Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Krajowa (Narodowa) wystawa gołębi i drobiu w Warszawie 2011
Autor Wiadomość
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-12-30, 14:56   

Ok, sprawdziłam sobie dojazd, i niespodziewane braki w dostawie prądu to może być raczej marginalny problem tej wystawy.. Teraz wszystko co napisze to wiadomości, które uzyskałam od znajomego, warszawiaka mieszkającego w centrum więc ufam, że jest dość dobrze zorientowany. Ponoć dojazd do obiektu normalnie najłatwiejszy jest samochodem, z tym że obecnie ulica Kasprzaka jest w remoncie, którą było najprościej [nie wiem na jakim odcinku]. Parking przy obiekcie jest mały jak na taki obiekt, tak sobie wyobraziłam jak wszyscy naraz przyjeżdżają i próbują w czwartek wypakować zwierzęta... 6tys zwierza to jest trochę samochodów jednak tak myślę @@ no ale to pewnie organizator jakoś przewidział w koordynacji. Co oznacza chyba też, że o zaparkowaniu na tym parkingu jak dla mnie czyli tylko zwiedzającej nie bardzo jest co marzyć, ale moze się mylę? W każdym razie załozyłam inną droge komunikacji, czyli zostaje mi w zasadzie autobus.

Przydałaby się jakaś mapka z oznaczeniami jak komunikacja teraz wygląda, czym można się dostać i gdzie są przystanki. Poniżej wkleję co znalazłam w sieci :

Tyle znalazłam na sieci [wklejam bo może się komuś jeszcze przyda]
Centrum EXPO XXI zlokalizowane jest w śródmiejskiej części stolicy – w dzielnicy Wola, 10 minut jazdy samochodem od centrum Warszawy i 25 minut od Międzynarodowego Lotniska im. Fryderyka Chopina.

W pobliżu obiektu kursują następujące linie autobusowe:

* z centrum Warszawy - 105, 150, 523
* z Mokotowa i Siekierek - 159
* z Bielan - 184 z Tarchomina - 186
* z Bródna - 408
* z Rembertowa - 506
Nie wiem tylko gdzie sa przystanki, znajomy mi tłumaczył, że najprościej w tej sytuacji będzie chyba wysiąść na przystanku przy dworcu zachodnim i cofnąć się pieszo do właściwego miejsca, taką mapkę jeszcze mam:
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-30, 16:31   

Wklejam mapkę, którą przygotował mi znajomy z Warszawy. Zaznaczony jest na niej dojazd z Dworca Centralnego na wystawę dwoma autobusami (podobno najlepszy dojazd komunikacją miejską). Może komuś się przyda.
Pozdrawiam
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
Ostatnio zmieniony przez Tomek83 2010-12-30, 16:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
vampir6 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 40
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 23
Wysłany: 2010-12-31, 06:46   

Chciałem sie zapytać czy można bedzie robić tam fotografować, czy bedzie trzeba tez placic za robienie zdjeć??
_________________
pawel
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2010-12-31, 09:22   

Zdjęcia można robić, ale mówimy tu o zwykłych "amatorskich" zdjęciach, nie o profesjonalnych, na specjalnych tłach, z koniecznością wyciągania zwierząt z klatek...
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-31, 11:50   

Przyszło mi do głowy, iż może warto by było aby Forumowicze, którzy zamierzają wystawiać swoje ptaki lub sprzedawać nadwyżki hodowlane na giełdzie napisali, co będą wystawiali/sprzedawali i przedstawili się z imienia i nazwiska. Znamy się tylko z nicków i poza Panem Roszkowskim i Markusem Kurspiotem większość z nas nikogo więcej nie będzie w stanie zidentyfikować. Jest to o tyle istotne, że wielu wartościowych hodowców - użytkowników ma tutaj renomę i cieszy się zaufaniem, więc można śmiało coś od nich zakupić, czy z ciekawości szukać ich podopiecznych wśród ptaków wystawionych.
Pozdrawiam
PS
Można też anpisać kto kiedy zamierza być na wystawie i zrobić minizlot Użytkowników Wolierki.
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-01-05, 14:42   

Ja będę w sobotę lub niedzielę. Dochodzę do wniosku, że zamiast korzystać z komunikacji miejskiej pójdę spacerkiem, ponoć czas osiągnięcia celu - porównywalny.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
Mikołaj Piechocki 
drób ozdobny



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 25
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 110
Wysłany: 2011-01-05, 18:10   
   Nr Tel.: 784913218


showgirl może w sobote ja będe i kilka innych urzytkowników wolierki ktoś już to wyżej napisał, proponuje podać daty można coś zrobić typu mini spotkanie forumowiczów i piersze spotkanie klubu "trzymaczek" taka propozycja co o tym myślicie :P
_________________
www.totenko.like.pl
 
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-01-05, 20:17   

:) ) mogłoby być miło, tylko że każdy musiałby się określić co do dnia i godziny. Ewentualnie dzień + miejsce i godzina w której to nastąpiłoby spotkanie;) A nie wiem jak zwiedzający będą wracać z imprezy, tego samego dnia, czy np następnego to dość istotna informacja jeśli chodzi o ustalanie godziny spotkania.

Czy w obiekcie EXPO jest czynne coś w rodzaju kawiarenki? To by było chyba najprostsze, ustalamy wtedy godzine, wrzucamy jakiegoś gumowego kurczaka na stół, żeby było wiadomo gdzie celować, i kto ma ochotę ten przychodzi ;)
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
zajac 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 48
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 123
Skąd: Rybotycze
Wysłany: 2011-01-06, 07:46   

tak coś trzeba ustalić, bo nie ma czasu. Ten kurczak to może być dobry pomysł, tylko miejsce. Wydaje mi się, że lepiej w sobotę, zresztą w niedzielę można powtórzyć bo część z nas się pewnie minie. Chyba trzeba będzie na miejscu określić gdzie i powiesić w jakimś widocznym punkcie kartkę z informacją. Może niech więcej ludzi się zadeklaruje kiedy będzie, ja będę w sobotę od rana.
 
 
Mikołaj Piechocki 
drób ozdobny



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 25
Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 110
Wysłany: 2011-01-06, 09:52   
   Nr Tel.: 784913218


Myślę że było by dajnie można by było pogadać i się lepiej poznać fajny pomysł.
Byłem na stronie Expo i niema nic o żadnej kawiarence.
macie inne pomysły co do miejsca organizacji .
Jajeżeli będe to w sobote od rana
_________________
www.totenko.like.pl
 
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-01-06, 10:49   

Może na ich stronie nic nie ma ale nie wierzę, żeby na tym terenie nie było jakiegoś bufetu czy coś w tym stylu. Miło byłoby jakby się pan Roszkowski wypowiedział, na temat obecności takiego obiektu. Coś na pewno się znajdzie tak myślę.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-06, 13:04   

Moim zdaniem taki nieformalny zlot forumowiczów to znakomity pomysł. W internecie jesteśmy wszyscy w jakimś tam sensie anonimowi. Tu jest okazja obejrzeć swoje buzie i gęby w realu. Nie formalizujmy jednak tej inicjatywy zbytnio, bo to może przynieść odwrotny skutek. Już kiedyś na jakimś forum skrzykiwało się chyba ze trzydzieści luda, a jak przyszło co do czego, to w umówionym miejscu i godzinie znalazły się trzy osoby - reszta obserwowała z oddali przebieg "zlotu". Poza tym każdy z odwiedzających ma swoje preferencje czasowe.

Na głównej hali zaraz z lewej strony od wejścia mamy prawie 900 m2 do dyspozycji. Prócz klatek będzie szereg indywidualnych zagródek i wolierek, a wśród nich pod ścianą szeroka ława wraz siedziskami. Ten, kto będzie miał ochotę niech tam po prostu zajrzy. Będzie można wypić lampkę maliniaka, czyli miodu malinowego mojej osobistej produkcji.
Jak sądzicie, czy 25 litrów wystarczy?

Oczywiście, że organizatorzy przewidzieli kilka mini barków oraz restauracyjek. Jedna z nich będzie usytuowana na wprost holu głównego. Na holu tym będzie też przygrywać (mam nadzieję, że nic się nie zmieni) "orkiestra rozrywkowa", co bardziej sprzyja tańcom a nie rozmowom.

Zdradzę też, że Michał Bugajski organizuje wraz z kolegą osobne stoisko z blaszkodziobymi. Zapowiada się więc spory internetowy nalot. Nie tylko "wolierkowy" ale "polskokurnikowy". Kiedyś tam kopaliśmy się wzajemnie po łydkach. Obecnie nasze myślenie idzie w kierunku, aby wyszukiwać takie płaszczyzny, które pozwolą nam wspólnie zrobić coś dobrego.
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-01-06, 15:27   

Czyli zaplecze jakby co jest, wiec myślę, że bezpośrednio przed zjazdem coś się ustali:) Z tą frekwencją to zawsze tak jest na zlotach internetowych, często komuś coś wypadnie :) Panie jakieś się jeszcze wybierają, czy tylko panowie?:))
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
JABOL1986 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 432
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2011-01-06, 16:23   

Na 90% będę w sobotę. Pewnie od rana lub troszkę później, będzie to zależało czy przyjadę busem czy samochodem. Chciałbym się też dowiedzieć czy nie daleko hali są jakieś parkingi? Żeby potem się nie kręcić i nie szukać nie wiadomo gdzie. ;)
_________________
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=13568
 
 
janek67 
janek67


Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 56
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 18
Wysłany: 2011-01-06, 21:23   
   Nr Tel.: 660389862


Na 99% będę w niedzielę około 11
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12