Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
CZY OBRONIMY POLSKOŚĆ CZUBATKI
Autor Wiadomość
columbus53 


Województwo: zachodniopom.
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3
Wysłany: 2010-11-21, 23:58   CZY OBRONIMY POLSKOŚĆ CZUBATKI

Witam wszystkich miłośników czubatek polskich.Na wstępie przyznaję,że jestem trochę rozczarowany stosunkowo małą aktywnością hodowców na tym forum.Zdaję sobie sprawę,że każdy z nas ma też inne obowiązki ale mimo wszystko klubowe forum powinno tętnić życiem.Brak aktywności członków tego jak mi się wydawało elitarnego stowarzyszenia to poważny sygnał ostrzegawczy i oznaka,że początkowy zachwyt nad czubatką i zapał hodowlany nieco ostygł ,Dlatego też, nie bez powodu , zadaję pytanie ,czy jesteśmy wstanie obronić polskość naszych kur.
Przeglądając strony hodowlane na allegro,przypadkowo trafiłem na ogłoszenie dot. sprzedaży kur „padewskich”.Jednak nie dziwi mnie ta nazwa,która bywa jeszcze używana przez naszych hodowców. Dziwi mnie mocno mało elegancka forma i treść uzasadnienia tego nazewnictwa.Zaznaczam,że nie mam pretensji o to ,że ktoś sprzedaje kury „padewskie”, niech sobie sprzedaje to jego kury i jego biznes.Moje zastrzeżenia dotyczą totalnego negowania polskości czubatek przez hodowcę,który chyba jest (lub był) członkiem Stowarzyszenia i jeszcze w 2009 roku , wystawiał te kury pod nazwą czubatka polska.
Zastanawiam się skąd ta nagła zmiana i próba dezawuacji dorobku hodowlanego i edytorskiego osób zaangażowanych w akcję przywracania tej rasie jej dawnej nazwy.
Liczę na poważną i merytoryczną dyskusję gdyż od Waszej reakcji być może zależy los czubatki i dalsze istnienie Klubu - KLUBU który dał nam radośc i nadzieję.
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-11-22, 17:10   Re: CZY OBRONIMY POLSKOŚĆ CZUBATKI

columbus53 napisał/a:
Witam wszystkich miłośników czubatek polskich.Na wstępie przyznaję,że jestem trochę rozczarowany stosunkowo małą aktywnością hodowców na tym forum.Zdaję sobie sprawę,że każdy z nas ma też inne obowiązki ale mimo wszystko klubowe forum powinno tętnić życiem.Brak aktywności członków tego jak mi się wydawało elitarnego stowarzyszenia to poważny sygnał ostrzegawczy i oznaka,że początkowy zachwyt nad czubatką i zapał hodowlany nieco ostygł ,Dlatego też, nie bez powodu , zadaję pytanie ,czy jesteśmy wstanie obronić polskość naszych kur.
Przeglądając strony hodowlane na allegro,przypadkowo trafiłem na ogłoszenie dot. sprzedaży kur „padewskich”.Jednak nie dziwi mnie ta nazwa,która bywa jeszcze używana przez naszych hodowców. Dziwi mnie mocno mało elegancka forma i treść uzasadnienia tego nazewnictwa.Zaznaczam,że nie mam pretensji o to ,że ktoś sprzedaje kury „padewskie”, niech sobie sprzedaje to jego kury i jego biznes.Moje zastrzeżenia dotyczą totalnego negowania polskości czubatek przez hodowcę,który chyba jest (lub był) członkiem Stowarzyszenia i jeszcze w 2009 roku , wystawiał te kury pod nazwą czubatka polska.
Zastanawiam się skąd ta nagła zmiana i próba dezawuacji dorobku hodowlanego i edytorskiego osób zaangażowanych w akcję przywracania tej rasie jej dawnej nazwy.
Liczę na poważną i merytoryczną dyskusję gdyż od Waszej reakcji być może zależy los czubatki i dalsze istnienie Klubu - KLUBU który dał nam radośc i nadzieję.



Stara sprawa...

... z Przymrużeniem oka:
"Może owa Osoba wcale nie jest Polakiem, może nie jest patriotą i może Ma głęboko w "D" co się mówi o Polskości. Może Owa Osoba ma głęboko zakorzenione ....
Może Owa Osoba jest szpiegiem niemieckim usilnie próbującym wprowadzić zamęt w Polskości, zaczyna od spraw "niszowych" a skończy na Polityce... "


Może Każdy niech to sam sobie przemyśli w swoim sumieniu.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
Ostatnio zmieniony przez Kamil Kowalski 2010-11-22, 17:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-22, 19:04   

Żeby było wiadomo o co chodzi, wklejam wpis z Allegro.
http://allegro.pl/padewsk...1323668961.html

Jego autorem jest Jerzy Ledzion, wieloletni członek Stowarzyszenia Czubatka Polska, a wcześniej Klubu Czubatka Polska. Przez te kilka lat nazywał on nasze kurki czubatkami polskimi i szeroko pisał na temat ich "polskości".

Nadmieniam też, że część jego stada pochodzi z mojej hodowli, Roberta Żelazowskiego oraz Justyna Szwede, w którym to "trójkącie" prowadziliśmy zaplanowaną pracę hodowlaną. Duże czubatki ( z bardzo dużymi czubami, nie spotykanymi na Zachodzie Europy) sprowadziłem kilka lat temu z hodowli Terego i Clare Beebe z Anglii (Tery odstąpił mi 160 jajek), gdzie nazywane są one, podobnie jak i w całym świecie anglojęzycznym, i nie tylko - "polskimi".

Wystawiane także przez Ledziona na Allego w innej aukcji czubatki czekoladowe brodate pochodzą w prostej linii z mojej hodowli, bo ja je pierwszy na świecie wyhodowałem.

Bardzo trudno jest mi powstrzymać się z komentowania całej sprawy, bo dotyczy ona bezpośrednio mnie i jest dla mnie niezwykle przykra. Muszę trzymać na wodzy emocje.



Witam Państwa

Od 28 lat jestem hodowcą kur ozdobnych - rasowych, a od 13 lat hoduje PADEWSKIE (niesłusznie nazywane - czubatki polskie - brodate). Hoduje zarówno czubatki miniaturowe jak i olbrzymie we wszystkich odmianach barwnych. Hoduję również Sułtany.

Od kąt pamiętam, zauroczony byłem kurami ozdobnymi – najpierw tzw. Japonkami, a później, jak zobaczyłem kurki czubate – to już tylko czubatymi.

Moim celem w hodowli jest dążenie do wyhodowania idealnych osobników i zachowanie tych przepięknych kur dalszym pokoleniom, żeby w przyszłości ktoś widzący ich piękno tak jak ja , mógł je także hodować.

Cechą charakteryzującą tych ptaków, odróżniającą je od innych ras, jest; czub z piór znajdujący się na głowie, oraz broda i bakobrody. Te wyjątkowe cechy, sprawiają że ptaki te, należą do najbardziej dekoracyjnych kur na świecie. Urzekają swym niepowtarzalnym wyglądem każdego.

Kurki te swym wyglądem jak i charakterem, nie przypominają zwykłych tradycyjnych wiejskich kur. Cechują się łagodnym usposobieniem, są towarzyskie (po kilkukrotnym wzięciu na rękę same przychodzą), nie są płoche ani agresywne, nie są uciążliwe w utrzymaniu, świetnie się nadają do hodowli z innymi rasami drobiu (o ile te nie są przesadnie agresywne). Można je hodować jako ptaki ozdobne, jak i kury ogólno-użytkowe. Bardzo dobrze się niosą – nawet zimą.

Ze względu na to że kurki te instynkt grzebania w ziemi mają w zaniku (nie wygrzebują dziur i nie podkopują) - jako jedyna rasa kur, idealnie nadaje się do hodowli w ogrodach i przydomowych ogródkach a także podwórzach.

Karma może być taka sama jak dla innych ras kur.

Odmiana karłowata - wzrostem jest podobna do tradycyjnych "japonek", jajka są również podobne wielkością. Pełną wielkość uzyskują w wieku ok. 6 miesięcy.

Odmiana olbrzymia - wzrostem jest nieco mniejsza od zwykłych kur ogólno-użytkowych. To samo dotyczy jajek. Pełną wielkość i masę ciała uzyskują w wieku ok. 1 roku.

Obie odmiany osiągają dojrzałość płciową i wchodzą w nieśność w wieku ok. 6miesięcy. Oczywiście dotyczy to zdrowych, prawidłowo odżywionych ptaków i zadbanych.

Ptaki te w dobrych warunkach utrzymania żyją wiele lat ( 8-12- letnie osobniki nie są rzadkością).

Odmiana karłowata jest czasami spotykana (w większości są to niestety krzyżówki z innymi rasami kur). Natomiast odmiana olbrzymia, jest nadal rzadkością, praktycznie nie spotykaną w czystej rasie na naszych podwórkach.

Moje ptaki są zaobrączkowane, obrączkami zgodnymi ze standardami europejskimi (rok wyklucia jest wybity na obrączce).

Wszystkie hodowane przeze mnie PADEWSKIE są czyste rasowo.

Wszystkie moje ptaki są pozbawione pasożytów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Wszystkie kurki są zaszczepione.



Wysyłka: po wpływie należności na moje konto - kurki przesyłam od poniedziałku do środy, przesyłką priorytetową, na warunkach szczególnych. Paczkę wysyłam na poczcie ok. godz.15.00, na miejscu jest następnego dnia rano - listonosz dostarcza osobiście bez dodatkowych opłat. Ptaki do tej pory zawsze docierały na miejsce w dobrej kondycji. Ptaki są zapakowane w paczkę, w której znajdują się otwory wentylacyjne.

Gatunek dopuszczony do obrotu w Polsce. Zapewniam bezpieczne i humanitarne warunki transportu.

Hoduję kurki w kilku liniach genetycznych w każdej barwie i tak dobieram w pary na sprzedaż - aby nie były ze sobą spokrewnione.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aukcja dotyczy sprzedaży pary kur PADEWSKICH - olbrzymich w barwie piór WIELBŁĄDZIEJ z 2010r. ( mają ok. 5,5 mies.). Poniżej przykładowe zdj. dorosłej pary.

Rasa ta nazywa się Padewska, nie ma innej nazwy tych kur - wiem to ponieważ zgłębiłem ten temat dogłębnie, bezstronnie. Jeden człowiek w polsce sprowadził je z zagranicy i nazwał czubatką polską (każdy wie kto to) - zrobił to bezprawnie - taka zwykła kradzież czyjegoś zbiorowego dorobku. Chciał zmienic nazwe padewskim ośmieszając innych ludzi nazywających je prawidłowo - nazwa rejestracyjna tej rasy jest PADEWSKIE i nie ma tam pozwolenia na nazywanie ich dowolnie jak ktoś sobie wymyśli. To że kiedyś były sprowadzane do polski nie oznacza że to są kury polskie.

Ja jako hodowca głęboko zaangażowany w hodowle padewskich - z wdzięczności wszystkim hodowcą którzy przed laty poświęcili częsc swego życia po to aby przekazac je przyszłym pokoleniom - w hołdzie im - za to że i Ja mogę się nimi dziś cieszc - czuje się w obowiązku nazywac je PADEWSKIMI.

Zapraszam do licytacji. Dziękuje
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-22, 19:43   

Jakie to przykre jak się czyta takie rzeczy. Od lat z uwagą przyglądam się działaniom m.in. Pana Roszkowskiego i zespołu "Woliery" zmierzającym do ratowania i odtwarzania tego co polskie, nasze, ojczyste i przywracania mu należnego miejsca w świecie hodowlanym (słynne "róbmy swoje"). Niestety jak zwykle wszelkie działania w naszym kraju, obojętne, której dziedziny życia by nie dotknąć, zawsze rozbijają się o tę samą, osobistą nienawiść, zawiść, zazdrość, głupotę, tak niestety typowe dla Polski. Przykre, że człowiekowi przychodzi w ten sposób pisać o własnej Ojczyźnie i własnych rodakach ale ja częstokroć wstydzę się, że jestem Polakiem. Niczego nie potrafimy zrobić konstruktywnie bez wzajemnej nienawiści, walki i niszczenia dorobku przeciwnika poczynając od samego dołu, a kończąc na rządzie. Hańba Polacy! Wstyd i hańba!
A najgorsze jest to, że młode pokolenia powtarzają te same złe stereotypy a do tego dokładają jeszcze wiele nowych, bardzo złych cech: arogancję, wulgarność, agresję, odruzcenie jakichkolwiek autorytetów i norm społecznych, itd.
Ciężko przy tym wszystkim widzieć rozwój, pozytywny i konstruktywny polskiej hodowli w kierunku wytyczonom przez Pana Roszkowskiego (wielki brak "Woliery" na rynku wydawniczym).
Proszę wybaczyć to częściowe odejście od meritum przedmiotu dyskusji.
Pozdrawiam tych, którym na sercu leży dobro polskiej hodowli.
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2010-11-23, 00:35   

O polskości czubatki zostało napisane już tyle i przez takie autorytety hodowlane, że trudno już coś dodać do tak oczywistych faktów.
Zastanówmy się kim są ludzie, którzy z takim uporem nazywają te kurki padewskimi.
Wierzę w to, że jest pewna grupa hodowców, którzy gdzieś tam kiedyś na jakimś targowisku kupili ładne kurki, rozmnożyli je i teraz sprzedają np.na allegro. Nazywają je padewskimi bo ten co im je kiedyś sprzedał tak je nazywał. Sami nic nigdy nie czytali, nie interesowali się ich pochodzeniem, nie mieli kontaktu z innymi hodowcami. Żyją sobie w ciemnocie, nie miejmy do nich pretensji, może kiedyś coś do nich dotrze.
Gorzej jeżeli robią to ludzie z pełną świadomością i dostępem do fachowej literatury.Czy są Polakami? Pewnie tak, ale z kategori tych biednych, małych, zakompleksionych istot dla których tylko to co zagraniczne jest piękne i wartościowe. Chyba najwyższy czas aby wyleczyli się z kompleksu niższości wobec zagranicy i szczycili się tym co mamy własnego, ale jak widać nawet na przykładzie tej naszej kurki, wielu osobom daleko jeszcze do tego. No bo jak w kurniku mieć taką zwykłą polską czubatkę? Padewska to jest rarytas!
Biorąc udział w tej dyskusji nie miałam zamiaru posługiwać się nazwiskami.Jeżeli już padło nazwisko Ledzion, trudno tę sprawę pominąć milczeniem.
Dlaczego ktoś kto tak brzydzi się nazwą czubatka polska przez tyle lat należał do Stowaszyszenia noszącego taką nazwę? Każdemu wolno mieć własne zdanie. Jeżeli wbrew wszelkim argumentom uważa że właściwą nazwą jest padewska, to jego problem, ale nie wolno mu nikogo obrażać. Gdyby miał choć odrobinę uczciwości dawno wypisałby się ze Stowarzyszenia. Wiedzę na temat czubatek czerpał w Stowarzyszeniu. Teraz widocznie uważa się za wielkiego eksperta w tej dziedzinie,za wszelką cenę chce się wykazać, a ze nie ma gdzie to na allegro wypisuje opowiadanka o czubatkach zawsze zakończone wrednym paszkfilem pod adresem człowieka, któremu wiele zawdzięcza.
Ledzion nie należy już do Stowarzyszenia Czubatka Polska. Członkowie Stowarzyszenia zgodnie uznali że za działalność na szkodę Stowarzyszenia powinien być dyscyplinarnie usunięty. Nie chcemy w swoim gronie takiego co paskudzi we własne gniazdo! Niestety nie doszło do dyscyplinarnego usunięcia gdyż jedyną osobą która była temu przeciwna był właśnie nasz Prezes Stanisław Roszkowski. Pewnie uważał że Ledzion opamięta się ale jak widać nie miał racji.
Czy uda nam się obronić czubatkę polską przed takimi Ledzionami? Mam nadzieję że tak.

Pozdrawiam wszystkich hodowców tej sympatycznej polskiej kurki

Wanda R.
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2010-11-23, 02:27   

Kiedy przeczytałem po założeniu przez columbus53 pierwszy post w tym temacie zastanawiałem się czy i jak on się rozwinie.
Nie będę wypowiadał się o cytowanym powyżej przypadku, bo żeby coś takiego robić trzeba by było być przy tym wszystkim, znać wszystkie fakty i szczegóły.
Nie o tym więc napiszę.
Napiszę o sławie, ale nie o sławie ludzi tylko o "sławie" kur czubatych.
Ostatnio miałem możliwość obserwować ludzi ( w sporej części z środowiska wiejskiego) którzy nie mieli pojęcia na co patrzą, co to właściwie jest?
Aukcje internetowe odwiedza duża grupa przypadkowych ludzi, czy łatwo do takich osób dotrzeć pisząc coś podobnego -mnie wydaje się, że bardzo łatwo.
Postronny obserwator nie kupi książki, czy nawet tematycznej gazety, wielu nie wejdzie na wystawę temu poświęconą, bo trzeba zapłacić bilet, a przecież nie wiadomo czy warto zapłacić!
Ale "pobranie wiedzy" z "darmowego źródła" no czemu nie, to jest za cenę abonamentu do neta, czy innego powiedzmy dość przypadkowego miejsca, które może dać wiedzę, zainteresować kogoś na tyle, że później jakoś ukierunkowany będzie szukał dalszych informacji i sam wyciągał wnioski.

Pani Wando jak się ma obronić poprawne nazewnictwo jeżeli Was jako klubowiczów na własnym forum nie widać?
Kiedy pierwszy raz trafiłem na to forum, to nawet myślałem, że w tej części możecie pisać tylko Wy "groszkowi", że tak to określę i myślałem, że może będzie opcja poczytać co "światli ludzie" mają do powiedzenia.
No i niewiele dało się poczytać!
W Was samych nie ma popularyzatorów wiedzy. Poza Panią, Tedkiem, czy Stanisławem Roszkowskim i Kurczaczkiem nikt chyba do tego stowarzyszenia nie należy, bo Was tu nie widać. Wstydzicie się?
No to jak ma się obronić kura, która metryki "pod ogonem" nie nosi?
Mam nadzieję, że to co napisałem nie obraża Was, ale da do myślenia jaką macie do spełnienia misję.
Pozdrawiam.
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-23, 12:00   

Niestety, wj1964 ma rację...
A może to klasyk słusznie zauważył, że "byt określa świadomość"?
W początkowym etapie działalności ludzie gremialnie wstępowali do Klubu PC bo... rozdawali tam za darmo czubatki, które wydawały się wtedy rarytasem. Ze zdziwieniem obserwowałem, jak bardzo cenny materiał trafiał od razu na bazary. Niezmiernie cenne japońskie rasy, które trafiły do Polaków w wyniku ogłoszonego na PK i forum woliery konkursu natychmiast pojawiły się na Allegro, chociaż umowa była taka, że przez dwa lata powinny one pozostać u zwycięzców konkursu. Podobnych przykładów mogę podać nieskończoną ilość.
W przypadku naszej czubatki działa dokładnie ten sam mechanizm.
Kury padewskie ludzie chętniej kupią niż polskie.
Po prostu!!!
Zauważcie, że na wielu aukcjach hodowcy podkreślają, że pochodzą z materiału zarodowego sprowadzonego z Niemiec.
Przyjmuję to z wielką przykrością ponieważ to właśnie teraz w Polsce jest ogromny postęp w hodowli kur czubatych. Osobiście wyhodowałem czubatki brodate czekoladowe, żółte i kuropatwiane. Markus Kurspiot robi ogromne postępy w hodowli czubatek bezbrodych nazywanych powszechnie białoczubami. Inni koledzy też coś tam dłubią przy czubatkach...

Istnieje bardzo niewielka grupa osób, która nabiła sobie głowę jakimiś patriotycznymi dyrdymałami typu elementy kultury materialnej, dziedzictwo narodowe itp. i myśli pozytywistycznymi, szerszymi, ogólnospołecznymi kategoriami. W gruncie rzeczy liczy się twarda rzeczywistość czyli ekonomia.

Na to wszystko nakłada się natura Polaków, czyli okopywanie się we własnych grajdołkach (pan na zagrodzie równy wojewodzie). Efektem tego jest brak wspólnego działania, szukanie wokół siebie wrogów a nie sojuszników. Pokazywanie także tym, którzy wystają ponad rzeczywistość, gdzie jest ich miejsce. Polak Polakowi będzie do końca życia pamiętał, kto o kimś powiedział, że jest k... a inny, że złodziejem.

A więc "byt określa świadomość"....
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2010-11-23, 12:20   

No to nam się dostało!
Z żalem muszę przyznać że słusznie.wj1964 niestety ma rację, Koledzy Czubatkowicze ze Stowarzyszenia gdzie jesteście? Ratujcie swój honor!
wj1964 piszesz często i ciekawie, pokazujesz ładne kury. Może zamiast obserwować z boku dołączysz do nas? Miałbyś okazję zrobić dużo dobrego dla czubatki polskiej.
pozdrawiam
Wanda R.
Ostatnio zmieniony przez Wanda Rakoczy 2010-11-23, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2010-11-23, 14:58   

wj1984 - i ja zapraszam do Nas.

Jak ma przetrwać swój kryzys ta rasa, skoro hodowcy pełnią rolę "obserwatora", zamiast się dołączyć i razem działać?

Zapraszam do SHDR CP!!!
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
dagmaraD 


Województwo: Mazowieckie
Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lut 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-11-24, 19:14   

Mam do was Pytanie Drodzy hodowcy czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak jest różnica między ta Naszą Czubatką Polską a Tym co ludzie nazywają padewska czy to chodzi o to że po prostu zmieniają Czubatkę Polska w Padewska??
_________________
Uwielbiam Kaczki PIŻMOWE
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2010-11-24, 19:16   

Odsyłam do dyskusji w dziale wystawy. Temat o wystawie w Blue City 2010r.
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
Ostatnio zmieniony przez Markus Kurspiot 2010-11-24, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-11-26, 10:34   

dagmaraD napisał/a:
czy to chodzi o to że po prostu zmieniają Czubatkę Polska w Padewska??


dokładnie o to.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Tedek 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 78
Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 193
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2010-11-26, 20:59   
   Nr Tel.: 512342889


Moi Drodzy ! . Wydaje mi się, że ludzie pokroju Pana " od kąt " dobrze wiedzą o co chodzi i jak poprawnie powinniśmy określać omawianą rasę. Pomijam aspekt pewnego profesjonalizmu i zwykłej ludzkiej uczciwości w wypowiadaniu się na tematy już dawno przesądzone. W nauce nazywa się to skłonnością do przekory. Osobniki dotknięte tą przypadłością niemal zawsze prezentują stanowiska przeciwne niż oficjalne. Robią to w zależności od powstałych okoliczności ale zawsze z zamiarem zwrócenia na siebie uwagi. Bo czym innym jest mieć swoje zdanie i bronić go nie unikając kompromisów. Tutaj kompromis jest słowem nieznanym, bo przecież nie chodzi o prawdę czy wypracowanie określonego stanowiska lub decyzji. Chodzi o pokazanie się otoczeniu, pewnej grupie towarzyskiej czy zawodowej. Z ludżmi o tego typu skłonnościach bardzo ciężko się współpracuje bo wywołują napięcia a często ostre konflikty. Najlepiej więc nie wdawać się w dyskusje, choć wiem, że w niektórych przypadkach jest to bardzo trudne. Być może moja diagnoza jest mało przekonująca lub zgoła nietrafna. Jeśli tak to bardzo przepraszam za zamieszanie i jako osoba " konsyliacyjna " obiecuję poprawę.


Pozdrawiam, Staszek Olbryś
_________________
Pozdrawiam Staszek O.
www.kuryrasowe.pl
 
 
St. Zera 


Województwo: warm.mazurskie
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 42
Wysłany: 2010-11-27, 22:00   

Po przeczytaniu powyższych postów na poruszony temat, postanowiłem włączyć się do dyskusji.
Trudno nazwać to dyskusją, gdyż dyskutować można na konkterty temat (w tym przypadku jest) i osobą, która ma na dany temat wiedzę i coś do powiedzenia.
Faktem jest, że osoba ta sama twierdząco zapenia czytelników Allegro.pl, że jest wybitnym fachowcem.
Cytat: "Rasa ta nazywa sie Padewska, nie ma innej nazwy tych kur - wiem to ponieważ zgłębiłem ten temat dogłębnie, bezstronnie."

Zastanawiającym jest to, jak można było zgłębić taką wiedzę fałszywego nazewnictwa a zarazem obrażania ludzi zacnych i zasłużonych w hodowli drobiu ozdobnego, a n8ie można było nauczyć się poprawnej pisowni i stylistyki języka polskiego (Od kąt).
Jeżeli wiedza tego Pana na temat "Czubatki Polskiej", jest tak wielka jak znajomość języka polskiego - to gratuluję.
Czytelnicy tego artykułu na Allegro.pl mieli nie lada okazję dowiedzieć się wiele zarówno na jeden jak i drugi temat. Wielkie gratulacje.
Wszyscy, biorący udział w tej dyskusji, rtafnie określają wiedżę tego Pana.
Podoba mi się stwierdzenie napisane przez Tomek83 "Jakie to przykre jak się czyta takie rzeczy.Od lat z uwagą przyglądam się działaniom m.in. Pana Roszkowskiego i zespołu "Woliery" zmierzającym do ratowania i odtwarzania tego co polskie, nasze, ojczyste i przywracanie mu naleznego miejsca w świecie hodowlanym (słynne "róbmy swoje").Niestety jak zwykle wszelkie działania w naszym kraju, obojętnie której dziedziny życia by nie dotknąć, zawsze rozbijają się o tę samą, osobistą nienawiść, zawiść, głupotę, tak niestety typowe dla Polski."
Reasumując. Postępowanie tego Pana przypomina mi pewnego polityka w naszym kraju - wszyscy w Polsce i na swiecie mówią, że jest "białe" , on mówi " czarne".

Z poważaniem St. Zera
 
 
Przemek 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 28
Wysłany: 2010-11-30, 17:59   

Dawno nie zabierałem głosu na forum, ale wobec takiej postawy Pana Ledziona nie mogę przejść obojętnie. Poznałem Pana Ledziona na jednym ze spotkań Stowarzyszenia, potem miałem okazję rozmawiać z Nim kilkukrotnie przez telefon. Odniosłem wrażenie, że przyświeca nam jeden cel - przywrócić Polsce naszą Czubatkę. Przykre to, że kiedy była potrzeba zdobycia materiału hodowlanego Czubatka Polska Mu "nie śmierdziała". Odbieram to ogłoszenie na allegro jako chwyt marketingowy, choć myślę, że takim zachowaniem zawęzi grono swoich klientów.

Przemysław Gąsiorowski
_________________
Przemek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12