Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa odmiana barwna czubatek brodatych - czerwona
Autor Wiadomość
spicifer 


Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 279
Wysłany: 2007-09-05, 08:49   

Nie zmienia to faktu, że kogut Mateusza jest cętkowany
Ostatnio zmieniony przez spicifer 2007-09-14, 22:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-06, 18:43   

Ciekawe?
A które pióra u kurczaków 3-4 miesięcznych są już "ostateczne" i nie są wymieniane?
Nawet onagadori wymieniają wszystkie swoje pióra młodzieńcze.
 
 
studzianek 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 47
Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 23
Skąd: Czernikowo - Toruń
Wysłany: 2007-11-05, 22:55   
   Nr Tel.: 516193664


Ja akurat próbuje coś zrobić w białoczubach czerwonych. Potomstwo które mi w tym roku wyszło po kurkach czerwonych od Staszka Roszkowskiego i kogucie od Dawida Szikory jest bardzo rozjechane pokrojowo. Niektóe młodziaki mają czub całkowicie do bani i oprócz czerwonych i białych piór pojawiły tam się jeszcze czarne - te siedzą już oddzielnie. Eksperymentował będę dalej w ten sposób, że młodzież tegoroczną i ich rodziców przekrzyżuję znowu między sobą. Dodatkowo czerwone, z prawie idealnym białoczubem czarnym. To co mi z tego wyjdzie dopiero w nastęnym sezonie będę krzyżował między sobą. A co będzie dalejto zobaczymy. Jedno jest pewno po kurczkach widać, że geny czerwonych białoczubów któe mam to istny kogel mogel - jest tam wszystko. Mam jednak nadzieję, że z biegiem czasu czegoś normalnego się dopracuję.
:)
_________________
Pozdrawiam wszystkich miłośników zwierząt
Michał Studziński
www.studzianek.golebie.org.pl
www.golebie.org.pl
 
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-17, 20:43   

Ja chciał bym zaprezentować na zdjęciu kurkę "czerwoną" w towarzystwie kogutka turyngijskiego i ojca małej, koguta "czerwonego". Mam takich jeszcze kilka.
Pytanie do Pana Stanisława:
Co Pan o niej sądzi? Czy to może być dobry kierunek?

IMG_2750.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 605 raz(y) 62,21 KB

 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-17, 21:29   

Rozmawialiśmy wielokrotnie na ten temat.
Problemem u czubatek bezbrodych czerwonych są czarne pióra w ogonie i na skrzydłach, dlatego ta odmiana barwna nie jest jeszcze, w odróżnieniu od czubatek żółtych, uznana w zachodnich standardach. Dlatego też trzeba, moim zdaniem, po konsultacji zresztą z moimi kolegami z klubu niemieckiego, wprowadzić do stada osobnika czystego czerwonego. Najlepszą do tego celu jest rasa turyngijska ponieważ ma ona już brodę, a więc trzeba byłoby popracować jedynie nad dorobieniem normalnego czuba i wyeliminowaniem grzebienia.
Można też wprowadzić do stada jakiegoś osobnika watermalskiego, bo ta z kolei rasa ma już niewielki czubek i brodę. Niestety ma zupełnie inny pokrój niż czubatki brodate.
Ale to robota na co najmniej 4-5 lat, a może i więcej.
Dokładnie w taki sam sposób pracuję nad czubatkami brodatymi żółtymi. I mam już jakie takie efekty.
Gdyby jednak udało Ci się uzyskać taką odmianę barwną to byłby duży sukces. Nie tylko w Polsce. W listopadzie w Sebnitz pokazałem Niemcom swoje prawie czyste czubatki brodate żółte oraz czekoladowe i miałem sporo zapytań, czy nie chciałbym ich sprzedać.
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-17, 21:33   

sroszkowski, ale co pan sądzi o tej kurce widniejącej na zdjęciu?
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-17, 21:41   

Niewiele widać na zdjęciu bo stoi tyłem. Ma niebieską obrączkę, a więc to stary etap w eksperymentach. Trzeba, tak jak pisałem powyżej, wyeliminować u niej czarne pióra w ogonie.
Skrzyżował bym ją z kogucikiem turyngijskim.
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-17, 22:05   

To kurka która wyhodowałem u siebie w poprzednim sezonie. Teraz już niesie jajka. Mam takie trzy. Zobaczymy jak będą wyglądać po ostatnim pierzeniu. Na razie są w wolierze z turyngijskim i czerwonym kogutem. Zapewne część młodych będzie pochodzić od turyngiera.
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-18, 09:13   

To niedobrze, że masz w stadku dwa bardzo różne koguty. Jak oznaczysz pochodzenie potomstwa? W mojej hodowli czasami, ale niezbyt często, też stosuję dwa koguty. Ale zawsze są to bracia.
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-18, 12:54   

Wiem które są po którym bo w poprzednim sezonie trzymałem je oddzielnie. Te kurki są po czerwonym kogucie, po turyngijskim natomiast wychodzą podobne kolorystycznie ale nie mają tak ładnych krągłych czubów. Jest jedynie niewielki czubeczek w stylu pawłowskich. Dlatego uważam, że powinno się je pokrzyżować z watermalskim który ma już w sobie gen czubaty. Może wtedy uzyska się pożądane czapki. Poza tym ten kogut turyngijski, ja zresztą widać na zdjęciu, ma czarny ogon. Watermalskie występują natomiast w odmianie całkiem czerwonej(łącznie z ogonem).
 
 
Jaro 
POLSKIE RASY



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 259
  Wysłany: 2008-03-24, 23:13   Nowa odmiana barwna czubatek brodatych - czerwona

Witam. Wyhodowanie czubatki brodatej czerwonej to wspaniały pomysł. Ja za swój nadrzędny cel postawiłem wyhodowanie czubatki brodatej o barwie kuropatwianej. Jako materiał wyjściowy posłużyły moje kuropatwiane czubate kurki (zdjęcie poniżej), które odpowiadają wyglądem czubatkom staropolskim. Stadko uległo ujednoliceniu w ciągu wielu pokoleń, dodatkowo przez brak domieszki krwi kur towarowych. Kurki te skrzyżowałem z kogutem czubatki srebrnej brodatej. Efekt po prostu mnie poraził, ponieważ już w pierwszym pokoleniu otrzymałem małe brodate czubatki jaśniej- lub ciemniej- kuropatwiane. W najbliższym czasie będę miał więcej kurczaków. Muszę je jeszcze dopracować, ale mam już stadko, na którym mogę bazować.

21-03-08_1336.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 599 raz(y) 48,01 KB

07-03-08_1517.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 563 raz(y) 53,61 KB

07-03-08_1508.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 589 raz(y) 53,1 KB

07-03-08_1505.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 540 raz(y) 69,21 KB

 
 
mati_deco 



Województwo: lubelskie
Wiek: 29
Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 110
Skąd: Niedrzwica Kościelna
Ostrzeżeń:
 3/6/9
Wysłany: 2008-03-25, 13:06   

sroszkowski, mógłby pan zaprezentować zdjęcia czubatek czekoladowych i żóltych gdyż jestem bardzo ciekawy efektów, kacpisułtan, Ty też daj lepsze foki :P :P :P :P :P :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15