Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Art-y. w magazynie "Woliera"

Które z działów w magazynie "Woliera" są naj ciekawsze i powinno ich być więcej?
Ciekawostki
12%
 12%  [ 31 ]
Niezwykła ptasie miejsca
5%
 5%  [ 14 ]
Gołębie
7%
 7%  [ 17 ]
Drób ozdobny (kury, ptaki wodne, bażanty)
17%
 17%  [ 42 ]
Ptaki egzotyczne
7%
 7%  [ 17 ]
Papugi (wydzielony dział o papugach - PROPOZYCJA)
6%
 6%  [ 15 ]
Ptaki wokół nas
6%
 6%  [ 15 ]
ABC hodowcy
12%
 12%  [ 31 ]
Ptasie zdrowie
13%
 13%  [ 32 ]
Forum czytelników/Foto galeria/Forum związkowe/Giełda
10%
 10%  [ 26 ]
Głosowań: 63
Wszystkich Głosów: 240

Autor Wiadomość
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2006-07-09, 10:11   Art-y. w magazynie "Woliera"

Które z działów w magazynie "Woliera" są najciekawsze i powinno ich być więcej?

ZAZNACZ MAKSYMALNIE 5 ODPOWIEDZI

Gość wypełnij Ankiete.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
Ostatnio zmieniony przez Kamil Kowalski 2006-07-18, 19:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-07-20, 23:36   

Ze szczerością mogę powiedzieć że brakuje w niej napewno artykółów o ptakach egzotycznych i papugach.Czegoś konkretnego,co by przyciągnęło i tych hodowców.Z drobiem wodnym tez nie jest najlepiej i powinien być bardziej rozwinięty.
Pochwalić zato mogę ptasie ciekawostki i kury oraz gołębie-które jednak uważam że jest ich czasem zbyt wiele. :->
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-21, 20:36   pokłony

Uprzejmie donoszę, że Wanted będzie też autorem na łamach "Woliery". Właśnie zaplanowaliśmy do najbliżego numeru jeden z jego tekstów.
Gratulacje.
Następne materiały czekają w kolejce.
Nie ukrywam, że mamy spory tłok. Dlaczego? Sądzę, że dopracowaliśmy się własnie czasów, że "Woliera" zaczyna być postrzegana jako pismo opiniotwórcze. Poza tym mnie osobiście sprawia frajdę, gdy będziemy mogli wypromować nowych autorów. Łamy "Woliery" są otwarte dla tych wsszystkich, którzy mają coś do powiedzenia.
Pozdrawiam
Stanisław Roszkowski
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-08-01, 18:42   

Bartek napisał/a:
Moim zdaniem powinno być więcej o kurach, gołebiach i zdrowiu, a także jesli to możliwe amatorskie fotografie czytelników......


Ja oczywiście pozostaję wierna swemu "konikowi" jakim są ptaki dzikie ;) I nigdy nie jest mi ich za mało. Ale zdaję sobie sprawę, że "Woliera" to woliera a nie lasy i łąki.
Obiektywnie: więcej papug, egzotyki. Gołębi i kur dostatek.

A "amatorskie fotografie czytelników"... brzmi bardzo ciekawie... :mrgreen:
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-01, 18:43   zdjęcia

To jest znakomity pomysł aby najlepsze zdjęcia publikować na łamach "Woliery". Ale pamiętajcie, że muszą one do druku "ważyć" co najmniej 1,5-2MB, a na okładkę nawet 7-8MB. W chwili obecnej poszukuję na przykład zdjęcia na okładkę ptaka wodnego.
Obiecuję, że prawa autorskie będą szanowane.
A może pomyślimy o jakimś konkursie...?
Pozdrawiam
Stanisław Roszkowski
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2006-08-01, 18:47   

a ja jak zwykle bede się stawiał za ptakami egzotycznymi - ja bym mógł o nich ciągle czytac.....bardzo dobry pomysł z działem o papugach
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-01, 18:51   papugi

Papug nam też brakuje. Każdy kto ma coś do powiedzenia będzie powitany tutaj z otwartmi rękami.
Str
 
 
Tiplerek 
Hodowca gołębi



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 140
Skąd: Białystok
Wysłany: 2006-08-07, 08:14   

Mim zdaniem jest to troche bez sensu poniewaz Magazyn Woliera powinnien miec kazdy Dzial przeznaczony na cos Innego. Jest to troche trudna rzecz poniewaz duzo tego by bylo, a jest to Magazyn ogolnotematyczny o Ptakach. Lecz po trochu czegos nigdy nie zaszkodzi. Pozdrawiam ;-)
_________________
Hodowca gołębi:

-Budapesztański Wysokolotny

Kontakt:
robertr012@o2.pl
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-07, 11:09   Woliera

A koszty? Łatwo Wam dodawać strony. W chwili obecnej jest to jedno z najtańszych pism hobbystycznych w Polsce. Oczywiście w przeliczeniu na liczbę stron. Co z tego, że inne magazyny kosztują w granicach 6,50 - 7,50, kiedy mają 32 - 48 stron a więc ponad dwukrotnie mniejszą objętość. A niespodzianki w każdym numerze... Poza tym porównajcie też ile jest u nas znakomitych zdjęć, za które płacimy honoraria - nie kradniemy ich ani nie "pożyczamy". Nie są to jakieś duże wynagrodzenia ale są.
Nie piszę o tym wszystkim aby cokolwiek i komukolwiek coś wypominać. Broń Boże.
Ja po prostu muszę liczyć się z realiami ekonomicznymi.
Pozdrawiam
Stanisław Roszkowski
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-07, 19:54   

Jak dla mnmie stron w magazynie jest sporo i wystarczy na wszystko po troszku i w swojej kolejności. Utrzymuję tylko że co niektóre działy trzeba rozbudować i coś dodać bo sa braki.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Tiplerek 
Hodowca gołębi



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 140
Skąd: Białystok
Wysłany: 2006-08-08, 09:46   

Wanted wlasnie o to Mi chodzilo w Moim wczesniejszym Poscie. Chyba myslimy tak samo ale Panie Stanislawie Ja rozumiem ze w to wszystko wchodza $$$, rozumiem to i wiem ze to klopot. Pozdrawiam :-P
_________________
Hodowca gołębi:

-Budapesztański Wysokolotny

Kontakt:
robertr012@o2.pl
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-08, 12:55   woliera

Nigdy nie rozpatruję tego w kategoriach kłopotu. Brakuje mi w "Wolierze" materiałów o ptakach egzotycznych, a zwłaszcza małych ptakach. Lepiej przydałoby się też redagować gołębie, bażanty i drób wodny. Ptaki dzikie są na wysokim poziomie. Kury są chyba najlepsze, bo to moje oczko w głowie, a wiadomo pańskie oko konia tuczy. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. Ostatnio do niektórych działów udało nam się pozyskać znakomitych autorów (wanted, tragopan) więc powinno być lepiej.
W każdym razie gdy trafi się jakiś dobry materiał - zawsze staram się wygospodarować więcej kolumn w miesięczniku. Wbrew ekonomi.
Zrozumcie!!! Ja "Woliery" nie wydaję dla kasy. Niektórzy zarobione pieniądze wydają na wille i "fury". A ja zarobione pieniądze w drukarni wydaję na miesięcznik.
Pamiętajcie jednak, że "radosna twórczość" na różnego rodzaju forach to zupełnie co innego niż napisanie dobrego materiału do miesięcznika. W tym przypadku trzeba mieć ogromną odpowiedzialnoć za słowo. Na forum można sobie trochę "popleść" i pogadać. Wersja drukowana wymaga znacznie większego wysiłku.
No i zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia...
Wanted, jak zauważyłem, ma talent do robienia zdjęć. Zapytałem go na PW czy nie miałby jakiejś kaczki na okładkę. Cisza. Może takim wywołaniem do tablicy go zmobilizuję...
Pozdrawiam
Stanisław Roszkowski
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-08, 16:37   

Panie Stanisławie.Niestety przykro mi,ale na PW nic takiego nie widzę bym dostał jakieś zapytanie na temat kaczki :shock: . Ale ok.coś się znajdzie,mam tego przecierz tyle,a jak nie ja to kolega Ice. On też ma piękne zdjęcia,coś wybierzemy wspólnie z nim i prześlemy-z podpisami co kogo!
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-08, 17:41   zdjęcia

Pamiętajcie jednak, że zdjęcia te muszą "ważyć" co najmniej 3-4MB w jpg lub 7-8MB w RAW, a więc muszą być robione aparatem z co najmniej 6mln/pxl i na najmniejszej kompresji. Poza tym dobrze byłoby, aby były z tzw "pomysłem" tak jak na przykład ostatnia okładka "Woliery" z bojownikami nowoangielskimi. Wiem, że to jest szalenie trudne zadanie. Ale możliwe. Ja z około 100 zrobionych fotek wybieram do druku jedno, może dwa zdjęcia.
Ale potem jaka satysfakcja: moje zdjęcie na okładce...
Powodzenia
 
 
barto-k 


Województwo: slaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 51
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-08-16, 09:17   

Ja też bym był za działem o papugach ale trzeba też dac pare zdjęć do albumu. :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15