono wykonane z drzewa na fundamencie. Jest tam też małe pomieszczenie ok. 25m2 z wybiegiem i stawem, całość tego pomieszczenia to ok. 40m2. Z 2 stron tego pomieszczenia biega sobie piesek i jestem całkowicie spokojny :D
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-04-16, 21:09   

wanted, niestety nie każdy ma miejsce i możliwości, aby zbudować tak obszerną wolierę. A czy widywałeś jakiś nieproszonych gości, którzy kręcą sie wokół woliery?
A jak jest u ciebie z gęsiami?
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-04-16, 21:17   

Aj Ty podstępny.
Otóz tak, nie widuję jak narazie wokół woliery z kaczkami nic co by chciało wejść do środka. Jak narazie mizerne szanse.
Z gęsiami jest następująco.
Mam w tej chwili 3 wybiegi na których przebywa kilka gatunków gęsi. Wszystkie sa kopiowane. Siatka jest wielkośći 1.3m oddzielająca poszczególne wybiegi. Z jednej strony jest mur wysoki na 1.8m, z drugiej jest woliera z kaczkami. Kolejna strona przylega do domu a 4 strona jest koło psa. Też bywam spokojny, coś jedynie może wejśc tylko przez bramę i wtedy pokombinować. W tym roku jednak gęsi przeniosę na inne wybiegi które będe robił. Także porobię je tak, by były bezpieczne. Szkoda mi ptaków i strat więc lepiej zainwestowacv w dobre ogrodzenie i zabezpieczyć ptaki, wtedy można spać spokojnie :D

Odnośnie bażantów, też mam wolierki bezpieczne i gania wokół piesek. Papugi także śpią spokojnie i przepióry i ja razem z moimi ptakami. Myślę ze wyjaśniłem wszystko :D
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-04-17, 16:28   

A może wystawiłbyś jakieś zdjęcia, żeby można było to sobie poukładać w głowie i np jak ktoś będzie robił własne woliery to by przynajmniej wiedział jak...
Muszę się wam pochwalić, że w końcu namówiłem tatę na mandarynki i po sezonie lęgowym będę chciał se parkę załatwić :D
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-26, 22:10   

Planuję wybieg dla kaczuch i kur, wspólny. Ma mieć wymiary 15m/10m. Przewidziałam , oczywiście, basen dla kaczek i w związku z tym mampytanie.

Jakiej głębokości powinien być zbiornik, zeby nie stanowił zagrożenia dla kur, a był wystarczajacy dla kaczek ?

Może lepszm rozwiązaniem byłoby rozdzielenie części dla grzebiących i dla blaszkodziobych?

Jeżeli miałyby mieszkać na jednym wybiegu, czy mogą korzystać ze wspólnych domków, czy wskazane byłyby osobne mieszkania?

Jeżeli moje pytani wydają się idiotyczne, z góry przepraszam, ale nie mam żadnego doświadczenia, a wolę dopytać niż uczyć się kosztem ptaków ;)
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2007-12-26, 23:24   

Osobiście polecam aby dla kaczek oddzielić wybieg. Może on być z basenem ale osobny bo po dłuższym czasie kaczki <głównie> w połączeniu z kurami uczynią z wybiegu pustynię a na dodatek po każdym deszczu będzie jedno wielki bajoro. Wiem jak to jest po pierwsze ptaki sa brudne, po 2 wygląda to niezbt estetycznie a po 3 kazda czynność nawet nakarmienie ptaków jest powiązane z wybrudzeniem obuwia, i ubrań. A jeśli oddzielisz kaczki to będa miały pewnie na swoim wybiegu pustki, które mogą przerażac i nie wygląda to zbyt ,,ładnie" ale możesz wzdłuż płotu posadzić jakieś rośliny które zasłoną to miejsce. Kaczuchy beda miały cień, a Ty nie bedziesz musiała sie wstydzić że mieszkają w błotku;););)
_________________
Bartek
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-26, 23:45   

Dzięki Bartek :d

Wybieg planuje pod drzewami, dwiema ogromnymi, starymi leszczynami i dębem :) Myślę, że cienia im nie zabaknie, a mślę o postawieniu donic z roślinami, bo obawiam się, że przy posadzeniu ich w ziemi szybko by się ptaszyny nimi zajęły :oczy:

Porada dotycząca rozdzielenia jest bardzo cenna, dziękuję jeszcze raz :d
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2007-12-26, 23:51   

No nie ma za co, wiesz to są moje osobiste spostrzezenia. wszystko tez zalezy od tego jakiej wilkosci miałby być ten wybieg dla samych kaczek, jakie gatunki chciała bys utrzymywać i w jakiej ilości, ale ja jkednak obstaje za rozdzieleniem wybiegu. Hmmm a rośłiny, no z tego co piszesz jełśi będa pod leszczynami to beda miały warunki dobre, a rosliny polecałem aby obsadzić nimi płot, tyle że tak naprawde to chyba każdymi prędzej czy póxniej zaintersują sie ptaki;);)
_________________
Bartek
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-27, 00:01   

Na poczatek chciałabym małe stadko, dwie, trzy kaczuchy :) Zakochałam się w biegusach, więc to one zamieszkają z nami :d


Zagroda ma być spora ... około 15/10 m , ale pewnie wszysto wyjdzie w praniu ;)
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-12-27, 00:17   

Luśka, kury i kaczki noszą inne szczepy chorób a i same mogą się też zarażać od siebie lub zostać bezobjawowymi nosicielami. Kury też mogą chorować na wątrobę przebywając na mokrym wybiegu.
Tak szczerze, to wiele przemawia za nie.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-27, 00:30   

Dzięki!

Te argumenty są przeważające. Będą miąły osobne wybiegi. Mam nadzieję, że fakt, że będą po sąsiedzku nie stanowi problemu?
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-12-27, 00:31   

No raczej nie, ale najlepiej na siatce wtedy coś zamieść, roletę jakąś w postaci trzciny, wikliny lub jakoś inaczej to rozwiąż.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-27, 00:33   

Myślałam o przegrodzie z drewna.
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2007-12-27, 01:20   

Jakiej głębokości powinien być zbiornik, zeby nie stanowił zagrożenia dla kur, a był wystarczajacy dla kaczek ?

Moim zdaniem zrób trochę głębszy, tak na ok. metr, abyś mogła posadzić w nim rośliny i żeby rosły w nim naturalnie a nie w donicach. Kaczkom głębszy spodoba się bardziej, a kury nie potopią się, bo co to jest woda to chyba wiedzą hehe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13