Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam kilka pytań na temat wolier dla ptaków?
Autor Wiadomość
arturw6 


Województwo: Podkarpacie
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 2
  Wysłany: 2011-03-08, 18:54   Mam kilka pytań na temat wolier dla ptaków?

NARZIE CHYBA TYLKO TYLE BO CHCIAŁBYM SIĘ TE RZECZY DOWIEDZIEĆ DO PROJEKTU MYŚLE WłAŚNIE O DWUH DUŻYCH WOLIERACH 1 DLA PAPUG A DRUGI DLA INNYCH PTAKóW.
DZIĘKI ZGóRY Z ODPOWIEDZI.
Więc zaczne od tego że wniedalekiej przyszłości chce mieć woliere więc mam kilka pytań:Interesują mnie takie ptaki
Papugi:
-Nierozłączki
-Nimfy
-Faliste
-Kozie
-Rozelki
-Amazonki
Inne ptaki:
-Mewki
-Zeberki
-Kanarki
-Amadyny
-ryżowce
-przepiurki
A więc:
1.Które z tych ptaków może spokojnie być cały rok w wolierze zewnetrznej.
2.Które z tych ptaków mogą być razem ale chodzi mi które papugi mogą być ze sobą i które inne ptaki mogą być ze sobą nie chodzi ote i ote
3. czy na dnie woliera(oczywiście nie na całym) papug może być oczko ok. głębokości 1-1,5m w którym były by żółwie i ryby ozdobne.
4.Co lepiej piasek,ziemia,trawa
NARZIE CHYBA TYLKO TYLE BO CHCIAŁBYM SIĘ TE RZECZY DOWIEDZIEĆ DO PROJEKTU MYŚLE WłAŚNIE O DWUH DUŻYCH WOLIERACH 1 DLA PAPUG A DRUGI DLA INNYCH PTAKóW.
DZIĘKI ZGóRY Z ODPOWIEDZI.
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-03-08, 19:03   
   Nr Tel.: 510876274


arturw6, Większość odpowiedzi już jest na naszym forum.Myślę,że po przeczytaniu tematów związanych z Twoją listą życzeń wiele się dowiesz.
Dodatkowo mała uwaga.Na tym forum używanie poprawnej polszczyzny jet bardzo mile widziane.Staramy się pisać poprawnie przez co okazujemy szacunek innym czytającym i sobie samemu.Nie piszemy postów dużymi literami--oznacza to krzyk.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-03-08, 19:04   

Proszę nie pisać dużymi literami bo to oznacza krzyk
1. Nimfy, falki, rozelle, kozy ale niekoniecznie razem
2.Drobna egzotyka wymaga pomieszczeń zimowych w których temp. nie spada poniżej 0
3.Oczko o takiej głębokości wykluczone, to zagrożenie dla ptaków, Rybki i zółwie wodne to zły pomysł, bo żółwie są bardzo szybkie i zjedzą rybki
W oczku jednak muszą być rosliny bo inaczej będziesz miał śmierdzącą sadzawkę a nie oczko, a jak rosliny to ptaki je będą chciały skosztować i się potopią.
4.W całkowicie zadaszonych wolierach trawa i rośliny nie rosną
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
arturw6 


Województwo: Podkarpacie
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-03-08, 19:26   

Sory za wszystko jestem dopiero początkujący więc tak szybko się nie bulwersujcie.
A i proszę odpowiadajcie a nie piszcie że gdzieś to jest już na tej stronie bo ja dużo rzeczy juz tu czytałem ale tego jest tu bardzo dużo.
W związku z oczkiem jeżeli było by np.15-30cm głębokości z pompką to mogło by być i mogły by być żółwie wodne. A i co z tym które moge trzymać z którymi czy tą małą egzotykę mogę trzymać całą razem i mieć jeszcze z nimi przepiurek bez oczka. A tych papug to żadnych nie można łączyć nawet przy dużym wolierze.
 
 
indyk963 



Województwo: śląskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 275
Wysłany: 2011-03-08, 20:28   

arturw6, ------- ORTOGRAFIA ! ORTOGRAFIA ! I JESZCZE RAZ ORTOGRAFIA !
PS.Przepiórki piszę się przez Ó z kreską a nie U otwarte !!!
_________________
Moja hodowla:
http://www.forum.woliera....2faf12051#99866
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-03-08, 20:52   
   Nr Tel.: 510876274


arturw6, Bardzo Cię przepraszam ale jeżeli nie chce Ci się czytać lub nie masz ochoty na poszukanie czegoś co już istnieje, nie ma najmniejszego powodu by to powielać -patrz zaśmiecać forum.Al już zaczęła odpowiadać ale nie czytasz.Z tego co już napisała można wysnuć wnioski.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-03-09, 16:28   

Jeszcze raz napisze, oczko wodne w wolierze się nie sprawdza, ptaki bedą piły z niego wodę, co z tego,że dasz pompkę i filtr, tym sposobem nie usuniesz bakteri z wody. Żółw zalatwia się do wody, odchody ptaków też będą ladowały w wodzie.
A tych papug to żadnych nie można łączyć nawet przy dużym wolierze. pamiętaj woliera jest wyrazem rodzaju żeńskiego i piszemy w dużej wolierze :D
Papugi można łączyć ale to zależy od wielu czynnikow
1. Nie piszesz jaka ma być duża ta woliera ile par ptaków jakiego gatunku w niej ma być.
2. Co zrobisz z egzotyką w okresie zimowym ?Jak duża będzie woliera dla egzotyki
Amadyny - czy masz na myśli amadyny wspaniałe ? Jeżeli tak, to ich nie polecamy do wolier wielogatunkowych.
przepiurek bez oczka tzn ? są ślepe czy co :?:
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
matisiak 


Województwo: sląskie
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 37
Wysłany: 2011-03-09, 18:55   

Jeżeli chcesz oczko to sobie zrób woliere z oczkiem wodnym i wpuśc do niej ozdobne kaczki ,bo wszystko inne się potopi. Z egzotyki ryżowce są agresywne jeżeli maja mało miejsca,mewki jeżeli jest ich więcej to wszystkie nocują w jednej budce co przy lęgach jest nie wskazane, więc tylko jedna para mewek. Przepiórki jeśli chińskie to też tylko jedna para ,faliste ,nierozłączki,nimfy w dużej wolierze ok, rozele natomiast są agresywne podczas lęgów i takie moje pytanie stać cię na parę amazonek??? Bo ich cena przewyższa łącznie cene wszystkich gatunków które wymieniłeś.....
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-03-10, 07:39   

arturw6 napisał/a:
W związku z oczkiem jeżeli było by np.15-30cm głębokości z pompką to mogło by być i mogły by być żółwie wodne.

A co z nimi zrobisz zimą? 30cm wody to za mało, żeby przezimowały w oczku. Więc na zimę będziesz musiał znaleźć dla nich akwaria gdzieś w domu (na jednego co najmniej 100l, a właściwie to 200). Hibernacja żółwi nie jest taka prosta. Poza tym masz na nie papiery?
Wydaje mi się, że chcesz mieć za dużo na jednym terenie. Zdecyduj się na coś, co może być razem w wolierze i odpuść sobie inne gatunki po prostu. Bo zaczną Ci chorować albo będą agresywne i stracisz wszystko. Lepiej mniej i zadbać o to należycie, niż za dużo i byle jak.
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13