Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczepionka przeciw kokcydiozie
Autor Wiadomość
Reticulata 


Województwo: śląskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 75
Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 36
Wysłany: 2010-10-20, 22:25   Szczepionka przeciw kokcydiozie

Może ktoś wie, gdzie można kupić szczepionkę przeciwko kokcydiozie kur – PARACOX 8A ?
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2010-10-22, 15:42   

Ja w tym roku zastosowałem u moich kurczaków szczepionkę Livacox Q. Wypadła bardzo dobrze, bo nie było praktycznie żadnych upadków związanych z Kokcysiozą. Istnieje jeszcze kilka innych szczepionek na kokcydiozę kur, ale o Paracox 8a słyszę pierwszy raz.

Jeżeli potrzebuje pan jakieś szczepionki, mogę pomóc. Mam znajomego weterynarza, który obsługuje praktycznie wszystkie fermy drobiu w woj. opolskim. Doskonale doradza więc jakie szczepionki i specjalistyczne leki stosować, bo na fermach są one na codzień,a pracujac na kilkunasto tysięcznych kurnikach ma sporą wiedzę z tego zakresu. Jeżeli pan potrzebuje coś, mogę pomóc. Czasem są dostępne małe opakowania lub "resztki", które zostały.

Jest tylko jeden problem. Większość szczepionek potrzebuje chłonej temperatury, niektóre zamrożenia, a nawet umieszczenia w butli z ciekłym azotem. Problem wię przetransportowaniu.
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
Ostatnio zmieniony przez Markus Kurspiot 2010-10-22, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-10-22, 16:15   

mały styroboks z dużym wkładem chłodzącym albo dwoma powinien dac rade nawet na parę godzin transportu.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
Reticulata 


Województwo: śląskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 75
Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 36
Wysłany: 2010-10-23, 22:49   

Dziękuję za odpowiedzi i rady. A propos szczepionki PARACOX 8A. To szczepionka nowej generacji, produkcji brytyjskiej, skuteczna w odniesieniu do 7 gatunków kokcydii kur. Praktycznie do wszystkich. Jest w rejestrze leków dopuszczonych do obrotu w Polsce. Tylko weterynarze w mojej okolicy nie wiedzą, gdzie ją można dostać? Zastanawiające.
 
 
jamate 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 117
Wysłany: 2011-04-14, 22:37   

Reticulata, Wiem, że trochę czasu upłynęło od Twojego pytania. Ale coś podpowiem, to dobra szczepionka, tylko tak jak napisał Markus musi być przechowywana w ciekłym azocie, dlatego lekarze wet. zajmujący się dorywczo drobiem jej nie znają. Trzeba zamawiać dawki na duże stado, a do najtańszych nie należy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13