Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY - roblemy z regulatorem temeratury i wilgotności
Autor Wiadomość
14Jan 
14Jan


Województwo: dolnośląskie
Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 40
Wysłany: 2011-01-27, 18:41   POMOCY - roblemy z regulatorem temeratury i wilgotności

Proszę o porady dotyczące ustawień temp. w regulatorze. Problem jest taki, że skacze ona między 36,5 a 40 - można ustawić w nim temp. 1 i temp 2 - na moje ustawienia nie reaguje. Jaki wpływ na to mają ustawienia całkowania i różniczkowania?- a może jest po prostu uszkodzony?. Pierwsze jaja zielononóżki mam w wylęgarni, a teraz chciałabym wypróbować jajeczka silki i kochinów u siebie.
Regulator temperatury i wilgotności PID profesjonalny TS-701RH/T
Z góry bardzo dziękuje za wszelkie podpowiedzi.
Asia
_________________
www.bazanty.j69.pl
 
 
Hiszpan1806 



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 199
Wysłany: 2011-02-26, 12:20   

Ja mam inkubator z darewitu, będę pierwszy raz nim inkubował i nie wiem gdzie położyć higrometr do pomiaru wilgotności na tacy z jajkami czy gdzieś indzie (zamontować wyżej, jeśli na tacy z jajkami to w centrum czy gdzieś na brzegach?

Z góry dziękuję za odpowiedź
_________________
Silki miniaturowe, Kochiny olbrzymy, Brahmy, Araucany miniaturowe, Czubatki polskie miniaturowe, Sebrytki, Gęsi kubańskie, Kaczki staropolskie, Indyki, Przepiórki japońskie, Nimfy, Króliki
 
 
Hiszpan1806 



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 199
Wysłany: 2011-02-26, 13:16   123

nikt nie odpowiadał, a ja potrzebuje pomocy

sorry
 
 
Wolierka 


Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: 2011-02-26, 13:46   

Witam, nie jestem ekspertem w tych sprawach, ja przytwierdziłabym do tylniej ścianki bo wilgotność powinna być taka sama w całym inkubatorze.Ja mam westfalię i czujnik jest nad kablem grzewczym pod jajkami. pozdrawiam.)
 
 
 
JABOL1986 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 432
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2011-03-27, 20:38   

Mam pytanie. W sobotę 26marca rozpocząłem inkubacje. Niestety po 24 godz. inkubator zaczął świrować. Temperatura spada sukcesywnie od godziny 12 do teraz. W tej chwili wynosi 27stopni, wilgotność również wzrosła do 68%
Dodam iż mój inkubator kupiłem na giełdzie w Lublinie.
tak wygląda: http://allegro.pl/inkubat...1523792736.html
Bym był wdzięczny jeśli ktoś mi coś poradził, ponieważ to moja pierwsza inkubacja i nie wiem co teraz mam z tym fantem począć...
_________________
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=13568
 
 
dominikams 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 50
Dołączyła: 14 Sie 2010
Posty: 131
Wysłany: 2011-03-27, 20:49   

A nie możesz zadzwonić do tego gościa? Nr tel. jest przecież podany. Może czujnik się przesunął i jest za blisko grzałki? Albo walnięty sterownik.
 
 
dzik 


Województwo: wielkopolska
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2011-03-27, 21:30   

JABOL1986 napisał/a:
Temperatura spada sukcesywnie od godziny 12 do teraz

Może grzałka się przepaliła? jeśli tak to musisz szybko coś wykombinować żeby nie stracić jajek.
Moja rada jest taka otwórz inkubator żeby temperatura była poniżej 27 stopni wtedy zarodek się nie rozwija. Jeśli to zrobisz masz 24godz na to żeby naprawić inkubator (tak przynajmniej wyczytałem w książce że ochładzanie jajek w temperaturze 20 stopni przez 24 godz nie odbiły się szkodliwie na wynikach wylęgu.)
Odkręć górną pokrywę od inkubatora i zastąp tą grzałkę zwykłymi żarówkami (ja w podobnym inkubatorze do twojego mam 4 żarówki 60w i jest wszystko ok.)

A jeśli popsuł się termoregulator to raczej sam go nie naprawisz i będziesz musiał go wysłać na gwarancie tylko że wtedy będziesz miał po jajkach.

Miejmy nadzieje że to tylko awaria grzałki.
 
 
JABOL1986 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 432
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2011-03-27, 22:10   

dominikams, dzik, Dzięki za rady.
Dodzwoniłem się, prawdopodobnie będzie reklamacja. W tej chwili nie ma mnie jednak w domu. Jutro jadę i zbadam sprawę.
Wkurzyłem się ehhhh :/
_________________
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=13568
 
 
dzik 


Województwo: wielkopolska
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2011-03-28, 19:57   

JABOL1986, i co wiesz co się stało z twoim inkubatorem?
 
 
JABOL1986 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 432
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2011-03-28, 20:24   

dzik, Wiesz normalnie dziwna sprawa... Wczoraj inkubator został wyłączony. Dziś specjalnie przyjechałem do domu by sprawdzić co się stało. Ku mojemu zaskoczeniu wszystko działa prawidłowo. Nie wiem czym była spowodowana wczorajsza awaria. Gdybam sobie że to mógł być spadek napięcia, no ale to tylko takie gdybania, ponieważ nie mam pojęcia jaka była faktyczna przyczyna takiego stanu rzeczy... Mam tylko nadzieje że to już się nie powtórzy.
Tak na marginesie to jednak nic nie zastąpi liliputki. Ponieważ w ten sam dzień posadziłem na jajkach kurkę. Dziś zajrzałem do niej, a bidzie aż grzebyk posiniał tak twardo siedzi. Wniosek wiec płynie prosty, nic nie zastąpi natury ;)
_________________
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=13568
 
 
dzik 


Województwo: wielkopolska
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2011-03-28, 23:00   

JABOL1986, a co z jajami które były w inkubatorze :?:
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-03-29, 02:33   
   Nr Tel.: 510876274


JABOL1986, Nie odrobiłeś lekcji.W temacie o inkubacji ktoś napisał,że jajka wkłada do inkubatora po jednym lub dwóch dniach od załączenia.Ja dodatkowo wkładam termometr laboratoryjny żeby sprawdzić wskazania/kontrolnie/.A co do naturalnych inkubatorów to masz rację.Nic nie zastąpi.
Co do sprawności technicznej inkubatora to bym się zastanawiał nad reklamacją pomimo iż jakoś tam on działa.Skoro gość zgodził się na reklamację musiał już coś podobnego przerabiać.
 
 
JABOL1986 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 432
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2011-03-29, 09:01   

dzik, Po tygodniu prześwietlę i się zobaczy. Mam tylko nadzieje że dużo mi jajek nie odpadnie. Z reszto przed awarią jajka były w inkubatorze zaledwie dobę.Więc pożyjemy zobaczymy.
mirek_60, Mogłem włączyć go w piątek ale przyznam szczerze że nie pomyślałem. Niestety wyszło jak wyszło. Co do reklamacji to jeśli ten inkubator działa, to trudno coś reklamować. Tym bardziej że jest mi on teraz bardzo potrzebny. Jeśli bym zgłosił go do reklamacji to prędko bym go nie otrzymał ponieważ osoba od której go kupiłem mieszka na Śląsku.
Co do pomysłu z termometrem to chyba sobie muszę jakiś kupić, najlepiej z wilgotnościomierzem. Wtedy będę pewniejszy odnośnie temp. i wilgotności, a nie tylko skazany na wyświetlacz.
_________________
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=13568
 
 
dzik 


Województwo: wielkopolska
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2011-03-29, 18:59   

Tak jak mówi mirek_60, kup sobie jakiś termometr bo te termoregulatory bywają różne np. ja mam 5 regulatorów RT2C i na każdym jest inna temperatura,
na pierwszym jest 37,8 na drugim 37,0 na trzecim 36,7 na czwartym 38,7 na piątym 36,5. (dodam że czujniki tych wszystkich termoregulatorów były w tym samym miejscu.) dodatkowo mam jeszcze zwykły termometr pokojowy na którym mam ok 38st i według tego termometru ustawiam te termoregulatory.
Do tej pory nie mogę nażekać na lęgi wszystko kluje się dobrze.
Ostatnio zmieniony przez dzik 2011-03-29, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13