Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sroka.
Autor Wiadomość
domosław 
domoslaw



Wiek: 48
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 62
Skąd: k.Krakowa
Wysłany: 2007-09-07, 19:01   

Daaaaaaaaleko, najlepiej za Odre
 
 
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2008-04-26, 22:40   

Kamil Kowalski napisał/a:
magda_222, Zapytaj na www.przyroda.org ktoś z nich na 100% będzie miał jakieś arty, notatki itp ;)

Tak się rozglądam po okolicy i wnioskuje że na wsi chyba jest mniej srok niż w mieście - od czego to zależy?

Oczywiście,że na wsi jest mniej srok niż w mieście-to oczywiste,ponieważ w mieście nie grasują jastrzębie,które należą do nielicznych wrogów naturalnych ptaków krukowatych
_________________
Darek
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2008-04-27, 07:39   

darek72, W miastach jest wiele ptaków drapieżnych.Sroka lubi przebywać w mieście to tu ma więcej pożywienia,są śmietniki a drobnych ptaków na które ona poluje-niszczy ich gniazda,zjada jajka i młode-jest b.dużo.B.dużo w mieście jest kosów,szpaków,tzw.cukrówek,kwiczołów o wróblach nie wspomnę i wiele innych drobnych ptaków.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2008-04-27, 08:54   

Al,ale w centrach miast na pewno nie polują jastrzębie,ponieważ unikają one większych skupisk.Na wsiach najczęstszym łupem tych drapieżników padają właśnie ptaki krukowate,takie jak sójki i sroki.Dlaczego?Ponieważ są to ptaki,które nie lataja zbyt szybko,więc są łatwym kąskiem dla jastrzębia.Jedynie kruki czują się bezpiecznie,dlatego że wielkoscią dorównują jastrzębiowi,który zresztą zawsze schodzi im z drogi.Pozdrawiam
_________________
Darek
 
 
kropa 


Województwo: podkarpackie
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 24
Wysłany: 2009-07-18, 17:25   

Powinno wprowadzić przepis o odstrzale srok.U mojej babci jest 15 srok niszczą legi ptaków zjadają młode pisklęta bażanta i kuropatw.Zresztą wszystkie krukowate to bardzo duże szkodniki.
 
 
 
zięba 


Województwo: śląsk
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Kwi 2009
Posty: 70
Wysłany: 2009-07-23, 14:14   

kropa napisał/a:
Powinno wprowadzić przepis o odstrzale srok.U mojej babci jest 15 srok niszczą legi ptaków zjadają młode pisklęta bażanta i kuropatw.Zresztą wszystkie krukowate to bardzo duże szkodniki.
Tak, szczególnie kruk... który niedawno był gatunkiem zagrożonym :hmm: największe spustoszenie wśród przyrody cały czas robi człowiek, a tym co zagraża ptakom, jest bardzo często niszczenie ich siedliska naturalnego. Zamiast zabijać zwierzęta, które w naszym mniemaniu są szkodnikami, lepiej chronić miejsca, gdzie ptaki mogą się gnieździć, choćby wieszając budki we własnym ogrodzie.
 
 
kowal 
mięsożerca



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 164
Skąd: ostrołęckie
Wysłany: 2009-07-24, 08:59   

Ja wieszam budki dla ptaków bo zauważyłem że jak tylko pojawi się jakiś skrzydlaty drapieżca to te małe ptaszki tak go obskoczą że zaraz odlatuje. Takie małe a jakie zadziorne :D nie wiem co to za ptaszki ale jestem zadowolony z ich towarzystwa. :)
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kowal 2009-07-24, 09:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12