Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kamil Kowalski
2007-02-17, 20:42
Czubatka Polska/ Białoczuba Polska - SPRAWA POLSKA!
Autor Wiadomość
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2006-08-01, 21:18   

Zadzwoń do tego kolesia i powiedz, że się myli-ja bym tak zrobił... :mrgreen: jeszcze bym mu przesłał materiały o historii czubatki polskiej, ale by się speszył :-P
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-08-02, 22:21   

Zaciekawiła mnie sprawa czubatkowa i poszperałam trochę w necie.

Znalazłam kilka ciekawych linków. Oto kilka z nich:

http://www.feathersite.co.../BRKPolish.html

http://www.ithaca.edu/sta...oks/chooks.html
Tu piszą o takiej kurce:


Jeśli dobrze tłumaczę to piszą : "Stworzona w Europie, ale prawdopodobnie nie w Polsce, przed XVIw."

http://www.ansi.okstate.e...hickens/polish/
Tu piszą, że pochodzi prawdopodobnie ze wschodniej Europy ale czas zaciera historię tej rasy.

http://beebepolands.co.uk/
Tych państwa już gdzieś widziałam ;)


Zabawiłam się też w Google. Wpisywałam różne nazwy którymi określano czubatkę polską i wychodziły ciekawe wyniki.
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
przemek89 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Koło / Lublin
Wysłany: 2006-08-03, 20:52   trudna dyskusja...

dzisiaj spotkałem u nie w miescie na targowisku kobiete , ktora sprzedawała czubatki"padewskie" (oczywiscie wg niej) i nie dała sobie wytłumaczyc ze ta ponoc padewska to tak na prawde czubatka polska. jestem ciekawy czy wam sie rowniez przytrafiła taka historia. pozdrawiam
 
 
 
przemek89 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Koło / Lublin
Wysłany: 2006-08-11, 00:13   

najlepsze miałem u mnie w miescie na targowisku . jedna pani sprzedawała owe czubatki i miała koguta (ostatniego kiedy poszedłem) czubatki złotej , ktorego nazywała padewskim. powiedziałem jej ze to jest czubatka polska a nie padewska to ona powiedziała ze tak moze tak jest bo sa jeszcz eholenderskie i inne. ja powiedziałem ze t o wszystko to sa czubatki polskie i ze roznia sie tylko odmiana barwna to ona powiedziala ze tak padewska jest inna i holenderska tez ma inny kolor. normalnie chciałem te kobiete rozszarpac bo była taka tepa ze szok. az musiał mnie moj tato odciagnac z tamtad bo choc on sie tym za bardzo nie interesuje to wie ze mam na tle kur bzika i trzeoszke wiem o tym( na pewno wiecej niz ta pani), morał taki ze ludzie (niektorzy ) sa zbyt tepi zeby to zrozumiec ze wszystkie czubatki sa polskie i kropka. pozdrawiam przemek.
 
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-08-11, 13:19   

Dlatego zamiast rozszarpywać panią ze straganu lepiej uświadomić jej, że się myli. Nosić pod pachą biuletyn o czubatkach i rozmawiać! :)
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2006-08-11, 15:47   

Kasiu, ale niketórym ludziom nie da się przetłumaczyć :-P. Zawsze myślą, że są mądrzejsi, a wytłumaczyć przekupce na targowisku, że coś nie zgadza się z jej towarem to bardzo ciężko :-)
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-11, 15:51   

Zadziałaj ekonomicznie. Byt kształtuje świadomość. Powiedz tej pani, że jakby miała czubatki polskie to byś je kupił, a padewskie cię interesują. Od razu poskutkuje.
 
 
anna czarnota 
Loża zasłużonych



Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 355
Wysłany: 2006-08-11, 21:03   

A jedna osoba na allegro wystawia kolejną aukcję uparcie twierdząc że sprzedaje czubatki padewskie i białoczuby holenderskie... http://www.allegro.pl/ite...ki_okazja_.html
 
 
barto-k 


Województwo: slaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 51
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-08-16, 13:14   

Takim to tylko kasa w głowie!
 
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-08-16, 15:17   

sroszkowski napisał/a:
Zadziałaj ekonomicznie. Byt kształtuje świadomość. Powiedz tej pani, że jakby miała czubatki polskie to byś je kupił, a padewskie cię interesują. Od razu poskutkuje.


O! I taka zagrywka mi się podoba! Obgadywaniem i oskarżaniem ludzi nic się nie zdziała ;)

Tak samo pisząc do tego pana z Allegro, że kurki które prezentuje są czubatkami polskimi, postarajmy się o delikatność przy uświadamianiu go ;) Warto wysłać mu link do strony o czubatkach i może zaprosić na jakieś spotkanie czubatkowiczów, targi itd.
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
czubstaropolski 
no, tyle wam powiem


Wiek: 35
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 1
Skąd: konin
Wysłany: 2006-09-12, 21:29   

czesc ziomy i ziomale jak sie domyslam (bo nie czytalem wszystkiego czego skopiowaliscie z jakis stron) wszyscy piszecie o jakis miniaturach a ja mam bialoczuba czarnego wielkosci nornalnej kury domowej i czubatki brodate srebrne luskowane w tym samym fornacie w ilosci 2 kury i kogut z kazdego gatunku takze zamknac juz kopary i brac sie do roboty tyle wam powiem

Edit Kamil Kowalski: A o co dokładnie Ci "ZIOMALU" chodzi??? Bo nie kapuje twojej polszczyzny: (bo nie czytalem wszystkiego czego skopiowaliscie z jakis stron)???
_________________
struszczyk, adam struszczy
Ostatnio zmieniony przez Kamil Kowalski 2006-09-12, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Szymon Woźniak 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 117
Wysłany: 2006-09-23, 21:37   

bez obrazy Adam ale jak ty sie odzywasz ?????zamknąć już kopary ( czyli ładnie mówiąc buzie) i zwrot ZIOMALE uważam ( nie wiem jak dla innych ) za obraźliwy.TROCHĘ SZACUNKU DLA KLUBOWICZÓW ( w przewadze osób dorosłych). jeżeli twierdzisz że nie powinniśmy zwracać uwagi na to jak sie mówi na czubatkę polską to bez obrazy jesteś śmieszny.nie wiem jak na mój komentarz zareagują Administratorzy i inni ale nie wstydzę sie mojej wypowiedzi na temat twego odzywania się
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-09-23, 21:53   

Ale tu poszły ostre słowa.Dobrze że wszystko siędzieje za pośrednictwem sieći ,bo inaczej by nam sie co niuektórzy pozabijali. :shock:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Szymon Woźniak 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 117
Wysłany: 2006-09-24, 11:15   

wiesz Wanted może i ostro to zabrzmiało ale zrozum mnie.nie chce naruszać niczyich godności ale chyba każdy chce aby nam się miło rozmawiało bo ja nie chcę sie z nikim kłócić.a dla mnie nazewnictwo naszej narodowej rasy i odtwarzanie juz zagrożonych jest dla mnie bardzo ważne.
pozdrawiam
Szymon Woźniak
PS. mam nadzieję że nikt się na mnie nie gniewa :evil:
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-09-24, 11:35   

Szymon Woźniak,
Sądzę, ze treść Twojej wypowiedzi nie była dla nikogo obraźliwa. Ale pewnie najlepiej zignorować takie dziwne wypowiedzi w stylu uzytkownika Czubstaropolski. Moze to jakies jego nieczytelne poczucie humoru :shock: ?
Pozdrawiam i życze miłego "postowania" na forum :-) .
Maja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14