Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy jest najlepszy dzień na nasadzenie kury.
Autor Wiadomość
D@nkedi 


Województwo: Łódzkie
Wiek: 29
Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 80
Wysłany: 2011-03-20, 08:57   Kiedy jest najlepszy dzień na nasadzenie kury.

Mam kure silke, która usiadła i chcę ją teraz nasadzić ale słyszałem, że nasadza się tylko w środy i soboty do południa. Nie wiem czy wierzyć w to czy nie(to niby jakieś wierzenia starych ludzi, że niby w i dne dni się żadne nie wylęgną). W jakie dni wy nasadzacie kury??
Ostatnio zmieniony przez AL 2011-03-20, 09:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
indyk963 



Województwo: śląskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 275
Wysłany: 2011-03-20, 10:06   

Hahahahahahahaha . Ach ci staruszkowie ...... Nie to są głupie przesądy nie ma różnicy czy nasadzisz w piątek czy niedziele jak masz kwokę to nasadzasz . Moi dziadkowie mi mówili zawsze żebym królika samicy nigdy nie dopuszczał w piątek bo to zły początek :D :D :D :D :D :D
_________________
Moja hodowla:
http://www.forum.woliera....2faf12051#99866
 
 
sylwia2401 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 165
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-03-20, 12:56   Re: Kiedy jest najlepszy dzień na nasadzenie kury.

D@nkedi napisał/a:
Mam kure silke, która usiadła i chcę ją teraz nasadzić ale słyszałem, że nasadza się tylko w środy i soboty do południa. Nie wiem czy wierzyć w to czy nie

Ja od początku prowadzenia mojej hodowli, nasadzam kury tylko we środy i w soboty do południa,może to przesądy,ale właśnie jest dwudziesty pierwszy wiek i każdy robi jak chce i kiedy chce.
 
 
indyk963 



Województwo: śląskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 275
Wysłany: 2011-03-20, 13:09   

Istna głupota . Jak mi kura zakwoczy w sobotę to mam czekać do środy żeby się jej od myślało siedzieć ....
_________________
Moja hodowla:
http://www.forum.woliera....2faf12051#99866
 
 
Artur622 


Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 277
Skąd: Sieradz(okolice)
Wysłany: 2011-03-20, 22:44   
   Nr Tel.: 695843510


też się spotkałem z podobnymi poglądami, że jajka należy dawać kwokom do południa i nigdy w niedziele:) osobiście się wcale do tego nie stosuje, jak usiądzie to jej daje jajka:)
 
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2011-03-20, 23:16   

Dla mnie nie jest ważny dzień kiedy nasadzam kwokę, tylko dzień kiedy będą lęgły się kurczaki. Zawsze staram się przewidzieć czy nie będę miała w tym czasie jakiegoś wyjazdu, staram się wybrać dzień kiedy będę mogła wylęgającym się kurczakom poświęcić najwięcej czasu. Nigdy nie spieszę się z nasadzaniem, niech się kura zdecyduje czy rzeczywiście chce siedzieć. Dzięki temu nie miałam przypadku żeby któraś zrezygnowała w trakcie wysiadywania. Z własnego doświadczenia wiem że ani pora dnia, ani dzień tygodnia kiedy nasadzałam kwokę nie miały wpływu na powodzenie lęgu, a robiłam to już chyba we wszystkich dniach tygodnia i w najróżniejszych porach, nawet póżnym wieczorem.
 
 
sylwia2401 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 165
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-03-20, 23:21   

indyk963 napisał/a:
Istna głupota . Jak mi kura zakwoczy w sobotę to mam czekać do środy żeby się jej od myślało siedzieć ....

Może dla Ciebie,(dla mnie możesz kłaść jaja nawet o północy ,żeby nie czekać rana)ale weź pod uwagę ,że są inni (odmienni).
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-03-21, 08:32   

sylwia2401 , tak z ciekawości :d Możesz to uzasadnić ? Chodzi mi o to , czy to taka tradycja , czy ma to jakieś uzasadnienie praktyczne .
Tyle sie tutaj naczytałam o różnych praktykach jak np podawanie pieprzu indykom , czy smarowaniu ich nóg olejem . Osoby polecające te sposoby uzasadniali je , i właściwie sa do przyjęcia . :d
Możesz czymś poprzeć swoje stanowisko w sprawie ?
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
SERAMA 
OPIEKUN DZIAŁÓW
Jacek Grobelniak.



Województwo: Kujawsko-Pomorskie.
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 469
Skąd: SKÓRZNO.
Wysłany: 2011-03-21, 11:30   
   Nr Tel.: 791-987-850


Wczoraj przeczytałem ten temat nigdy nie wierzyłem w żadne przesądy ale zacząłem się zastanawiać że może coś w tym jest i obejrzałem zapiski lęgowe z trzech lat i jestem w szoku,lęgi z pod kur nasadzanych w środę i sobotę były zdecydowanie lepsze,od tej pory kury będę nasadzał tylko w środy i soboty bo ten "patent" działa.

indyk963, u mnie kura jak usiądzie to siedzi na wet jak nie ma pod nią jaj.
_________________
www.szpic-miniaturowy.pl

Mój temat w Spisie Hodowców:
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=12596
Ostatnio zmieniony przez SERAMA 2011-03-21, 11:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
indyk963 



Województwo: śląskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 275
Wysłany: 2011-03-21, 13:39   

Ja najczęściej nasadzam w niedzielę i lęgnie się powyżej 90 % kurcząt . Wczoraj dałem jajka pod gąskę ale nie dlatego ze niedziela tylko dlatego że im wcześniej się wylęgną tym lepiej . A tak po za tym pierwszy raz słyszałem o takim przesądzie a nawet zapytałem 2 sąsiadek kiedy nasadzają kwoki na jajka i odpowiedziały ze śmiechem że kiedy im się umyśli i kiedy kura kwoczy .zapytałem także czy słyszały o takich przesądach ale tez się śmiały i mówiły że nie(dodam że są po 60 więc nie takie młode) . Według mnie to tylko w niektórych regionach polski taki mają takie ZWYCZAJ ŻE NASADZA SIĘ W SOBOTĘ I ŚRODĘ ! :D
_________________
Moja hodowla:
http://www.forum.woliera....2faf12051#99866
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2011-03-21, 16:10   

Osobiście najczęściej jajka nasadzam w sobotę, nigdy nie nasadzałem w niedzielę czy piątek. Zawsze nieparzystą liczbę jajek. Tak mi mówiła moje babcia. Nie wiem czy to w jakiś sposób skutkuje. Co do faz księżyca, jak podają, to drób najlepiej nasadzać w czasie przybywającego Księżyca.
 
 
kochinka 



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 25
Dołączyła: 13 Mar 2011
Posty: 248
Skąd: -----------
Wysłany: 2011-03-21, 18:47   
   Skype: Nie mam.


Ludzie! Przecież to są same bujdy! ;) I co ? Jak nasadzę kurę w środę to mi się wylęgnie 18 z 20 jaj, a jak w czwartek to 10 z 20?? :P :d ;)
_________________
Zapraszam do mojego tematu w Spisie Hodowców .
http://www.forum.woliera....der=asc&start=0
 
 
 
sylwia2401 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 165
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-03-21, 19:34   

mirek_60 napisał/a:
sylwia2401, Nie wiem czemu się tak denerwujesz.

Nie denerwuje się,nie jestem, aż taki nerwowy :D tylko D@nkedi zapytał,że chce nasadzić kurę i że słyszał ,że kury nasadza się w środę i w sobotę,ja nie każę tu nikomu tak nasadzać,ale ja w swojej ponad dwudziestoletniej hodowli nasadzałem kury tylko we środę i w sobotę,a jeżeli ktoś chce to niech nasadza nawet o pół nocy, ja nikogo nie krytykuje, to jest wyłącznie jego sprawa.
 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2011-03-21, 19:57   

Wanda Rakoczy napisał/a:
Dla mnie nie jest ważny dzień kiedy nasadzam kwokę, tylko dzień kiedy będą lęgły się kurczaki. Zawsze staram się przewidzieć czy nie będę miała w tym czasie jakiegoś wyjazdu, staram się wybrać dzień kiedy będę mogła wylęgającym się kurczakom poświęcić najwięcej czasu. Nigdy nie spieszę się z nasadzaniem, niech się kura zdecyduje czy rzeczywiście chce siedzieć. Dzięki temu nie miałam przypadku żeby któraś zrezygnowała w trakcie wysiadywania. Z własnego doświadczenia wiem że ani pora dnia, ani dzień tygodnia kiedy nasadzałam kwokę nie miały wpływu na powodzenie lęgu, a robiłam to już chyba we wszystkich dniach tygodnia i w najróżniejszych porach, nawet póżnym wieczorem.


Jestem takiego samego zdania jak Pani Wanda i tak samo robię;)
Dla mnie najważniejszy dzień klucia.
Wybieram tak, aby klucie wypadło w wekend, ponieważ wtedy jestem cały dzień w domu i mogę przypilnować klujące się maluchy.
Myślę, że to nie ma nic do rzeczy kiedy kwokom daje się jajka. Ale jeśli ktoś działa według takiego schematu, to czemu nie?! To jest każdego indywidualna sprawa...
Po za tym, ilu jest hodowców tyle może być sposobów nasadzania kwok..
No i dobrze....
 
 
lolek9898 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 238
Skąd: Borzecin
Wysłany: 2011-03-22, 09:12   

Ja nasadzam kwoke kiedy tylko zakwoczy,ale oprócz piątku. ;)
_________________
Karol Czernek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13