Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka odmian barwnych w jednym inkubatorze
Autor Wiadomość
JABOL1986 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 432
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2011-02-09, 09:45   Kilka odmian barwnych w jednym inkubatorze

Gdy oddzieliłem liliputy do boksów zaczęły mnie nurtować kolejne pytania związane z dalszą selekcja i hodowlą. Jak już napisałem w inkubatorze będę posiadał jajka od 4 odmian barwnych. Sprawą oczywista będzie to że rozrzut kolorów na początek będzie duży. A ja będę musiał się połapać które jajka z kąt pochodzą, to samo będzie dotyczyło z kolej małych kurcząt. Co do jajek sprawa jest oczywista bo zbieram je z oddzielnych wolierek i je znakuje.
Zaś co do klucia to wymyśliłem sobie to tak, że podzielę na 4 komory tackę do klucia, zaś po wykluciu małe kurczaki będę znaczył takimi znacznikami zatrzaskowymi dla gołębi.

W tym miejscu proszę was o rade. Dobrze sobie to wymyśliłem? Czy znacie może lepsze sposoby? Z góry dzięki za wszystkie rady pozdrawiam Grzesiek ;)
Ostatnio zmieniony przez JABOL1986 2011-02-09, 09:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-02-09, 17:55   

Ta podziałka musi być dość wysoka, bo ja miałam 5 cm i sie przeczołgały pisklaki, jeszcze jak były mokre i słabe. Więc jak ci się trafia silniejsze to podejrzewam, że niską bez problemu przeskoczą.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2011-02-09, 21:14   

A będziesz je odchowywał osobno? Bo ja nie widzę sensu. Przecież i tak wyrosną po wypierzeniu i wtedy będziesz wiedział jakie masz kolory. Chyba, że kurczaki mają iść na sprzedaż jako jednodniówki.
 
 
JABOL1986 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 432
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2011-02-09, 21:22   

ShowGirl, Dzięki za radę :)
adrian_lasek, Właśnie chce wprowadzić znaczniki zaraz po wykluciu. Głownie to chodzi mi o to że gdy np. po stadzie pstro-kuropatwianym otrzymam dobrą kurkę kuropatwianą (tak może się zdarzyć) to żebym wiedział że ona jest po takich właśnie rodzicach. Żebym nie potrzebnie nie mieszać sobie w hodowli.
Doszło by w końcu do tego że hodowla była by bezsensowna ponieważ i tak by mi się wszystko mieszało ze sobą. Takich problemów nie ma przy rasach ustabilizowanych.
Ostatnio zmieniony przez JABOL1986 2011-02-09, 21:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2011-02-09, 22:00   

Teraz to rozumiem. Najlepiej byłoby, gdybyś podczas wylęgu (gdy zaczną się kluć) podzielił jajka kolorami, tak jak ma być i na bieżąco kontrolować, aby nie przeskoczyły do innych. A później grupami do odchowalników. Jak masz jeden odchowalnik to znaczniki obowiązkowo.
 
 
JABOL1986 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 432
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2011-02-09, 22:08   

Czyli wychodzi na to że dobrze kombinuje. Trzeba będzie teraz kupić znaczniki. Jakie dla kurcząt były by najlepsze ? Chodzi mi o rozmiar, tak żeby miały je załóżmy od takiego jednodniowego do miesiąca życia lub trochę dłużej.
_________________
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=13568
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-02-09, 23:43   

A tu pojęcia nie mam ja sobie w tym celu farbki kupiłam:) i takie małe kolorowe znaczniki zakręcane na nóżki, ale to trzeba sprawdzać jak na moje oko, czy nie będzie cisnąć w miarę wzrostu nóżki.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2011-02-10, 00:07   

Znaczniki plastikowe musiałbyś kupić w różnych rozmiarach i w miarę wzrostu kurczaków zmieniać na większe.
 
 
JABOL1986 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 432
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2011-02-18, 11:39   

Mam zamiar kupić 7 lub 8mm znaczniki. Myślę że spełniły by swoje zadanie tak do 6 tyg. Po tym czasie zakładał bym już obrączki. W sumie trochę tak z tym strzelam, ponieważ nigdy podobnych zabiegów nie robiłem.
Może ktoś kupował już znaczniki dla kur miniaturowych i ma już w takich sprawach doświadczenie? Bym był wdzięczny za jakąś radę :)
_________________
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=13568
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12