Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jajka papug falistych lęgi
Autor Wiadomość
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-03-25, 09:58   

monika_monik, Oczywiscie, że możesz a nawet powinnaś,ale jak mały będzie troszkę większy,ja czyszcze po ok.2 tygodniach od wylęgu a potem wmiarę potrzeby. W zależności ile młodych w środku
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2011-03-25, 14:55   

Dziś samiczka wyrzuciła ostatnie jajko z budki w środku był nie w pełni wykształcony pisklak to jajko wyrzuciłam ,a wyjęłam pisklaczka położyłam na kocyku i wyczyściłam budkę,ale nie do końca nie wiem czym ja wyczyścić z odchodów,nie chce jej przecież moczyć.

Pisklaczek jest już w pierzu chyba będzie wyglądał jak jego TATA bo ma biały puch już chodzi bardzo tulił się do reki a nawet mało w nią nie wlazł ,jestem szczęśliwa że chociaż jeden przeżył,jak na pierwsze legi to super.

Mam jeszcze jedna parkę ale mają dopiero skończony rok tak wiec chyba się jeszcze nie nadją do lęgów jak myślicie.
Musiałam je odizolować od parki z jajkami ponieważ była wojna o budkę ponieważ w jednej klatce tylko jedna budka,ale samiczka chętnie do niej wchodziła a samiec kombinował jak tu z nią kopulować.odp
Ostatnio zmieniony przez monika_monik 2011-03-25, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-03-25, 16:20   

Budkę można wyskrobać,mycie nie zalecane w okresie lęgowym.Na dno daj nowe wiórki. Przy jednym maluchu,nie ma potrzeby częstego sprzątania budki
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2011-04-01, 20:05   

Witam mój pisklaczek ma się dobrze :d rośnie jak na drożdzach jest ciekawy i zaczyna śpiewać ,jest jednak szekiem a nie jak tata spangel.Będę na bieżąco was informować co u niego. ;)
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2011-04-04, 11:18   

Witajcie chciałabym zapytać od jakiego czasu mogę oswajać pisklaczka bo jak ostatnio czyściłam budkę to pisklaczek się nie bał a dziś zaczął skrzeczeć :( nie chce żeby się zraził,chciałabym dodać że wykluł się 15 marca
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-04-04, 16:57   

monika_monik, Nie bał się bo był za mały, teraz ma otwarte oczy a Ty nie przypominasz jego rodziców więc wrzeszczy. Jak rodzice pozwalają możesz go codziennie brać do rąk na chwilkę, nawet kilka razy dziennie
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2011-04-04, 18:25   

Al powiedz mi jeśli znasz odpowiedz na moje pytanie

Chciałabym wyprowadzić się do Anglii ale nie wiem czy będę mogła przewiezc swoje papugi mam 4 faliste i 2 Nimfy nie mam żadnych papierów na dowód zakupu papug ponieważ kupowałam je przez Allegro.Co powinnam zrobić.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-04-04, 18:42   

Na te ptaki nie trzeba żadnego dokumentu,potwierdzającego legalność wylęgu. jedynie świadectwo zdrowia wyst. przez wet. Ale powinnaś zdzwonić do ambasady i sie dowiedzieć jakie dokumenty i przez jakiego wet. powinny być wystawione. Czy w j. polskim czy muszą być w j. angielskim.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2011-04-06, 15:37   

Mam pytanie.

Samiczka prawie wcale nie wchodzi do budki zaczęła latać z innymi papugami,w nocy siedzi z pisklakiem w dzień też wchodzi tylko na chwilkę.Wiem że ma jednego pisklaka i wiele czasu ale czy to normalne że pisklak przez większość dnia jest sam w budce.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-04-06, 16:12   

Tak to normalne, jak młode podrosną to rodzice wchodzą tylko na karmienie i na noc
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2011-04-06, 16:23   

A co kiedy pisklak w budce popiskuje chce żeby rodzice przyszli i go nakarmili?
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-04-06, 16:27   

Nie,jest samotny i dlatego więcej piszczy,niż wtedy gdy w budce jest ich kilka.Zresztą mozesz sprawdzić czy ma pełne wole.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2011-04-08, 15:55   

AL powiedz mi mały wykluł sie 15 marca czyli z budki powinien wyjść po max 35 dniach.

Wtedy zacznie też i sam jeść czy będę mogła mu podawać to co dorosłym papugom czyli karma podstawowa oraz proso senegalskie konopie owoce warzywa itp czy raczej jeszcze stanowczo będzie za wcześnie. A jak teraz czy mogę mu podawać na przykład jabłko by se poskubał .

Za odpowiedz z góry dziękuję.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-04-08, 16:17   

monika_monik, Po wyjściu z budki nie będzie sam jadł, karmić go będą rodzice, zwłaszcza ojciec :D bo samiczka zazwyczaj szykuje się do następnego lęgu.
Po jakimś czasie zacznie sam próbować ale to potrwa ok. 2 tygodni nim będzie samodzielny.Bedzie jadł to co dorosłe ptaki.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
monika_monik 


Województwo: Warminsko-Mazurskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 45
Wysłany: 2011-04-15, 13:01   

Witajcie chciałabym zapytać pisklak z budki wychodzi po 30 dniach wtedy to siedzi na dnie klatki jakiś czas zanim się nauczy wspinać po klatce czy tak.

Czy mogę wyjąć pisklaka z budki i położyć go do klatki a zdjąć już budkę,bo samiczka powinna odpocząć a tym czasem zaczęła kopulować od jakichś 3 dni ze swoim samcem a dziś ku zaskoczeniu dopuściła do siebie innego samca dlaczego na to pozwoliła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12