Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa mojej wolierki
Autor Wiadomość
Cortez LP 



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 131
Wysłany: 2011-02-24, 23:23   Budowa mojej wolierki

Jako iż mam parkę przepiórek japońskich i próbuje powiększyć hodowlę postanowiłem zbudować im wolierę. Miejsca dużo nie mam, max jaki mogę uzyskać to jest 3m na 1.5m. Myślę że kołki na konstrukcje zastosuje o przekroju kwadratowym i właśnie pierwsze moje pytanie jest takie, jakiej grubości powinny być te kołki i jaka jest przybliżona cena takich długich na 2,5m? Przepiórki oczywiście zasiedlą dolną warstwę więc prosiłbym o radę jakie gołąbki mogły by znaleźć się w takiej nie dużej wolierze, ewentualnie inne ptaki ale takie co mogły by spędzić cały rok na dworze gdyż kiepsko będzie z możliwością przezimowania gdzie indziej.Nie ukrywam że wolałbym jednak jakieś gołębie. Przybliżony projekt jest taki że tylna trzymetrowa ściana i boczne półtora metrowe będą całe zabudowane no i tym razem dach będzie też zabudowany a z siatki będzie zrobiony tylko przód. Proszę was o opinie i odpowiedzi na moje pytania :)
 
 
Cortez LP 



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 131
Wysłany: 2011-02-27, 20:38   

Cóż, dowiedziałem się już co do kosztów tych kołków. Tanio to nie jest, no i niestety nie mam ponad 400 złotych na postawienie bądź co bądź samej konstrukcji. Przeglądałem trochę zdjęcia wolier i widziałem że jest tam zastosowane coś takiego że od ziemi idzie pionowy kołek gdzieś na wysokość 1,5m później łączy je pionowa belka i znów na pół metra kołek w górę. Zastanawia mnie jak przymocować ten półmetrowy kołek do tej poziomej belki żeby ta konstrukcja była mocna hmm na jakieś kątowniki... tylko jak to zda egzamin. Mam jeszcze drugi pomysł. Posiadam tarczową piłę własnej konstrukcji z silnika od pralki. Myślałem żeby wyciąć na niej z kupionych na opał drzew belki o przekroju kwadratowym. Tylko kiedyś już próbowałem i niezbyt prosto idzie :/ Jak myślicie jak to ulepszyć żeby szło coś z tego wyciąć? Wszystkie spostrzeżenia mile widziane ;)
 
 
Oktawian 



Województwo: Ślaskie
Wiek: 33
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 22
Wysłany: 2011-06-30, 09:11   

Najtaniej wyjdzie cię kupić na złomie kształtowniki różnego typu pomalować odnowić przykryć czymś tanim ja np kryje onduliną i do około siatka oczka najwieksze 2cm x 2cm.

Mnie woliera 7 m na 5 m kosztowała około 1500 zł lecz mam spory dach 5m na 4 m cały z drewna kryty ondulina 12 łat w tym rury oraz siatka 13 mm.

mój kosztorys był taki

słupki 300 zł - około 15 słupków po 2 m różnej grubości
drewno 350 zł - 12 desek 12 cm, po 5 m. 2 płotwy po 4 m grube i 6 krokiew
siatka 250 zł - 50 mb
ondulina 400 zł - 12 łat
sieć rybacka nie kupiona jeszcze
cement + inne dodatki.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14