Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Od kiedy indyczka niesie jajka?
Autor Wiadomość
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-02-22, 16:48   

[quote="Jacek"]
jerzy030349 napisał/a:
skrzyżowania dwóch gatunków

??? Jakich gatunków???
A co to jest: rodzaj, gatunek, rasa, linia???
J.[/quote
Na firmach towarowych indyki są poddawane inseminacji. Nasiona do insemynacji firmy zakupują na całym świecie. Próbowałem się dowiedzieć z jakich krzyżowań są pisklęta zakupione u jednej z firm, odpowiedzi nie otrzymałem ze względu na tajemnice handlowe. Uzyskanie jakiejkolwiek odpowiedzi w tym temacie jest prawie niemożliwe.
_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
 
 
Wiki01 


Województwo: WIELKOPOLSKA
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 128
Wysłany: 2011-02-22, 18:04   

Chodzi wam o mieszańce międzyrodowe. Takie miszańce postają na fermach przez krzyżowanie indyków różnych rodów .Wystepują pod róznymi nazwami handlowymi lub określone są symbolami . W Polsce to Wama 3,Wama2.
 
 
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-02-22, 18:41   

Wiki01 napisał/a:
Chodzi wam o mieszańce międzyrodowe. Takie miszańce postają na fermach przez krzyżowanie indyków różnych rodów .Wystepują pod róznymi nazwami handlowymi lub określone są symbolami . W Polsce to Wama 3,Wama2.


W 2009 skrzyżowałem mojego indora z indyczką brojler. Na 120 jaj wykluło się 18 piskląt .
Były bardzo ładne i bardzo dobrze się odchowały. Wielkością były pośrednie pomiędzy moim indorem a brojlerem. Samce z tego związku były wszystkie niepłodne. Nie wiem jak indyczki nie sprawdzałem. Normalny indor ma jądra wielkości śliwki bardzo dobrze ukrwione, a te pochodzące ze skrzyżowania miały jądra wielkości małej fasolki bardzo ciemne wyglądały jakby były martwe.
_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
 
 
Wiki01 


Województwo: WIELKOPOLSKA
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 128
Wysłany: 2011-02-22, 19:17   

Wama to mieszańce,które przeznaczone są do produkcji młodych indyków rzeżnych.Duża masa, szybki wzrost i mała płodność do niepłodnosci włącznie.
 
 
paulus_kz 
paulus



Województwo: Kazachstan
Wiek: 52
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 106
Wysłany: 2011-03-10, 21:40   
   Nr Tel.: +77056609039


Czy brojlery to krzyżówki międzygatunkowe, czy międzyrasowe? Zainteresował mnie ten temat. I czy każdy drób ma taką mutację jaką jest brojler?
_________________
paulus@topmail.kz
 
 
Wiki01 


Województwo: WIELKOPOLSKA
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 128
Wysłany: 2011-03-10, 21:51   

To krzyżówki międzyrasowe.Brojlery są u kur, indyków ,perlic z drobiu wodnego to już tak dokładnie nie wiem chyba gęsi .
 
 
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-03-10, 22:52   

paulus_kz napisał/a:
Czy brojlery to krzyżówki międzygatunkowe, czy międzyrasowe? Zainteresował mnie ten temat. I czy każdy drób ma taką mutację jaką jest brojler?
ft

Ten temat był przerabiany na tyn forum. Musisz poszukć.
_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-03-18, 06:46   

Mam :jupi: Znalazłam dzisiaj indycze jajko :d Piękne , wielkie , kropkowane . Nie wiem która indyczka je zniosła . Leżało w tym samym gnieżdzie , w którym wysiaduje jajka kaczka . Wiem , że to żle . Indyczki maja naszykowane skrzynki wyżej , ale jej tam przypasowało .
I co teraz ?Inne gniazda są z podkładkami . To mam te jej jajka zbierać i co . Siądzie w innym naszykowanym gnieżdzie ? Ile mam się spodziewać jajek ? A jeśli zabiorę jej wszystkie zniesione jajka , to po jakim czasie znowu zacznie się nieść ?
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
Dariusz1970 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 78
Wysłany: 2011-03-18, 07:46   

Bianka podejrzewam że będzie dalej niosła tam gdzie pierwsze zniosła,możesz spodziewać się około 15 -20 jajek.Jak będziesz zabierać to może znieść ci więcej nawet do 60 sztuk.Choć podejrzewam że po zniesieniu jakiejś ilości będzie chciała usiąść na jajkach,a jak przestanie się nieść to po okresie trzech tygodni powinna zacząć nieść na nowo.
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-03-18, 08:04   

Dariusz1970 , dziękuję za odpowiedż :d Czyli mogę spokojnie podebrać jej jajka i dać do inkubatora , a pozwolić jej siedzieć w póżniejszym terminie . Muszę teraz przeglądać o świcie na czym siedzi kaczka , bo ona wszystko zgarnia pod siebie .Jak już się upora z wysiadywaniem , i gniazdo się zwolni , to będę mogła część jajek podłożyć indyczce , jeśli zechce siedzieć .Boję się , że siedząc wspólnie z kaczką obie zmarnują jajka . Kaczka siedzi dopiero tydzień , jeszcze 4 tygodnie ma przed sobą .
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-03-18, 08:47   

Oj, super !!!!!!
Czyli wiosna na calego!!!!
Ciekawe kiedy u mnie będzie pierwsze jajko?
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-03-18, 11:32   

Ptakom wysiadującym jaja powinniśmy zapewnić intymność i spokój. Inne ptaki nie powinny mieć dostępu do wysiadywanych gniazd. Dostęp innych ptaków do wysiadujących ,i wspólne wysiadywanie jaj choć na moment stwarza zagrożenie przeziębienia jaj. Jak nie mamy możliwości zrobienia tego w kurniku należy porobić zamykane budki lęgowe na wybiegu (psie budy).
_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-03-18, 11:38   

Oooo z tymi budami świetna myśl. Zrobilabym coś takiego dla swojej indyczki, jak już w końcu obdaruje mnie jajkami, ale jak jej wytlumaczyć, że tam jest jej miejsce? :>
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-03-18, 14:43   

Postaw budkę w zacisznym miejscu niedaleko od kurnika.. Pozwól wszystkim kurą i indykom znosić tam jajka. Gdy zauważysz że indyczka nie wchodzi na noc do kurnika ,oznacza to że rozpoczęła okres wysiadywania jaj. Należy podłożyć jajka i zamknąć klatkę przed innymi ptakami Dobrze żeby klatek lęgowych na wybiegu było kilka. Ja nam klatki zrobione w kształcie prostokąta z uchylanym dachem. Uchylany dach ułatwia mi kontrolę nad gniazdem.
_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-03-19, 06:50   

Mam taką budkę , dzisiaj postawię , bo wczoraj byłam sama , a ona ciężka . Na podwórku mam 3 budki , w 2 niosą się kury , a jedna jest wolna .

Dzisiaj rano jajka nie było . One nie niosą się codziennie ?
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13