Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mateusz20
2008-12-05, 21:21
Spotkania klubu Czubatki Polskiej
Autor Wiadomość
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-05-13, 08:45   

Łukasz pewnie, że przyjeżdżaj, fajnie było by poznać na żywo osoby z forum.
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-13, 22:34   

Łukasz przyjezdzaj :!: Bardzo chce cie poznac osobiscie ;)
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-05-14, 07:04   

Ejj ludzie gdzie Wy mnie tam widzicie? o ile się orientuje to ja robiłem te fotki i tak nie bardzo było by mnie na foto zobaczyć :P
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-05-14, 15:27   

Kamil nic nie szkodzi, że robiłeś zdjęcia, ja ci zrobiłem ;)

bez tytułu.JPG
Kamil Kowalski i Jaras (p.Jarek Michałek)
Pobierz Plik ściągnięto 740 raz(y) 34,86 KB

 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-05-14, 19:29   

Kamil na tym foto masz minę jakbyś komuś krzywdę miał zamiar zrobić.
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-14, 19:47   

A ta dziewczyna obok ciebie to kto to :?: ;)
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-05-14, 20:27   

To chyba Magda Kamila, mam nadzieję, że nie będą mi miel za złe, że wystawiłem ich foty bez pytania :hmm:
 
 
Mikołaj Piechocki 
drób ozdobny



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 25
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 110
Wysłany: 2011-01-21, 15:15   
   Nr Tel.: 784913218


mam pytanie kiedy i czy w ogóle będzie czubatkowe spotkanie w roku 2011
_________________
www.totenko.like.pl
 
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2011-02-07, 15:09   

Ostatnio często słyszę takie pytania, szczególnie od osób które w ciągu ostatniego roku wstąpiły do Stowarzyszenia.
W temacie Spotkania, Wystawy zostały podane dokładne relacje ze wszystkich spotkań. Z wyjątkiem dwóch pierwszych, u naszego Pana Prezesa w Kazimierowie, wszystkie następne spotkania organizowane były w różnych miejscach, za każdym razem przez inne osoby.
Uważam, że aby Stowarzyszenie prawidłowo funkcjonowało należy spotykać się i nic nie stoi na przeszkodzie aby takie spotkanie odbyło się, ale jak do tej pory nikt jeszcze nie wychylił się z propozycją jego zorganizowania.
Gdyby jednak znalazł się chętny, to jako organizator ostatniego spotkania podaję kilka informacji.

Każde spotkanie odbywało się w innych warunkach. Można powiedzieć że każde było w innym stylu. Jedno co je łączyło to bogaty, ciekawy program szkoleniowy, który był główną częścią każdego spotkania. Ważne aby zachęcić kolegów o dużej wiedzy i doświadczeniu hodowlanym aby zechcieli podzielić się tą wiedzą, tak jak robili to do tej pory.Ja miałam to szczęście, że zrobił to Kolega Staszek Olbryś, który od początku poparł mój pomysł zorganizowania spotkania w Serocku. Dzięki jego świetnemu zmysłowi organizacyjnemu już zupełnie nie musiałam martwić się o program.

Nie dostajemy żadnego dofinansowania z kasy Stowarzyszenia. Wszelkie koszty noclegów, wyżywienia, wspólnej uroczystej kolacji, pokrywają w całości uczestnicy spotkania. Ważne jest więc aby ceny były dostępne dla wszystkich z jednoczesnym zapewnieniem względnie dobrych warunków. Jako stara turystka nie mam nic przeciwko temu aby pomieszkać w namiocie, czy w ośrodku w stylu wczesnego Gierka, ale wiem, że w dzisiejszych czasach ten numer nie przejdzie.

Trudno wybrać termin odpowiadający wszystkim. Do czasu pokazu w Powsinie spotkania odbywały się w drugą sobotę i niedzielę września i chyba był to czas najbardziej odpowiadający hodowcom. Organizując spotkanie w Serocku uzależniona byłam od wolnych terminów w ośroku. Czerwiec - piękny miesiąc, dobra pogoda, ale każdy gdzieś się śpieszył, każdy myślał o pozostawionych w domu kurczakach, czy innym przychówku.

Moim największym, a właściwie jedynym problemem podczas organizowania spotkania, było to, że do końca nie byłam pewna liczby uczestników. Termin podany był 2 miesiące wcześniej a do ostatniego dnia ktoś decydował się na przyjazd, ktoś inny rezygnował, co przy konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsc w ośrodku i wpłaceniu z własnej kieszeni zaliczki, było bardzo stresujące.
Najważniejsze, że wszystko udało się.

Podejmie się ktoś następny????
Ostatnio zmieniony przez Wanda Rakoczy 2011-02-07, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2011-05-13, 21:22   

Temat ucichł wraz z końcowym pytaniem... Myślę, że aby SHDR CP prawidłowo funkcjonowało to należałoby zorganizować w tym roku jakieś letnie spotkanie. Oczywiście w grę wchodzi centralna Polska, aby każdy miał podobny dojazd.

W ostatnim czasie do stowarzyszenia doszło sporo nowych twarz. Nie znamy się jeszcze.
Na przełomie roku 2010 / 2011 kilka osób nas opuściło. Ludzie cały czas "krążą". Jedni istnieją, a pokazują się raz na kilka lat. Lub w ogóle.

Do osób które biorą aktywny udział w życiu SHDR CP (pokazują się, wystawiają kury, piszą ), mogę zaliczyć:

-Stanisław Roszkowski
-Stanisław Olbryś
-Stanisław Zera
-Karol Chmielewski
-Wanda Rakoczy
-Józef Michalski
i kilka innych osób...

Jednak jest to niewielka liczba. Wypadałoby się więc w końcu spotkać zapoznać. Wytłumaczyć sobie co jest w końcu naszym celem.

Niedługo czekają nas wybory nowego prezesa. Nie wyobrażam sobie chwlili kiedy się spotkamy by tego dokonać. Wiele osób aktywnych już zrezygnowało z funkcji w SHDR CP. Inne po prostu nie chcą angażować się w politykę stowarzyszenia. Jednak hodują i pokazują, a to bardzo ważne.

Aby SHDR CP dobrze funkcjonowano i dokonano dobrego wyboru, należy się na początku poznać. Na chwilę obecną gdybyśmy mieli wybierać prezesa, wyglądało by to tak:

-większość osób widzimy pierwszy raz
-a reszta rezygnuje z góry z udziału w polityce stowarzyszeniowej.

Nie wyobrażam sobie takich wyborów.

Kolejna kwestia to cel. Początkowo było to stowarzyszenie hodowców kur czubatych. Dzisiaj nikt już w nim klasycznych kur czubatych nie hoduje. Bynajmniej nie widać ich na wystawach.

Na chwilę obecną jest to stowarzyszenie hodujące polskie rasy, a więc:

-karzełek polski
-czubatka dworska
-zielononóżka
-zielononóżka miniaturowa
-wisienki

- czubatek praktycznie nie ma już.

Myślę, że należałoby jeszcze raz przypomnieć sobie cele SHDR CP...
A bez spotkania nie wyobrażam sobie dalszych losów stowarzyszenia, a jeżeli sytuacja się nie zmieni to coraz więcej wybitnych hodowców będzie opuszczało nasze szeregi.

Streszczając moją wypowiedź: Musimy coś w końcu postanowić. Miało to się stać na spotkaniu w Serocku. Jednak temat jedynie odwleczono. Nadszedł już czas aby się z nim zmierzyć.

Z pozdrowieniami dla członków SHDR CP,
Markus Kurspiot
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
krzysztof kurpi 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 25
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 2011-05-19, 21:36   

Jako prężnie działający hodowca mógłbyś zorganizować takie spotkanie - może być nawet w centrum kraju. Znając historię spotkań - ciekawy program, miła atmosfera, coś do szamania - napewno przyjedzie sporo osób.
Nasz Prezes jak narazie to się jeszcze nigdzie nie wybiera - a nie jest powiedziane lub usłyszane, że już zrezygnował ze swojej funkcji i nie będzie można na niego głosować. W Stowarzyszeniu jest dużo znanych osób - jedne zajmują się hodowlą, inne nie ale działają i mają na uwadze dobro Stowarzyszenia, nie ma co za wczasu się zamartwiać stawiajac sobie pytania: Co to będzie jak się spotkanie odbędzie?
_________________
kk
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2011-05-19, 23:08   

Markus napisał:
Musimy coś w końcu postanowić. Miało to się stać na spotkaniu w Serocku. Jednak temat jedynie odwleczono. Nadszedł już czas aby się z nim zmierzyć.

Markus, bardzo dobrze że troszczysz się o losy Stowaszyszenia.Jest to obowiązkiem każdego z jego członków, ale czytając Twoją wypowiedż odnosi się wrażenie jak byśmy przeżywali jakiś głęboki kryzys. Jaki temat odwleczono? Co masz zamiar postanawiać i z czym się zmierzyć? Co nie zostało załatwione rok temu w Serocku?
Krajowa Wystawa najlepiej udowodniła ile dobrego dzieje się w Stowarzyszeniu.
Na 36 wystawców 23 to członkowie Czubatki Polskiej. Kto inny niż nasi członkowie prezentował swoje osiągnięcia w hodowli nowych ras i nowych odmian barwnych kur i kaczek? W takiej sytuacji wymienienie kilku osób, jako tych którzy coś robią , jest według mnie wielkim nietaktem. Jesteś bardzo dobrym hodowcą, udowodniłeś to już na wielu wystawach i chwała Ci za to, ale trochę więcej szacunku dla tych, którzy w zaciszu swoich kurników coś hodują, może jeszcze uczą się hodować w czym pomaga im przynależność do Stowarzyszenia i kontakt z bardziej doświadczonymi kolegami.
W ciągu ostatniego roku zapisało się do Czubatki kilkunastu nowych członków.
Dlaczego to zrobili? Teraz już nie dostaje się u nas kur za darmo. Mieli wybór bo istnieją inne organizacje a jednak wybrali nas bo zobaczyli tu jakieś pozytywne wartości.

W tym roku kończy się kadencja i wybory są naturalną koleją rzeczy. Żadną sensacją nie są wybory nowego prezesa. Kto będzie nowy, kto stary, pokaże przyszłość i głosy wyborców bo będą to oczywiście wybory do całego zarządu a nie tylko na stanowisko prezesa.Takie zasady zawarte są w Statucie.
Bardzo dobrze że tak gorliwie upominasz się o spotkanie. Rozumiem przez to że właśnie z takim zapałem weżmiesz udział w pracach jakie trzeba będzie wykonać przy organizacji spotkania.
Miejsce i czas już zostało ustalone na spotkaniu Zarządu.
8 pażdziernik - Olsztynek
Jak zwykle będzie ciekawy program i odbędzie się Walne Zgromadzenie na którym wybierzemy nowy Zarząd.
Wkrótce ukażą się dokładne informacje, ale już dziś zachęcam wszystkie Koleżanki i Kolegów ze SHDR Czubatka Polska do zarezerwowania sobie czasu i wzięcia udziału w tym spotkaniu. Jest to naszym obowiązkiem.

Do zobaczenia w Olsztynku!
Wanda R.
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-20, 08:26   

Wiadomość o mojej śmierci są mocno przesadzone - że sparafrazuję znaną maksymę.

Niezależnie od tego, jakie miejsce znajdzie stary prezes, jedno dla mnie jest oczywiste: nie można zaprzepaścić ponad ośmioletniego dorobku Stowarzyszenia.

Moim zdaniem Stowarzyszenie może śmiało być porównywane do najlepszych tego typu organizacji na Zachodzie Europy. Jesteśmy twórczy w najlepszym tego słowa znaczeniu. Proszę zobaczyć, ile udało się dokonać.
Mamy zarejestrowane nowe rasy drobiu.
Sporo osób podejmuje się kolejnych wyzwań.
Przez ponad 60 lat nic w Polsce nic w tym zakresie nie robił.
Zorganizowaliśmy siłami naszych członków dwie znakomite wystawy - w Powsinie i krajową w Warszawie, które wytyczyły nowe standardy w przygotowywaniu tego typu wydarzeń.
Wydajemy profesjonalny biuletyn.
Organizujemy na wysokim poziomie szkolenia.
Jesteśmy obecni i zauważalni nie tylko w Europie ale i na całym świecie.
Długo można by jeszcze tak wyliczać...
Stowarzyszenie jednak, aby jednak było organizacją wszystkich członków musi przewartościować swój styl pracy. Koniec kadencji, wybory, nowy program - to naturalne.
 
 
Michał Prokopowicz 
kurek


Województwo: warmińsko-wazurskie
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 133
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-05-25, 15:28   
   Nr Tel.: 517-507-603


Witam Serdecznie!
Bardzo cieszę się, iż spotkanie odbędzie się właśnie w tym miejscu. Nie tylko dlatego, że jest to naprawdę piękne miejsce, ale głownie chodzi mi o to, że jest to niedaleko miejsca mojego zamieszkania. Dlatego też czuje się zobowiązany zaproponować ewentualną pomoc w przygotowaniach (jeśli takowa w ogóle jest potrzebna), nie jest dla mnie problemem przyjechanie tam wcześniej.
Pozdrawiam serdecznie Michał Prokopowicz.
_________________
(kurek)
Michał Prokopowicz
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=4576 - moja hodowla
 
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2011-05-25, 17:14   

Z czym będziemy musieli się zmierzyć?
Z wyborem nowego prezesa. Nie będzie to łatwy wybór. Od tego kogo wybierzemy będą zależały losy SHDR CP, a nawet całej polskiej hodowli drobiu rasowego.

Cieszę się, że spotkanie się odbędzie. Będzie to jedno z najważniejszych spotkań jakie się odbyły.

Moja pomoc?
Nigdy nikomu jej jeszcze nie odmówiłem. Tak będzie i tym razem. Jeżeli mam w czymś pomóc to proszę o informacje.
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15