Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kamil Kowalski
2007-02-17, 20:42
Czubatka Polska/ Białoczuba Polska - SPRAWA POLSKA!
Autor Wiadomość
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-09-24, 11:20   

Też tak myślę, że to było takie przewrotne pozucie humoru. Dla nikogo, okazuje się, niezrozumiałe. Ja w każdym razie i nie "skapowałem" i aby nie wyjść na durnia - nie skomentowałem. A zawsze pierwszy rzucam się na tego typu "przypadki".
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-09-24, 14:44   

Szymon Woźniak, mi tu nied chodziło tylko i wyłącznie o Twoją wypowiedz,tylko ogólnie o całość (z powyższym postem).Nie mówię że żle zrobiłes, dziwię się tylko userowi Czubstaropolski że coś takiego napisał. Być może chciał podnieść ciśnienie na forum. Czasem się tacy chwilowi i przypadkowi userzy trafiają co lubią robić tylko zamęt nic nie wnosząc a tylko bruzdząc.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Szymon Woźniak 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 117
Wysłany: 2006-09-24, 19:30   

uff a ja juz myślałem że Ci podpadłem
pozdrawiam ;-)
 
 
LWlodarczyk 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 174
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2007-01-03, 14:35   

Mam takie pytanie, tuż przed sylwestrem byłem u mechanika samochodowego i po sąsiedzku za płotem spacerowała sobie parka czubatek, wyglądały jak Białoczuby czarne z tym, że posiadały jeszcze bujnie opierzone nogi, niczym drachmy, nie wyglądały na krzyżówke, ich czuby były duże z dużą ilością białych piór, takie kury widziałem 2 razy i chciał bym wiedzieć czy to jakaś odmiana, czy krzyżówka ?. Takie kury widze po raz drugi, więc pewnie jest ich więcej.
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-01-03, 14:42   

No to ja też się zapytam. Widziałem ostatnio w okolicy (troszkę dalszej :-P ) białoczuby tylko, że nie miały białych czubów - całe były czarne...czy to jakieś krzyżówki :?: I jeszcze jedno: czy dopuszczalne jest u białoczubów białe piórko w skrzydle (lotka II rzędu) :?:
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-03, 15:44   

Odpwiadam mirassowi. Dopuszczalne są pojedyńcze białe piórka na innych częściach ciała, na przykład w czubie u typowych czubatek brodatych. Podobnie u niebieskich białoczubów i czubatek nikt nie robi na wystawach tragedii z pojedyńczymi czarnymi piórkami na karku. W skrzydle jest to duży błąd. Kurkę złocistą z takim błędem wystawiłem na ubiegłorocznej wystawie w Lipsku. Za to właśnie dostała tylko 91 pkt.

Łukasz, nie spotkałem się z takimi białoczubami i czubatkami mającymi opierzone nogi. Mogą być krzyżówkami z brahmami. Ale nie wykluczam ich autentyczności. Nie takie dziwy spotykałem na polskich wsiach. Najlepiej jakbyś zrobił imi zdjęcia.
 
 
LWlodarczyk 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 174
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2007-01-03, 21:10   

Mogą być trudnosci z zrobieniem im zdjęcia bo te kurki są czyjąś własnością, mam aparat starej daty i trudno było zrobić mi fotki moim kurom, nie były zbyt chętne do współpracy, a co dopiero obce kury. Wyglądają jak białoczuby czarne tyle ze maja intensywnie opierzone nogi. Być może to jakaś krzyżówka.

[ Dodano: 2007-05-02, 11:45 ]
oto ten ptaszek

skanuj0004.jpg
Plik ściągnięto 7902 raz(y) 14,18 KB

 
 
Jaro 
POLSKIE RASY



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 259
Wysłany: 2008-04-14, 22:34   Czubatka Polska/ Białoczuba Polska - SPRAWA POLSKA!

Niedawno byłem na giełdzie w Płońsku. Choć jest niewielka, to wabi hodowców drobiu i nie tylko drobiu, z dość sporego obszaru. Jeśli chodzi o czubatki to jeszcze kilka lat temu można było na niej spotkać zaledwie kilka- kilkanaście białoczubów (oczywiście tylko czarnych), a czubatki brodate pojawiały się niezmiernie rzadko. Zadowalający jest fakt, że ostatnio coraz częściej i w większej ilości można je spotkać. Niestety ich jakość pozostawia wiele do życzenia, a to za sprawą, że w większości, kurki należą do hodowców- amatorów, którzy nie posiadają jako takiej wiedzy na temat tej rasy, a już nie wspomnę o wiedzy z zakresu genetyki. To jako wstęp, a teraz chciałbym przedstawić sytuację w jakiej niedawno znalazłem się na tej właśnie giełdzie. Otóż pewien hodowca oferował liczne stadko kur, w którego skład wchodziły m. in. kochiny min., karzełki łapciate, silki i araukany. Pośród tej zbieraniny spostrzegłem kurkę czubatki brodatej złotej, która wyglądała w miarę przyzwoicie. Bez zastanowienia, z chęcią nabycia owej kurki, zapytałem: "W jakiej cenie jest ta czubatka?". Odpowiedź przerosła moje najśmielsze oczekiwania i nie chodzi mi tu bynajmniej o cenę, lecz samą odpowiedź sprzedawcy: "To nie jest żadna czubatka, tylko kurka padewska...". W tym momencie zabrakło mi słów, co zdarza się niezwykle rzadko :diabel:: HELP :!: Próbowałem wyprowadzić Pana z błędnego rozumowania, niestety bezskutecznie :sciana: Hodowca był święcie przekonany co do swoich racji. A kurki i tak nie nabyłem, bo owy Pan zakupił ją wtedy na powiększenie stada... -ironicznie- nie czubatek, a kur padewskich :diabel:: Biedactwa, straciły już nawet miano czubatki ;)
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2008-04-14, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karas 



Województwo: łódzkie
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 7
Wysłany: 2008-05-31, 22:44   

U nas kapciate kury z białym czubem na rynku sprzedają jako białoczuby holenderskie jak chciałem gościowi wytłumaczyć że to jest mieszanka ras to on tylko na mnie na wyzywał.
_________________
Bartek karas Woźniak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16