Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła rolnicza !
Autor Wiadomość
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-03-20, 18:18   Szkoła rolnicza !

Witam mam 16 lat i w przyszłości rodzina mi planuję przpisać gospodarstwo. Liczę się z tym, że to nie będzię moim żródłem dochodu dlatego planuję iśc do Technikum Informatycznego lecz słyszałem, że nie można nabyć gospodarstwa bez ukończenia szkoły rolniczej orientuję się ktoś w tych sprawach z góry dzięki za odpowiedzi .
 
 
 
alus93 


Województwo: Śląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 18
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-03-20, 20:07   

Nie trzeba, chyba trzeba zrobić kurs rolniczy w przypadku przepisania a w przypadku zapisu w testamencie nie trzeba (ale gdy osoba przepisująca/zaposująca ma szanse na emeryture z krusu to bez przepisania jej nie dostanie).
 
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-03-21, 15:40   

No właśnie tata chce się starać o rentę strukturalną a kursów u nas żadnych nie robią słyszałem, że można przepisać jako darowiznę i wtedy nie trzeba szkoły.
 
 
 
AndrzejS 


Województwo: małopolskie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 65
Skąd: Kamyk
Wysłany: 2011-03-21, 20:40   

pitrus18 a może jednak zmienisz zdanie i pójdziesz do technikum rolniczego, masz blisko w Dąbrowicy (sam je kończyłem :D , później nawet tam pracowałem :hahaha: ,), a tak na poważnie to tu masz warunki jakie musisz spełnić, by Twoi rodzice skorzystali z renty strukturalnej.

"Kto może przejąć gospodarstwo?
Może przejąć w całości następca. Następcą może być syn/córka/wnuk/wnuczka. Następca musi mieć kwalifikacje rolnicze. Dopuszcza się przejęcie gospodarstwa przez osobę /18 do 40 lat/ która spełnia status MR/młodego rolnika/ i skorzysta z premii MR. Osoba taka nie musi mieć na starcie kwalifikacji rolniczych, ale musi uzupełnić wykształcenie rolnicze w ciągu 3 pierwszych lat po przejęciu gospodarstwa, samodzielnie je prowadząc i w pełni korzystając ze statusu rolnika.Gospodarstwo może przekazać w częściach na powiększenie już istniejących gospodarstw tak aby uzyskały one po powiększeniu obszary równe średniej woj.Może sprzedać, przedstawiając notarialną umowę kupna sprzedaży".

Andrzej
 
 
 
krzysiek.1963 


Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 47
Wysłany: 2011-03-22, 09:32   

Pitrus18 jeśli kiedyś zamierzasz korzystać z dotacji UE, to lepiej żebyś miał wykształcenie w kierunku rolniczym, ale to możesz robić nawet zaocznie. Jeśli będziesz równolegle robił informatykę na dziennych i rolnictwo zaocznie, to w jednym czasie skończysz. Jest to duże wyzwanie, może warto spróbować. Przedmioty ogólne będą się dublować, więc spokojnie dasz radę. Gorzej z przedmiotami kierunkowymi (zawodowymi). Niestety trzeba by się trochę poświęcić.
 
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-03-22, 18:18   

O dotację się raczej nie będę starał bo mam za mało gruntów ale czy dopłatę do gruntów dostanę bez wykształcenia? Dwóch kierunków w jednym czasie nie dam rady bo szkołe rolniczą mam za daleko i mam problemy z dojazdem. Myslę jeszcze o kursach rolniczych!
 
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2011-03-23, 21:59   

Z tego co mi wiadomo, zmieniły się przepisy i przejąć gospodarstwo może osoba która także oprócz wykształcenia rolniczego, wykaże (musi mieć udokumentowaną pracę w gospodarstwie przez 3 lata a nie tak jak było do niedawna że 5)także to też alternatywa :)
 
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-04-28, 20:38   

Jeśli ktoś dowiedział się coś ciekawego na ten temat proszę o podzielenie się ze mną informacjami.

Dziękuje.
 
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2011-04-29, 15:38   

pitrus18, a co Cię interesuje?

bo też idę do technikum mechanizacji rolnictwa i troche się też dowiedziałęm ... to moze udało by mi się Ci w czymś pomóc .. :-D
_________________
pozdrawiam
 
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-04-29, 15:43   

Czy się pozmieniały jakieś przepisy i czy można pracować na gospodarstwie bez wykształcenia rolniczego.Rodzice mi chcą przekazać gospodarstwo a słyszałem, że potrzebne jest specjalne wykształcenie.

Bo ja mam szkołę rolniczą bardzo daleko i się tam nie wybieram bo to nie ma przyszłości.
 
 
 
Zakochany 


Województwo: Ślaskie
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-06-29, 22:54   

Cześć rodzice chcą przepisać ci gospodarsto lecz nie chcesz się z tego utrzymywać tak ?
tylko pamiętaj o tym że jest wiele pracodawców którzy zwracają uwage na to czy jesteś w stanie się utrzymać czy masz już jakiś dochód gdy będziesz miał kilka hektarów możesz mieć problemy z przyjęciem do pracy chyba że skończysz studia, chodz moim zdaniem informatyka nie jest dobrym kierunkiem chyba że chcesz byc grafikiem lub informatykiem sieciowych ale to już wyższa szkołą jazdy
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2011-06-29, 23:19   
   Nr Tel.: 607041311


Pietrus Masz kilka wyjść. Możesz zająć się rolnictwem i jak rodzice uprawiać ziemie. Ale równie dobrze możesz iść do liceum o profilu turystyka i rekreacja potem studia i na tym gospodarstwie założyć gospodarstwo agroturystyczne. W hodowli zwierzaków trochę jeszcze rodzice pomogą bo mają doświadczenie. Zaplecze (obory stajnie itp) już pewnie masz. Czyli pozostało by parę domków postawić nawet drewnianych . Ogrodzić teren daniele kucyki konie do tego trochę ptactwa ozdobnego jak gdzieś blisko masz jeziorko to jeszcze lepiej. Chodź i możesz swoje wykopać i już masz dla wędkarzy atrakcje do tego las zima kuligi i kasa sama się robi a ty dodatkowo możesz gdzieś indziej pracować. Potrzebny tylko dobry plan trochę zaangażowania i chęci i wszystko da się zrobić i można robić to co się lubi

A to fakt że informatyków jest jak psów i mało przyszłościowe. Lepiej zająć się budowlanką bądź skończyć jakieś studia techniczne jak tak ci zależy na informatyce i dobrze się. Na niektórych nawet płacą ci jak masz dobre oceny . no ale masz jeszcze jakieś 3 lata możesz myśleć nad czymś przyszłościowym. czujesz w fizyce polecam mechatronikę, robotykę itp. dużo jest ciekawych kierunków
Ostatnio zmieniony przez karas1987 2011-06-29, 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-06-30, 16:46   

Ja to gospodarstwo co mam otrzymać to nie całe 3ha z lasem, więc raczej się z tego nie utrzymam.Nie znalazłem ciekawszej szkoły dla siebie, chciałem iść na ekonomię ale ich tez jest pełno.Ja zaś słyszałem, że jest zapotrzebowanie na informatyków i tak już jestem do tej szkoły przyjęty. Trzeci wybór to technik geodeta ale podobno tez po tym ciężko znaleźć pracę. Do liceum dostał bym się bez problemu tylko jak by się nie wybierał na studia to co mi z samej matury.
 
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2011-06-30, 17:19   
   Nr Tel.: 607041311


Ja na twoim miejscu wybrał bym geodezje. Mam kilku znajomych po takim czymś i wierz mi maja gdzie pracować a kasa z tego jest niezła. Wiec bez zastanowienia bym ci to polecał
 
 
 
pitrus18 
REDAKTOR



Województwo: Malopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 664
Skąd: Lipnica Murowana
Wysłany: 2011-06-30, 21:13   

karas1987, mi to akurat każdy odradzał, po samym techniku geodeta nie ma nic a jeszcze wczoraj siostra przyniosła ulotki bo wybiera kierunek studiów. I piszę na nich, że jest duże zapotrzebowanie na informatyków i nawet z tej racji są dofinansowane niektóre kierunki związane z informatyką.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12