Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
W ŚWIECIE PRASY... Co gazety piszą o ptakach....
Autor Wiadomość
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-04-03, 10:00   W ŚWIECIE PRASY... Co gazety piszą o ptakach....

W ŚWIECIE PRASY...
Co gazety piszą o ptakach....




3 kwietnia 2007 - DZIENNIK -Polska,Europa,Świat

"Ślepa Miłość łabędzicy"


Jak donosi Dziennik -W Niemieckim ogrodzie zoologicznym Muenster,
Samica łabędzia czarnego (nazywa się Petera) zakochała się w ROWERKU WODNYM
przypominającym kształtem łabędzia ( po fotce stwierdzam że ten rowerek wygląda jak łabędź Niemy)
- Mimo że jej plastikowy wybranek jest nadzwyczaj nie czuły - ona nie odstępuje go na krok...
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-03, 12:00   

Ja kiedyś czytałm, że gęś zakochała się w kozie z odwzajemnieniem. Podobno tworzyli zgraną pare :D A co najciekawsze były to dwa samce :D Ciekawe czy doczekają się przychówku :P
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-06-05, 23:09   Artykuł w Polityce

Dzisiaj dowiedziałem się od przyjaciela, że w Polityce ukarze się artykuł o kurach. Podobno jest tam część materiału o hodowli kurek przez Pana Stanisława. Ciekaw jestem tego artykułu, jutro kupuje sobie tą gazetę. A w miedzy czasie proszę o jak najwięcej informacji, jeśli już ktoś czytał ten tekst, a zarazem proszę, aby się nam Pan Stanisław pochwalił, swoim kolejnym debiutem w ogólno polskich mediach.
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-06, 09:48   

A No jest tam taki Art...
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-06, 20:57   

Tak czytałem ten artkuł. Jest to tekst skierowany raczej do laikow ktorzy niemieli stycznosci z kurami aby ich uswiadomic jak te stworzenia moga byc piekne. Jest tam troche o panu Stanisławie, jego hodowli itp. Mysle ze taki artykoły sa bardzo przydatne. dzieki nim bardzo duzo grupa ludzi dowie sie jak pekne sa kury i zainteresuje sie nimi. Dziki temu moze sie poeiwkszyc ruch na naszym forum i ogolnie w polskim "kurzym swiatku" :!:
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-06-06, 22:41   

Przeczytałem i jestem pozytywnie zaskoczony, ten teks mnie wciągnął, na maxsa on nie jest przeznaczony tylko dla laików on niesie w sobie przesłanie, dotyczące naszej kurzej Rzeczpospolitej. Radzę wczytać się w niego głębiej i spojrzeć, na ten tekst z innej perspektywy, a na pewno wyniesie się z niego cenne wskazówki na przyszłość.
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-07, 11:50   

No to powiedz mi mateusz20 jakie ty wskazówki wyniosłes z tego tekstu :?:
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 70
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-07, 12:13   

Otoż to, Mateusz wykazałeś się wielką przenikliwością i mądrością. Trafiłeś w sedno.
A teraz trochę "kuchni".
Ten tekst miał się ukazać tuż przed świętami wielkanocnymi. Ale się nie ukazał. Już sadziłem, że Pani Barbara Pietkiewicz złapała się za głowę, gdy zorientowała się, co się dzieje w "kurzym światku" zasięgając tu i ówdzie języka i... odpuściła sobie temat.
Bardzo się bałem, że pójdzie tropem konfliktu. Nic bowiem nie uatrakcyjnia tak dobrego reportażu jak właśnie konflikt. Jest wtedy dramaturgia, coś się dzieje, jest fabuła.

Moja spiskowa teoria okazała się jednak niesłuszna.

Materiał po prostu musiał dojrzeć. Jego konkluzja bardzo mi się podoba. Do niedawna mieliśmy "rozkurzenie" środowiska. Czy dojdzie do jego "skurzenia"? Mam nadzieję, że tak. Symboliczna jest nawet pomyłka w końcowym zdaniu reportażu. Moje Wydawnictwo to przecież "Zagroda", a w Polityce jest "Zgoda".

Ci którzy mnie znają wiedzą, że nie jestem człowiekiem walki, tam gdzie jest konflikt raczej ustępuje pola, chociaż pozornie może to wyglądać inaczej. Staram się "robić swoje" - które to powiedzenie stało się sztandarowym hasłem "Woliery".
Powstała dobra strona internetowa, wspólnym wysiłkiem stworzyliście to wspaniałe forum, ileś tam inkubatorów, klujników i paszy dla kur poszło w Polskę, ileś setek czubatek polskich biega po polskich ogrodach, jest Klub Czubatki Polskiej, jest wydawany biuletyn, walczę jak lew o przywrócenie należnego miejsca tej polskiej rasie, po raz pierwszy na wystawie w Broniszach zostały pokazane zapomniane polskie rasy drobiu, które staramy się wspólnym wysiłkiem ocalić od zapomnienia, dziesiątki młodych ludzi połknęło kurzego bakcyla... A książki, a wydania specjalne, a setki artykułów...można by jeszcze długo wymieniać.
No i co najważniejsze - powstała społeczność ze swoimi radościami, smutkami, ale i konfliktami, jak w życiu. A tą społecznością jesteście WY.
Sądzę, że hasło "róbmy swoje" obroni się na dłuższą metę.
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-29, 21:45   

W dzisiejszej gazecie wyborczej 29.czerwca.2007 obszerny art "Wycieli Orlika i Sóweczkę"

Polecam!
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-01, 08:02   

w dzisiejszej Gazecie Krakowskiej jest o "Krakowskiej Rospudzie - Regulacja rzeki Prądnik" ..."Krakowscy ekolodzy przygotowują się do walki..."
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-21, 09:39   Nowy artykuł w polityce

W nowej polityce jest badzo fajny artykuło walkach kogutów w Peru. Piszą tam między innymi:

- Jak ten sport wygladą
- Krótka historyjka jednego z hodowców
- Sposoby treningu i wyłonienia championa
- Najwarzniejsze Mistrzostwa Kraju

Artykuł naprawde warto przeczytać. Polecem go wszystkim ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12