Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Puste jajka
Autor Wiadomość
marfin-88 


Województwo: Śląskie
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 8
Wysłany: 2011-01-26, 13:35   Puste jajka

Witam.
Proszę o pomoc. Mam w klatce (1mx0,6mx0,8m) parkę gołąbków diamentowych, parkę amadyn krótkosternych i parkę wspaniałych. Noszą jajka, zasiadają ale za każdym razem jajka są puste. Krótkosterny i gołąbki juz dwa razy niosly i siedziały i nic. Jajka puste. Amadyny pierwsze legi tez na pusto. W klatce wyżej mam zeberki i normalnie sie lęgną. Brakuje im jakiś witamin? Co moge zrobić żeby w końcu coś wysiedziały??
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-01-26, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2011-01-27, 18:42   

marfin-88, czy ty g.diamentowe i amadyny trzymasz razem w jednej klatce ?
_________________
pozdrawiam
 
 
 
marfin-88 


Województwo: Śląskie
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 8
Wysłany: 2011-01-31, 22:43   

Tak są w jednej klatce. Dziś rozbiłem jajka. I gołąbki jak zwykle puste. Ale amadyny wszystkie były zalęgnięte... Tylko zaziębione bo juz 3 tyg siedziały i nic sie nie wykluło. I niektóre zarodki juz prawie na wykluciu po wielkości. Czy może to byś spowodowane tym ze z rana mają tak koło 18 stopni a później juz tak koło 20-22? Bo mam je w piwnicy i sie zastanawiam czy nie wsiąść ich do pokoju. Tam miały by cały czas ponad 20.
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-03-15, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ToKamyk12 


Województwo: Podkarpackie
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-03-15, 14:45   
   Skype: gl1500-tk


Temperatura nawet ok 18 st C nie ma wpływu na ilość zapłodnionych jajek, opiekę rodziców nad potomstwem, wykluwaniem się młodych i odchowem piskląt. Z moich doswiadczeń mogę stwierdzić,że ówczesna populacja amadyn (wspaniałych) nie potrzebuje już tak wysokich temperatur jak podaje sie w wielu publikacjach. W mojej hodowli (choć to zbyt mocne słowo dla mojego hobby) temperatura dla amadyn kształtuje się w zakresie 18-21 w trakcie lęgów i nie zauważyłem żadnych ubocznych zjawisk :-)
Radziłbym raczej zapewnić dla pary lęgowej osobną klatkę wnękową i dużo spokoju w otoczeniu. Pomijam temat procesu karmienia w całym cyklu lęgowym. Co prawda zdarzają się jednostki od których nie odchowamy żadnego malucha. Posiadałem parę amadyn wspaniałych, gdzie przy każdym kolejnym lęgu po okresie 3 dni od wyklucia młodych samica zabijała i wyrzucała z gniazda młode (w pozostałych katkach warunki panowaly identyczne i legi przeprowadzane były bez zakłóceń).
Oczywiscie to moje osobiste spostrzeżenia i nie zamierzam polemizowac z tymi ktorzy w kolejnym poście stwierdzą, że amadyna po 2 dniach przebywania w temp 18 st C z pewnością padnie. Sukcesów życzę.
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-03-15, 19:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15