Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Woliera ....
Autor Wiadomość
agnieszka177 


Województwo: dolnośląskie
Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lip 2008
Posty: 18
Wysłany: 2011-03-16, 09:49   

czym karmisz ptaki? jak masz egzotyke z papugami.
No i jak się dogaduje takie osobliwe połączenie?
_________________
pozdrawiam Agnieszka
 
 
Liściec22 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 32
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 17
Wysłany: 2011-03-16, 15:02   

Wszystkie ptaki jedzą karmę dla średnich papug , którą kupuję w sprawdzonym sklepie z ziarnami.Nimfy jedzą to co im pasuje, gołąbki diamentowe też i mewki z zeberkami te najdrobniejsze ziarna. Oczywiście czasami dokupuję osobno jakies proso czerwone i żółte i inne nasionka, które dosypuję to kupionej gotowej karmy. Prócz tego maja stały dostęp do sepi, w lecie dużo zieleninki ( z reguły jest to mniszek lekarski) oraz tarta marchew i jabłko, w porze lęgowej również białko z jaja mieszane z bułką tartą i serek biały.W zimie z tego co wiem to podaje się tylko tarte jabłko i ja też tak robię.A do tego w zimie do wody dodaję trochę tartego czosnku.
A jesli chodzi o wzajemne kontakty między ptakami to tylko raz jak nimfy miały swój pierwszy lęg(teraz para ma już 3 lata) to ucierpiała na tym gołębiczka, bo nimfa skaleczyła ja dziobem w nogę.Od tamtej pory nie zanotowałem nic niepokojącego.Wiadomo , że czasem dojdzie do jakiegoś zwarcia ale to z reguły tylko podczas lęgów.Wszystkie ptaki odchowują swoje potomstwo w jednej wolierze :d Napewno rozmieszczenie budek lęgowych ma tu swoje znaczenie, bo w tym kącie gdzie nimfy mają budkę innych nie wieszam. Zeberki, mewki jak i gołąbki diamentowe mają swoje budki tóż pod sufitem.Podczas wychowywania młodych też nie ma problemów, mimo że troche tego się kluje jeszcze w dodatku w podobnym czasie. Także takie sytuacje pokazują , że nawet papugi mogą życ z małymi ptaszkami :) A Ty Agnieszko trzymasz jakies ptaszki egzotyczne, czy tylko pytasz z ciekawości ;) ?
Ostatnio zmieniony przez Liściec22 2011-03-16, 15:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-03-16, 16:18   

W okresie zimowym podajemy coś więcej niż tarte jabłko,marchew, brokuły, kapustę pekińską, włoską ,koperek, paprykę,granaty
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Liściec22 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 32
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 17
Wysłany: 2011-03-16, 20:17   

Z tego co wyczytałem jakiś czas temu to podawanie ptakom zieleniny w zimie przy mrozach nie jest wskazane.Jesli są trzymane w domu przy dodatniej temperaturze to ok, ale moje ptactwo spędza całą zimę na zewnątrz i temperatura spada nawet poniże 10 stopni w wolierze, więc dlatego nie podaje im takich rzeczy.Słyszałem, że jabłko robi dobrze na ptasie gardło, nie wiem ile w tym prawdy. W każdym razie moje ptaki są na polu juz trzecią zimę, i jak narazie nic mi nie padło podczas mrozów, a co roku postępuję tak samo:)
 
 
 
kopi 



Województwo: Dolnośląskie
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-17, 11:10   

Ja też trzymam gołąbki diamentowe z papugami i daję im tą samą mieszankę. I tak już drugi rok. Ale dowiedziałem się, że gołąbką nie można dawać ziaren lnu. A w tej mieszance jest.
Uważam, że trzymanie w wolierze towarzyskiej różne gatunki ma swoje plusy jeżeli chodzi o żywienie. Zjadają różne gatunki ziarna i różnej wielkości. U mnie jeszcze oprócz zeberek i gołąbków są przepiórki. Planuję też ze względu na duże ziarna np. słonecznik czy dynie do każdej woliery dorzucić parkę większych papug.
_________________
Bogdan
Ostatnio zmieniony przez kopi 2011-03-17, 11:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
indyk963 



Województwo: śląskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 275
Wysłany: 2011-03-19, 07:35   

A ile lęgów maksymalnie można otrzymać w wolierze na dworze w ciągu roku od gołąbków,mewek,zeberek,nimf,kanarków,????
_________________
Moja hodowla:
http://www.forum.woliera....2faf12051#99866
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-03-19, 09:13   

indyk963, Wszystko zależy od pogody i od tego kiedy ptaki rozpoczną lęgi, ale max 3 razy. Ale pamiętaj lęgi w wspólnej wolierze są o wiele gorsze od lęgów klatkowych
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
pimpek98 
Król Papug


Województwo: Pomorskie
Wiek: 25
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 12
Skąd: Koleczkowo
Wysłany: 2011-03-20, 00:18   

Dla czego? Liściec bardzo ładna woilera.
_________________
Jestem nowy!
Pozdro Przem jestem.
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-03-20, 09:03   

pimpek98, Bo wiem to z własnego doswiadczenia, ptaki - drobna egzotyka bardzo dobrze czuje się w wolierze ale w czasie lęgów ptaki sobie przeszkadzają. Budek musi być więcej niż par ptaków, aby uniknać walk o gniazda. Z drugiej strony nadmiar miejsc lęgowych wprowadza zamieszanie, ptaki nie mogą zecydować się w której siedzieć. zaczynają budowę w jednej, przenoszą się do innej
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
pimpek98 
Król Papug


Województwo: Pomorskie
Wiek: 25
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 12
Skąd: Koleczkowo
Wysłany: 2011-03-20, 10:35   

aha dięki a jak bym chciał trzymać modrolotki z nimfami w wolierze zewnętrznej to też tak może się stać?
_________________
Jestem nowy!
Pozdro Przem jestem.
 
 
 
Liściec22 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 32
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 17
Wysłany: 2011-03-20, 11:42   

Jeśli chodzi lęgi Al, to u mnie jest zwykle 4 , tylko gołąbkom czasem pozwalam do 5 lęgów.A z drobną egzotyką typu zeberki miałem właśnie też problem z lęgami bo było dokładnie jak piszesz, ale było tak tylko pierwszego sezonu.Teraz mam tylko 3 parki zeberek i jedną mewek .Budek mam tyle co par, i ptaki nie bija się o nie.Myślę, że to przez to, że zimą jak i w nocy każda parka śpi cały czas w tej samej budce i jak przychodzą lęgi to trzymają się tylko tej budki,zdarza się oczywiście podkradanie materiału z innych budek ale ogólnie nie zmieniają miejsca na gniazdo.Każda parka pilnuje swojej budki i przegania intruza.U mnie już zaczyna się pora lęgowa.Dziś zacząłem już podawac białko z bułką tartą i skorupki z jaj, oraz zawiesiłem wapno. Gołąbek już tokuje, nimfy więcej czasu spędzają w budce i samczyk zaczyna już ładnie śpiewac. Pimpek nie potrafię Ci odpowiedziec na to pytanie bo nie znam się na innych papugach, musi się wypowiedziec ktoś inny.
Wczoraj od rana wziąłem się za sprzątanie woliery, wsadziłem nowe gałęzie, zdjąłem folię. W załącznikach fotki już posprzątanej woliery :) i Jak? :d

6_zmniejszacz-pl_766476.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 533 raz(y) 54,05 KB

5_zmniejszacz-pl_571645.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 516 raz(y) 81,84 KB

4_zmniejszacz-pl_584042.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 505 raz(y) 80,45 KB

3_zmniejszacz-pl_929906.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 519 raz(y) 73,46 KB

2_zmniejszacz-pl_13116.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 517 raz(y) 100,67 KB

1_zmniejszacz-pl_761148.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 515 raz(y) 93,05 KB

 
 
 
indyk963 



Województwo: śląskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 275
Wysłany: 2011-03-20, 13:01   

Extra wolierka !
a dlaczego masz 1 mewkę wcześniej pisałeś że masz parkę .
_________________
Moja hodowla:
http://www.forum.woliera....2faf12051#99866
 
 
indyk963 



Województwo: śląskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 275
Wysłany: 2011-03-20, 14:16   

Ach przepraszam źle przeczytałem :ops:
 
 
Liściec22 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 32
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 17
Wysłany: 2011-03-20, 16:22   

Druga woliera jest dostawiona do ściany bocznej tej woliery.Dawałem już fotki,ale zmieniłem trochę wystrój, jutro może jakies zdjęcia wrzucę.A w przyszłym tygodniu kupuję już bażanty złociste :)Narazie przynajmniej samca.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14