Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łysienie pięciotygodniowych kaczek????
Autor Wiadomość
darek12 
Dareczek


Województwo: śląskie
Wiek: 47
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 8
Skąd: Rycerka Dolna
  Wysłany: 2011-04-26, 06:46   Łysienie pięciotygodniowych kaczek????
   Nr Tel.: 667-641-019


Mam problem z pięcio-tygodniowymi kaczkami?? Proszę o jak najszybszą POMOC.
Ostatnio zmieniony przez darek12 2011-04-26, 06:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-04-26, 08:01   

Proszę dokładnie opisać w czym problem , i wstawić dokładne zdjęcie .
Dopiero wtedy będzie możliwa jakakolwiek pomoc na forum .

Gdzie one " łysieją " , w którym miejscu . czy są same , czy z kaczką wodzącą , czym są karmione . Sprawdzić , czy nie mają insektów oraz czy nie mają nawyku wzajemnego wyskubywania .
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
darek12 
Dareczek


Województwo: śląskie
Wiek: 47
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 8
Skąd: Rycerka Dolna
Wysłany: 2011-04-26, 12:37   Re:
   Nr Tel.: 667-641-019


Karmione-pasza dla kaczek, makaron z otrębami i pokrzywą
Kupione na targu 2 tygodnie temu
Łysienie zauważyłem od 3dni

 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-04-26, 13:02   

;) nie ciekawa sytuacja na fotce się przedstawia. Czy to jest problem ze wszystkimi kaczętami jakie kupiłeś czy tylko z tą jedną. Kiedyś miałam taką sytuację ale z jedną kaczuszką że łysiała jej głowa, myślałam,że ją inne oskubują. Pamiętam,że kupiłam preparat na pióra dla gołębi i jej podawałam do dzioba. W sumie jak dorosła to i tak piór miała mało na głowie.
Jeśli chodzi o Twoje kaczęta to trudno mi doradzić czy to choroba ,czy brak jakiegoś składnika, czy pasożyty na skórze.Puch mają mocno pozlepiany. Wykąpałabym je w szamponie dla psów lub kotów i kupiła preparat na pióra. W każdym bądź razie ograniczyła dostęp do mocnego słońca bo wtedy skórka będzie wysychać i pękać lub je smarować kremem z UV. Kąpiele tylko w ciepłej wodzie.
_________________
Jolek
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-04-26, 13:37   

Faktycznie wyglądają okropnie . Ile masz tych kaczek ? Zrób jak radzi Jolek . Czy skóra jest normalna , czy może łuszczy się , jest zaczerwieniona , czy może ma wyrażne plamy ?
Ja to bym je wykąpała w szamponie Nizoral . To kupuje się w aptece . Jest przeciw grzybiczy . Bardzo łagodny . Kosztuje około 30 zł . Trzeba wykąpać ze 3 razy w odstępach tygodniowych .
Na drugi dzień po kąpieli potraktować ich czymś na insekty . Czy one się drapią ?
Do wody do picia witaminy . Jaką masz wodę do kąpieli ? Może wlewać im odstaną wodę .
Dlaczego one są takie pozlepiane i brudne ? Nie mają wody do chlapania , czy przeciwnie , tak chlapią , że siedzą w mokrej ściółce ? Jeśli mają mokro , to naściel im suchej słomy na podeście - palecie , a wodę do mycia postaw niżej . Możesz im też wodę do mycia dawać wyłącznie na zewnątrz , a do picia w specjalnym poidle . Nie będą wtedy takie upaprane .
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-04-26, 19:58   
   Nr Tel.: 510876274


darek12, Powiedz czy chodzą wolno po podwórku czy są w zagrodzie?Jeśli wolno to czy czasem nie mają kontaktu z wełną szklaną lub mineralną?Wełna potrafi pozbawić pióra i można tylko zgadywać jaka to choroba.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
foxhubert 
REDAKCJA FORUM



Województwo: dolnyslask
Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 175
Wysłany: 2011-04-28, 23:21   
   Skype: hubert.szymanksi.


Zatrucie selenem jest uważana za istotny problem wśród populacji ptaków wodnych. Analiza chemiczna ptasiej tkanek jest główną podstawą do diagnozy. Objawy to dwustronne symetryczne łysienie skóry głowy i szyjki grzbietowej linii środkowej, uszkodzonych lub odpadanie pazurów, martwica dzioba (pazurów szczęki).

W części pasz jest jest około 0.045g selenu plus to co z otoczenia i możne być problem.
Należy zakładać dzianie tez innych toksyn.

Szukam i nie mogę znaleźć była tez bakteryja gram-ujemna, beztlenowa wywołująca podobne objawy ale nie az tak drastyczne. Wiem ze atakowała kaczki i indyki mogła tez powodować takie objawy klinicznie jak kichanie, kaszel, drżenie głowy i szyi, ataksje i zielonkawa biegunkę.
Ostatnio zmieniony przez foxhubert 2011-04-28, 23:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12