Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy indyki mogą być trzymane z kurami?
Autor Wiadomość
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-11, 19:43   
   Nr Tel.: 609091356


ja mam ponad 25 kurek i zostawiam 2 koguty i ten który wszystkich rozgania nie ma już braci bo zabiłem z reszta nie dorastali mu do pięt i mam jeszcze 4 koguty o 2 tyg młodsze i z tych wybieram wśród nich są 2 piękne no i właśnie tu mam dylemat bo jest tak:


kandydat nr 1)-duży ciężki z prostym grzebieniem lecz krótkim ogonem no i ten kogut który ma zapewnioną pozycję nieustannie go gania i bije


kandydat nr 2)-smuklej budowy z lekko krzywym grzebieniem lecz długim pięknym i obficie upierzonym ogonem no i ten kogut który ma zapewnioną pozycję już go sobie ustawił i go nie gania



I Którego ja mam w końcu wybrać :?:
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
bili17 


Województwo: lubuskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 157
Wysłany: 2008-11-12, 17:26   

decyzja o wyborze zarodowych kogutów wbrew pozorom nie jest taka prosta jak się wydaje, wiem to z własnego doświadczenia, Secza, musisz sam zdecydować kogo chcesz oglądać w swoim stadzie i nie sugeruj się opiniami innych, ja tak zrobiłem i teraz żałuje, pamiętaj że kury mają się podobać Tobie a nie babci, mamie czy tacie, dlatego pożądnie się zastanów żebyś później nie żąłował tak jak ja teraz...
 
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-13, 17:31   
   Nr Tel.: 609091356


Akurat babcie mame i tate interesują tylko jajka i mięso nic poza tym kury są moje i tylko moje :d
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
przemek511 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 320
Wysłany: 2009-04-13, 13:21   
   Skype: e-mail: przemek880@vp.pl


Czy ptaki między sobą się leją to zależy w większości przypadków od charakteru?
Miałem samca perliczka i męczył wszystkie pięć kogutów nawet stare i duże, miałem indora brojlera, którego uśmierciła gęś garbonosa po walce- on ją oślepił na jedno oko, ona go zabiła, a kaczki piżmowe u mnie też nie cierpią kogutów - nie wiem, dlaczego tylko kogutów a nie kur. Nieraz musiałem zdzierać kaczkę(samicę) z leżącego koguta. MOŻNA TRZYMAĆ PTAKI P[RZERÓŻNE RAZE, ALE TRZEBA TO ODPOWIEDNIO ZAPLANOWAĆ, PZRYZWYCZAIC I WOGÓLE ROZEGRAĆ :P , WIĘC INDYKI, PAWIE KACZKI, KURY, PERLICZKI, BAŻANTY, GĘSI I INNE PTASZYSKA MOGĄ ŻYĆ RAZEM BEZ PROBLEMU, DUŻO ZALEŻY OD CHODOWCY
Ostatnio zmieniony przez mateusz20 2009-04-13, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2009-04-17, 06:58   
   Nr Tel.: 609091356


Po wydarzeniach z przed 2-3 miesięcy i na swoim przykładzie mogę stwierdzić że indyki nie zawsze mogą być trzymane z kurami ale to też trochę moja wina bo zostawiłem najsilniejszego i najbardziej okazałego indora(Avatar) no i z czasem stał się agresywny potem to się nasiliło do takiego momentu że musiałem mu rozwierać dziób z policzka mojego najpiękniejszego koguta a potem nie odpuszczał więc w ten sam dzień poniósł śmierć :(
Miałem na niego takie nerwy :x że bez skrupułów z pomocą mojego taty..........(wszyscy wiedzą o co chodzi) ;(
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Edward123 



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 25
Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 234
Wysłany: 2009-04-17, 16:32   

Secza napisał/a:
Po wydarzeniach z przed 2-3 miesięcy i na swoim przykładzie mogę stwierdzić że indyki nie zawsze mogą być trzymane z kurami ale to też trochę moja wina bo zostawiłem najsilniejszego i najbardziej okazałego indora(Avatar) no i z czasem stał się agresywny potem to się nasiliło do takiego momentu że musiałem mu rozwierać dziób z policzka mojego najpiękniejszego koguta a potem nie odpuszczał więc w ten sam dzień poniósł śmierć :(
Miałem na niego takie nerwy :x że bez skrupułów z pomocą mojego taty..........(wszyscy wiedzą o co chodzi) ;(

Secza u mnie indyczka żyje w bardzo dobrych stosunkach z kurami . Powiedziałbym nawet że dominuje ;) Wiem że twoje indyki wychowała kura dlatego uważam że indor myślał że jest kogutem i dlatego atakował dominującego koguta aby objąć jego "stanowisko" :d
Ostatnio zmieniony przez Edward123 2009-04-17, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bili17 


Województwo: lubuskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 157
Wysłany: 2009-04-17, 21:20   

U mnie było podobnie z tą tylko różnicą ze indyczka wychowała kurczaki i gdy kogut dorósł "myślał" ze jest indykiem. Odganiał indora i przeszkadzał w kopulacji indyków. Na szczęście udało sie rozwiązac ten problem bez ofiar śmiertelych Secza, uszy do góry, w amatorskiej hodowli ptaków należy liczyć się z takimi wypadkami, człowiek uczy się na błędach...
 
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2009-04-17, 21:24   
   Nr Tel.: 609091356


A Indyczki to są spokojniutkie nawet jak siedzą na jajkach ;) chociaż biała to jest taka agresywna ze zamienia się w indora jak się napuszy to jest 3x większa :D
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Artur70 



Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 80
Wysłany: 2010-03-27, 19:11   

Ja mam kaczki piżmowe i kury nioski(jednego koguta i kilka kur) i kaczory(mam dwa) dominują nad tym kogutem. Kaczory są na ogół spokojne, konkurencja między nimi jest wewnątrzgatunkowa, a kogut jest w miarę spokojny, tylko kiedy niekiedy pogoni jakąś kaczkę.
W związku z tym mam pytanie, czy jak kupie sobie indyki to się nie pozabijają z kurami i kaczkami? Proszę o odp.
 
 
Dariusz1970 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 78
Wysłany: 2010-03-27, 19:21   

Artur70 niewidzę przeciwskazań możesz czymać razem kury i indyki bo ja czymam i nic się nie dzieje.Jednag w obecnej chwili siedzą w osobnej wolierze bo indyczka zaczeła nieść jajka i tam chcenią zostawić żebysiedziała oraz przebywała z młodymi.
 
 
krzyho0661 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: Macoszyn
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2010-03-28, 09:37   

Ja w tym roku będę chyba miał jeszcze indyki w swojej hodowli, ale niewiem czy nie będzie żadnych problemów z Perliczkami (szczególnie z samcami) które często atakują inne ptaki.....Pozdrawiam!
 
 
Dariusz1970 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 78
Wysłany: 2010-03-28, 20:41   

Krzycho0661 nie powinno być żadnych problemów one się zgodzą niemartw się ,samce nie będą przeganiać .
 
 
sylwia2401 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 165
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2010-03-29, 21:28   

krzyho0661, też myślę jak Dariusz1970, i nie powinieneś mieć z nimi problemu.
 
 
krzysio963 


Województwo: śląskie
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 11
Skąd: Zawiercie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2010-04-02, 13:37   

u mnie w rodzinie indyki są hodowane już od około 40 lat a może i dłużej , zawsze od kiedy pamiętają moi dziadkowie , rodzice i ja ,indyki był trzymane z kurami i nigdy nic im nie było !
 
 
jukoo 


Województwo: małopolskie
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 13
  Wysłany: 2010-11-01, 17:44   Indyki kontra kogut

Dziś się przekonałem że jednak lepiej oddzielić stadko indyków...mam 2 samce i jedną samicę indyka, które dziś popołudniem zagoniły w kąt sadu koguta rasy Plymouth Rock dziobiąc go po grzebieniu - chyba z zazdrości bo jego grzebień jest krwistoczerwony
_________________
jk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14