Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lęgi sztuczne 2011
Autor Wiadomość
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-02-15, 23:31   Lęgi sztuczne 2011

To mój pierwszy lęg w tym roku. Pierwszy w ogóle..
Z inkubatorem Westwalia kupionym w zeszłym roku.
Tutaj finał
http://www.forum.woliera....r=asc&start=120
Z 50 jaj wylęgły się 3 same, 3 z pomocą. Na dzień dzisiejszy zostało 5. Jeden właśnie odszedł... :(

Drugiego odseparowałam od reszty bo przestał jeść, śpi tylko i robi się coraz słabszy (ten czarny, drugi od lewej)... :(

Nastawiłam 13.2 drugi inkubator pożyczony od sąsiadki, taka ruska "kwoczka" z 4 żarówkami. Wylęg ma być 6 marca. 40 jaj. W sobotę sprawdzę ile zalężonych.

Dajecie coś maluszkom jeśli są słabe? Zrobiłam im syrop cebulowy i dodaję do wody.
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2011-02-20, 10:03, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-02-16, 00:09   

Ja nic nie daję, tylko wodę czysta i karmę. Wychodzę z założenia, że trudno ale jakaś selekcja jednak musi być:/
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
Piotr_Wisienka 
młodszy ornitolog :)



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 39
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 69
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 2011-02-16, 05:39   

METAVIT preparat podawany do wody przez okres 2 tygodni. Powoduje uzupełnienie wszystkich witamin, nawet związanych z nieprawidłowościami w paszy. Pieknie kurczaki wychodzą z wszelkego rodzaju osłabień, z problemów z chodzeniem i kończynami. Preparat pwoduje zwiększenie pragnienia, a co za tym idzie zwiekszenie wypijania witamin. Rewelacyjny preparat, stosowany przez wszystkie wylegarnie w mej okolicy ( weterynaż wyjawił mi jak kupowałem szczepionki :) ) Ja jestem bardzo zadowolony z tego preparatu, kosztuje 6 zł a wiele żyć uratował. Producent: BIOWET

zdjęcie preparatu :

_________________
Kiedy się kaczka pleszcze - na pewno będą deszcze
Przyjdzie święta Weronika - znisie jajo kaczka dzika
Tam gdzie się znajduje gniazdo bociana, podczas burzy piorun nie uderzy
Ostatnio zmieniony przez Piotr_Wisienka 2011-02-16, 05:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-02-16, 08:10   

Dzięki. :d Zapytam weta czy ma.
Wczoraj zamknęłam kury, od których nie chcę jaj do wylęgu. Zostały dwa koguty, w tym jeden orpington, 6 leghornów, 3 kurki orpington, 1 nioska jarzębiata, 2 cochinki olbrzymie białe i 3 kurki po orpingtonach, które mają podobny kształt, czyli grube, niskie i puchate, ale jeszcze ogon nie taki jak trzeba.
W przyszłym tygodniu znów nastawiam mój inkubator.
Ten ruski mimo swojej prostoty - chyba nieźle trzyma temperaturę. Nie można wprawdzie niczego regulować, bo ma na stałe ustawioną 37,8, ale z tego co wyświetla - różnica nie przekracza 0,1. Wilgotności też niczym się nie reguluje, nawet nie widać jaka jest.
Gdzie było to zdjęcie, na którym widać różnice na skrzydłach między kurką a kogutkiem? Bo nie mogę znaleźć... :?
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
Ostatnio zmieniony przez Ann 2011-02-16, 08:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-02-16, 09:18   

Ann napisał/a:
Dzięki. :d Zapytam weta czy ma.
Wczoraj zamknęłam kury, od których nie chcę jaj do wylęgu. Zostały dwa koguty, w tym jeden orpington, 6 leghornów, 3 kurki orpington, 1 nioska jarzębiata, 2 cochinki olbrzymie białe i 3 kurki po orpingtonach, które mają podobny kształt, czyli grube, niskie i puchate, ale jeszcze ogon nie taki jak trzeba.
W przyszłym tygodniu znów nastawiam mój inkubator.
Ten ruski mimo swojej prostoty - chyba nieźle trzyma temperaturę. Nie można wprawdzie niczego regulować, bo ma na stałe ustawioną 37,8, ale z tego co wyświetla - różnica nie przekracza 0,1. Wilgotności też niczym się nie reguluje, nawet nie widać jaka jest.
Gdzie było to zdjęcie, na którym widać różnice na skrzydłach między kurką a kogutkiem? Bo nie mogę znaleźć... :?

Ja podaje kurczętom do picja pierwszy napój woda +Duphalyte . To niby jest do wstrzykiwań , ale wetka kazała dawać do picia .
Ten ruski , to też badziewie . Nie grzeje po rogach , a temperatura jest inna w różnych miejscach .
Mnie w takim na tydzień przed wylęgiem skoczyła temperatura do 40 st. Wylęgły sie te kurczaki , które były najdalej od żarówek Jak włożyłam przez otwór w pokrywie termometr
z wyświetlaczem , sonda do środka , a wyświetlacz na pokrywie , to leciało od 35 do 39 , i tak co cykl włączenia żarówek . Najpierw zobacz na sucho jak w nim jest , Owszem , cos tam sie wylęgło .
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-02-16, 09:39   

BIANKA1 napisał/a:
Najpierw zobacz na sucho jak w nim jest , Owszem , cos tam sie wylęgło .

Za późno.. Grzeją się już 4 dzień.. Ale w zeszłym roku nie było najgorzej. Potem jeszcze raz nastawię mój i następne to chyba jak zaczną się nieść perliczki.
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-02-16, 19:01   

Dzisiaj odszedł drugi kurczak. Właśnie ten drugi od lewej... :(
Pozostałe wyglądają na żwawe. I o dziwo żyje ten bardziej lichy, który nie jest tak puchaty jak był ten co odszedł. Taki fajny grubasek był...
Zostały 4...
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
Ostatnio zmieniony przez Ann 2011-02-16, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-02-16, 19:16   

;) Ann szkoda maluchów, tym bardziej ,że tak mało Ci się ich wykluło. Mi próbne kurczaki jeszcze mają się dobrze ale wykluł się jeden z kulawizną i 2 tyg chodzi ,,opętany" ale jest już dobrze.

gołoszyjki......JPG
Plik ściągnięto 7061 raz(y) 70,5 KB

_________________
Jolek
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-02-16, 19:59   

O jakie śmieszne! :D Malutkie gołoszyjki są śliczne. :d Wieksze trochę mniej. ;)
Znalazłam w końcu te zdjęcia o skrzydełkach.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=6651
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
Ostatnio zmieniony przez Ann 2011-02-16, 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wolierka 


Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: 2011-02-18, 11:18   

Witajcie.
Jak na razie z 9 jajek wylęgły mi się 2 gąski, jedna wczoraj i jedna przedwczoraj, 3 jajka wyrzuciałam, 2 maluchy obumarły z nie wciągniętym żółtkiem, chyba się udusiły, a jeden był powaznie nie do rozwinięty, nie wiem skąd takie opóźnienie w jego rozwoju, niestety też obumarł. Zostały mi jeszcze 4 jajka, w 3 dziubki są już na wierzchu, a jeden próbuje się przebić. Później dodam zdjęcia tych moich maluchów:)
 
 
 
Wolierka 


Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: 2011-02-19, 15:50   

Mam już 4 gąski, 2 w drodze. Sama nie wierzę, ale kluje się 1 kurczaczek.
Z tymi gesimi jajkami, miałam włożone 3 jajka kurze, jedno było puste, drugi z nie zywym kurczaczkiem, a 3 zrobiło mi dzisiaj niespodziankę. Kurczaczkowi widać już dziubek.
Mam jeszcze problem z 2 gąskami które wykluły się wczoraj, bo jak się wykluły to się okazało że mają nie wciągnięte do końca żółtko. Do rana problem ten się zmiejszył, ale są taki słabe i tylko śpią.
Chciałam kupić ten Metawit co Piotr Wisienka polecał, ale nie mają go u weterynarza:(
 
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-02-19, 20:26   

Wolierka napisał/a:
Do rana problem ten się zmiejszył, ale są taki słabe i tylko śpią.
Chciałam kupić ten Metawit co Piotr Wisienka polecał, ale nie mają go u weterynarza:(

Chyba trzeba zdać się na los...
A ja właśnie sprawdziłam jajka - 6 dzień. Włożyłam 40 i zostało 35 zalężonych. Mam nadzieję, że drugi wylęg będzie lepszy.
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
Wolierka 


Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: 2011-02-19, 21:54   

Wszystkie gąski się wylęgły, niestety jedna z tych słabych padła.
Nawet kurczaczek się wykluł, chociaż miał termin dopiero na poniedziałek.
Jeszcze do końca nie wysechł, ale już widać że będzie oryginalny.
Chyba po jakiejś towarówce i zielononóżku, albo czubatce i zielononóżku.
W każdym bądż razie ojciec znany, matka nie:)
Ciekawe co to za cudak będzie:)
Jak wyschnie to dodam zdjęcie całej gromadki:)
Pozdrawiam
 
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-02-19, 21:59   

Ha, u mnei jak dobrze pójdzie po niedzieli będzie drugi wsad do inkubatora, tym razem na maksa:)
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2011-02-19, 22:07   

Ann, i jak ci sie sprawuje ten pożyczony inkubator?

temp. można regulować w nim n tym całym komputerku co pokazuje temp. jest taki malutki czrny guziczek zeby zmienic temp. trzeba go przycisnąc i przy trzymac :0
_________________
pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17