Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy kura zaczyna kwoczeć
Autor Wiadomość
gregory 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 50
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-01-16, 14:07   Kiedy kura zaczyna kwoczeć

Powiedzcie mi jak poznać kiedy kura robi się kwoką, co wtedy robić? Kiedy przestać zabierać jaja z gniazda bo jestem zielony w tych sprawach :ops:
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2011-03-10, 19:18, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-01-21, 03:03   

Kiedy zaczyna wysiadywać spędza dużo czasu w gnieździe a w zasadzie później siedzi tam cały czas [schodzi na jedzenie i picie], jak zabierasz jej jajka to tak jakby skrzeczy na Ciebie, albo czasem i lekko dziobnie, niektóre narzucają tez na siebie jakieś słomki itp z otoczenia.
Wtedy można podłożyć jej tyle jaj ile się planuje mieć kurczaków, zależnie od wielkości kwoki ile się pod nią zmieści - żeby na wszystkich siedziała taki sam okres czasu. Dobrze też zapewnić jej zaciszne miejsce do wysiadywania jeśli gniazdo takie nie jest - np jeśli ciągle niosą się do niego inne kury. Wtedy jeśli ją trzeba przenieść do innego miejsca [najlepiej zanim podłożymy wszystkie jaja - żeby mogła się odpowiednio umościć w gnieździe to nie będzie się później tak wierciła na jajkach] to najlepiej robić to wieczorem gdy jest śpiąca, i dać jej np 1 jajko tam, a pod koniec następnego dnia resztę. Powodzenia:) Poczytaj forum, znajdziesz dużo informacji.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
Mateusz..7.. 



Województwo: podlaskie
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 119
Wysłany: 2011-03-08, 20:24   
   Nr Tel.: 886504618


A co jeśli kura nie chce wysiadywać w miejscu które jej proponujemy, tylko wraca do tamtego gdzie zaczęła siedzieć a tam inne kury codziennie donoszą jaja??
 
 
 
WojtekZF 
golebie wysokolotne



Województwo: Lubelskie
Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 18
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-03-08, 20:52   

To robisz pisanki z jajek przeznaczonych na kurczaki, a pozostałe jaja zabierasz.
_________________
GG: 20619770
 
 
 
koksik66 


Województwo: Pomorskie
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 1
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2011-05-18, 21:38   

Można też kurę czymś nakryć ja tak robię i się sprawdza. Wypuszczam rano i wieczorem żeby się posiliła i zrobiła potrzebę :o
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-05-19, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kochinka 



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 25
Dołączyła: 13 Mar 2011
Posty: 248
Skąd: -----------
Wysłany: 2011-07-08, 18:20   
   Skype: Nie mam.


,,INSTRUKCJA JAJ LĘGOWYCH I KWOKI". :D

gregory - nie można zamknąć ,,jednej wybranej" kury by wysiadywała jajka. Posłuchaj, jeśli kura nie chce mieć piskląt, to nawet jeśli byś w małej klatce ją zamknęła z jajkami, to ona wraz nie usiądzie i pewnie potłucze jajka. Kura, jeśli chce być ,,nasiadką", ma następujące objawy: grzebień i dzwonki sinieją i stają się mniejsze niż dotychczas, kura zaprzestaje nieść jajka, cały czas pojedynczo ,,kwocze" grubym, zmienionym głosem, jest napuszona i siedzi nawet w pustym gnieździe. Kurę z takimi ,,objawami" możesz wstawić w skrzynkę (oczywiście nie zamkniętą, aby mogła sobie wychodzić zjeść kiedy chce), podłożyć jajka, (ilość w zależności od wielkości kury), ważne jest też, aby kura siedziała w cichym, zacienionym miejscu, odizolowana od innych kur. Gdy kogut depta kury, nie wszystkie jaja muszą być zapłodnione, gdyż mógł on zrobić to ,,niestarannie". Gdy jednak ,,pokryje" kurę dobrze, powinny wykluć się pisklaki, o ile ta ich nie zaziębi. Czytałam w jednej książce o kurach, że jaj nie należy przykrywać żadną ściereczką. Podobno jeśli kwoczka zejdzie na 5 minut z jajek, jest jeszcze lepiej, bo jaja dostaną trochę ,,świeżego" powietrza. Nawet jeśli kura zejdzie Ci na dłużej niż 5 min., np. godzinę lub dwie, wylęg może Ci się tylko opóźnić o np. 1 dzień.
_________________
Zapraszam do mojego tematu w Spisie Hodowców .
http://www.forum.woliera....der=asc&start=0
Ostatnio zmieniony przez kochinka 2011-07-08, 18:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15