Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 23:36
Rybki akwariowe .
Autor Wiadomość
indyk963 



Województwo: śląskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 275
Wysłany: 2010-06-14, 19:19   Rybki akwariowe .

Wyczytałem na pewnej stronie internetowej że rybkom można podawać warzywa *kopia - Warzywa - Zwykle nie występują w naturalnych zbiornikach wodnych ale wiele z nich stanowi doskonały pokarm zastępczy zamiast glonów i pokarmu z roślin wodnych. Osobiście stosuję lub stosowałem: sałatę, brukselkę, marchewkę, kalafior, szpinak, ogórki, groszek. Wszystko, to rośnie u mnie na działce i nie używam żadnej chemii do ich hodowli.
Czy takie warzywa można podawać welonom , skalarom i bojownikowi ? jeśli tak to w jakiej ilości i w jakiej postaci ( starte , posiekane) ?



Może wiecie coś więcej na temat hodowli i żywienia welonów , skalarów i bojowników ?
Dziś kupiłem sobie akwarium z 2 welonami 1 bojowcem i 1 skalarem i dlatego zadaje te pytania :)
_________________
Moja hodowla:
http://www.forum.woliera....2faf12051#99866
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-06-14, 20:00   

:) rybom można podawać pokarm roślinny taki który jest dostosowany wielkością do jedzenia.Należy je odpowiednio posiekać lub zetrzeć na drobnych oczkach lub tych ,,od ziemniaków".Najlepiej przed szatkowaniem jest zaparzyć gorącą wodą.Można też podać 1 x w tyg.zaparzone płatki owsiane(koniecznie dobrze opłukać z mąki bo woda mętnieje).
Jeśli będziesz im podawał to w ilościach śladowych aby pokarm został od razu zjedzony inaczej bedzie gnił i zapychał filtr.
Twoje rybki przepadają za pokarmem żywym i mięsnym.Gotowe porcje zywych lub mrożonych robali dostaniesz w zoologicznym (larwy ochotki,komarów i inne).Możesz też podać surowe mięso wolowe,serca,ryby delikatnie zeskrobane z mięsa aby nie było duzych kawałków. Polecam Ci też pokarm w płatkach wieloskładnikowy.
Pamiętaj ,że przy 4 rybkach karmienie jest minimalne aby ryby wszystko zjadły inaczej będzie mętna woda.
Powodzenia w nowej pasji.
_________________
Jolek
 
 
barczyk 
Mateusz Barczykowski



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 110
Skąd: Niestronno
Wysłany: 2010-06-14, 20:05   

Witam.
Mam ryby już od 6 lat, więc postaram się Ci jakoś pomóc :) .
Ja od zawsze podaję do jedzenia moim rybą na zmianę sypki pokarm oraz mrożone czerwone robaki(ochotkę), obydwa te pożywienia dostępne są w każdym sklepie zoologicznym. Karmie je zawsze wieczorem i z taką dietą jeszcze nie miałem z rybami większych problemów. Tylko musisz uważać z dawkowaniem pożywienia dlatego że ryba zje tyle ile jej dasz i może pęknąć z przejedzenia 8) . To tyle.
...a i jeszcze jedno, w związku z nadchodzącymi cieplejszymi dniami uważaj by woda niebyła za ciepła w akwarium bo mogą się podusić, najlepiej jak będzie w granicach 25*C przez cały rok(u mnie taka jest i ryby są zdrowe oraz pełne energii) .
Myślę, że przyda Ci się moja wypowiedź na ten temat :d
Życzę powodzenia :D
 
 
koklas 


Województwo: śląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 72
Skąd: Kłobuck
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2010-06-14, 20:41   

indyk963 napisał/a:
Dziś kupiłem sobie akwarium z 2 welonami 1 bojowcem i 1 skalarem

napisz coś więcej o akwarium (pojemnosć itp.)
welonki nie mogą być hodowane razem ze względu na to że welony wolą wode o temperaturze 18-24 stopnie a skalary i bojowniki potrzebuja temperatury ponad 25 stopni.
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-06-14, 20:45   

Ryby należy karmić często, małymi porcjami i różnorodnie. Dobra dieta to podstawa zdrowia ryb.
barczyk napisał/a:
czerwone robaki(ochotkę)

Najgorszy z możliwych pokarmów, tłusty i zawierający szkodliwe toksyny.
Co do warzyw: sałata, marchewka to podstawa, można także podawać inne zielenicy. Podajemy warzywa surowe ale sparzone wrzątkiem(marchew obrana i można lekko podgotować. Bojownik jeść ich nie będzie ale welony jak najbardziej.
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
Paweł2304-1990 



Województwo: podlaskie
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 134
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2010-06-16, 21:50   
   Skype: pawelek2304


sałatę podaje się sparzoną tak jak i płatki owsiane-glonojadom wrzuca się surowe plasterki ogórka! Można także karmić żółtkiem jaj-tylko z tym ostrożnie! Możesz założyć także jakąś hodowlę żywego pokarmu-ja hodowałem rozwielitki a najlepiej to poczytaj sobie-w necie jest tego bardzo dużo
 
 
 
indyk963 



Województwo: śląskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 275
Wysłany: 2010-06-17, 09:39   

a mógłbyś podać mi jakieś namiary na stronę o nich > ?
_________________
Moja hodowla:
http://www.forum.woliera....2faf12051#99866
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-06-17, 09:51   

:) wpisz w googlach - rybki akwariowe i nazwę jaka cię interesuje rybka i będziesz miał dużo stron o hodowli,opiece i chorobach występujących dla danego gatunku.
_________________
Jolek
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-06-17, 10:10   

Żółtkiem początkującemu karmić nie radzę, strasznie brudzi wodę..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14