Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Prześwietlanie jajek.
Autor Wiadomość
karei 


Województwo: dolnoslaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 174
Wysłany: 2010-02-18, 15:29   

Najlepiej specjalnym owoskopem lub jeśli moze posiadasz stary projektor do wyświetlania bajek świetnie się do tego nadaje ewentualnie zarówke zwykłą umieść w tubie z brystolu czarnego i w ciemnym pomieszczeniu śmiało prześwietlaj po około 7-9 dniach już zobaczysz wszystko dokładnie
 
 
 
annakaja 



Województwo: zachodniopomorskie
Wiek: 53
Dołączyła: 26 Cze 2009
Posty: 3
Wysłany: 2010-02-18, 15:33   

karei gdzie mozna kupić owoskop i co to jest?:)
 
 
alan1980 



Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 123
Skąd: Płońsk
Wysłany: 2010-02-19, 08:29   

annakaja, Prześwietlarka jaj / owoskop . Jeśli chcesz to na allegro można nieraz znaleźć, oraz na stronie http://www.darewit.pl/skl...ka-jaj-owoskop. Na forum też kolega dobrak, sprzedawał samoróbki http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=6840
_________________
 
 
Joanna 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 31 Lip 2006
Posty: 111
Wysłany: 2010-02-19, 11:58   

http://papugi.resnet.pl/h...tlanieJajek.htm - tutaj jest pokazane urzadzenie do prześwietlania jajek, które można zrobić samemu i nie trzeba kupować. Jak ktoś coś takiego zrobi, to byłabym wdzięczna za uwagi.

Są też zdjęcia pokazujące co mozna zobaczyć przy prześwietlaniu.

Pozdrawiam,
Joanna
_________________
o papugach

o mnie

o mojej książce o papugach
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2010-02-20, 08:41   

Ja jajka prześwietlam zwykłą żarówką, ale w całkowicie ciemnym pokoju. Zawsze się jakoś udaje.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
kamyllo 


Województwo: podkarpackie
Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 60
Wysłany: 2010-04-09, 16:23   

witam mam takie pyt a można prześwietlić jaja przed podłożeniem pod kwokę lub wsadzeniem do inkubatora
 
 
kubao 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 115
Wysłany: 2010-04-09, 16:41   

nawet jak prześwietlisz jajka to i tak nie będzie widać wcale rozwoju zarodka przed podłożeniem oczywiście po kilku dniach inkubacji będzie juz widać jak zarodek sie rozwija
jak przed tym bys przeswietlał to jajka wygladały by jak jaja czyste
 
 
 
korpus80 
monka1


Województwo: mazowieckie
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 12
Skąd: warszawa
Wysłany: 2010-04-14, 11:07   

Witam.. Mój sposób na prześwietlanie jaj to lampka z podłużną żarówką i sztywny środek z papieru toaletowego. Zakładam rulon na żarówkę a do drugiego końca przykładam jajko dla lepszego efektu robie to w ciemnym pokoju. Tylko trzeba uważać aby nie podgrzać za bardzo jajka. Pozdrawiam...
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-04-25, 11:49   

a ja biorę do ręki jajko drugą rękę trzymam równolegle do ziemi i pod nią ustawiam jajko i tak biorę że światło pada na bok jajka i widac juz po 3 dniach czy bedzie coś z tego czy nie do takiego prześwietlania używam zwykłą żarówka na ścianie a nie na suficie albo sztuczną kwokę
 
 
szym0n30 


Województwo: Lubuskie
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 24
Wysłany: 2010-05-24, 10:02   

Witam
W sobote prześwietlałem jaja po raz pierwszy.
Z 19 odrzuciłem 1 szt (na 100% była czysta) -co do 2 szt. miałem wątpliwości więc je zostawiłem ale mam rozterkę.
Piszecie że należy bezwzględnie usunąć jaja niezalęzone bo szkodzą tym które się rozwijają-ale szkodzą w jaki sposób?
Jak zostawiłem dwa i okaze się że niezalęzone to co? Cały wylęg szlag trafi??
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2010-05-24, 10:20   

Nie martw się, nic się nie stanie.
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2010-05-24, 16:06   

szym0n30 jajka „czyste” nie szkodzą nadmiernie, pozostałym zalężonym jajkom. Jajko puste z biegiem dni w ciepłej temperaturze zaczyna się psuć, we wnętrzu zachodzą reakcje chemiczne, co niestety zbyt ładnie nie pachnie. Po pewnym czasie zaczynają wydzielać się z niego trujące gazy (duszące), aczkolwiek są to niewielkie ilości, więc reszta jajek i rozwijających się w nich zarodków jest zupełnie bezpieczna. Jedynym mankamentem takich „starzejących się” jaj jest to, iż mogą one wybuchnąć, właśnie poprzez nadmiar tego gazu, który je rozsadza. Wtedy jest wszystko brudne oraz śmierdzące. Zapach ten jest na prawdę uciążliwy i niemiły, a ile po tym czyszczenia. Oczywiście nie zdarza się to zbyt często, gdyż jajko musi trochę poleżeć w ciepłej temperaturze, aby wybuchło. Reasumują spokojnie możesz odczekać kilka, a nawet kilkanaście dni, aż będziesz miał pewność, iż z tych jaj nic nie wyjdzie, wtedy je wyrzucisz. ;)
 
 
wik18 


Województwo: lubelskie
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 100
Wysłany: 2010-05-25, 20:00   

Ja prześwietlam jaja przy zwykłej żarówce, i zgaszonym świetle wieczorem, gdy jest ciemno. Wtedy wszystko widać.
Prześwietlam jaja zwykle po 7 dniach ( tygodniu ) inkubacji u kanarków i ptaków egzotycznych, jak u innych - nie wiem, ale myślę że tak samo lub przynajmniej podobnie.
Wszystko wtedy ładnie się rozwinie, jeśli niezalężone to nic nie ma w jaju.

Niezalężone jajko jest po prostu czyste w środku. Jeśli jakieś życie się w nim rozwinie, na początku zwykle są w jajku czerwone żyłki od wewnętrznej strony przy skorupce. Gdy pisklak znajdujący się w jajku podrośnie i żyje, z drugiej, mniej oświetlonej strony jajka znajdować się będzie ciemna plama - to pisklak.
 
 
szym0n30 


Województwo: Lubuskie
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 24
Wysłany: 2010-05-28, 09:51   

Wczoraj wykonałem drugie prześwietlenie bo w inkubatorze zaczął się unosić "zapaszek" :? Dwa kolejne jaja trafnie odrzucone (zero w srodku) i znów zostały dwa w których czarny zarodek jest zdecydowanie mniejszy od pozostałych (14 dzień) -obumarły?
W pozostałych jajach da się dostrzec już zarysy kuraka, a w tych dwóch jedynie plamka 1,5-2 cm -zostawiłem je ale podejrzewam że też do wywalenia.
Ogólnie z 20 jaj zostało 16- zobaczymy co dalej.
 
 
wik18 


Województwo: lubelskie
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 100
Wysłany: 2010-05-30, 11:05   

szym0n30 napisał/a:
plamka 1,5-2 cm

Taka plamka, o kolorze czerwonym ( czasem z odchodzącymi od niej żyłkami )to serce kurczaka. Dobrze, gdyby było widać, jak bije... Żyłki o kolorze czerwonym też są oznaką życia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13