Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moja mała zachciewajka..
Autor Wiadomość
Adriano931 


Województwo: Podkarpacie
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 8
  Wysłany: 2011-02-27, 16:09   Moja mała zachciewajka..

Dostałem link do waszego forum od pewnej znajomej z innego forum lecz tym razem ogrodniczego.. postanowiłem założyć wąteczek gdyż nie znalazłem w pozostałych wątkach odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie... może najpierw krótka hiostoria moja heh:)

Mam 17 lat mam całkiem spory kawałek ogrodu ... Dawniej posiadałem kurnik duży na około 20 kurek... ale to było jeszcze za gospodarki pradziadków później pradziadkowie już się oraz bardziej postarzeli nie mieli siły do tego ..następnie Pradziadek zmarł została sama prababcia jakoś z początku ograrniała to wszystko lecz później z biegiem lat z kurnika stawała się ruina gdyż ja byłem za mały by go zreperować a mojemu Tacie się nie chciało (czego wymagać jak facet z centrum miasta z bloku tzw. " Blokowiec" ehh no i kurnik popadł w zupełną ruinę w następnych latach kur już się nie chowało a kurnik się rozebrało... Lecz teraz po latach keidy już wiele mogę zrobić sam... naszła mnie głęboka chęć aby powrócić do czasów pradziadka... i chcę w tym roku zrobić jakiś mały kurnik na 6 kurek... Tylko po to by były jajka ...zaznaczę odrazu ż nie mam pieniędzy dużo i chciałbym jak najtańszym kosztem zrobić ten kurnik...mam nadzieję że podsuniecie mi pomysły no i podpowiecie co i jak :) Bardzo na Was liczę...
Ostatnio zmieniony przez Adriano931 2011-02-27, 16:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-02-27, 16:54   
   Nr Tel.: 510876274


Adriano931, Witamy wśród nas i zapraszamy do współpracy i zabawy.Rozumiem,że jesteś początkujący na tym forum jak i w hodowli/niedaleka przyszłość/zatem podpowiadam,że wiele informacji w takich akurat sprawach jak ta już istnieje.Musisz niestety poczytać bo wszystkiego nie dowiesz się od razu.Forum jest do dyspozycji i szperając po tematach napewno uda Ci się coś znależć.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
goral.pranie 



Województwo: podkarpackie
Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 94
Skąd: podkarpacie brzozów
Wysłany: 2011-02-27, 17:39   

Adriano931Witamy na forum. Tutaj dowiesz sie wszystkiego a z 6ciu kurek z czasem bedzie ze 60siat,ale jak to napisał kolega Mirek_60wszystkiego sie tutaj dowiesz jesli tylko przetrzepiesz całe forum ja juz jestem przy koncu interesujacej lektury i wiesz co? Dalej jestem zielony, ale zawsze mozesz zadac pytanie na kture zawsze dostaniesz jakas odpowiedz. Pozdrawiam . Maciek
_________________
moja pisownia nie jest poprawna gramatycznie prosze o wyrozumiałosc
 
 
boguś 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 64
Wysłany: 2011-02-27, 19:06   

Adriano931, na pewno damy radę. Przedstaw tylko co konkretnie chcesz, a my Ci pomożemy zbudować fajny kurniczek za niewielkie pieniądze.
 
 
Adriano931 


Województwo: Podkarpacie
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 8
Wysłany: 2011-02-27, 19:34   

Chodzi mi aby zrobić kurniczek dla max 8 kurek tylko taki od razu z wybiegiem dla nich... noi on musi być jako taki bo w okolicy panują lisy i myszołów... ponad to naprawdę tylko minimalne fundusze mogę poświęcić... zastanawiałem się czy nie dałoby rady przerobić na kurnik jakiejś starej szafy czy czegoś podobnego co o tym myślicie? Bardzo chciałbym mieć mały kurniczek z kurkami.... hmm a jak bardzo tnio zdobyć jakoś karmę dla nich już jak będę miał wiem że jeszcze do tego jak z tąąd na Grenlandię lecz wolę za w czasu pomyśleć....co one mogą jeść?
 
 
boguś 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 64
Wysłany: 2011-02-27, 19:57   

Co do kurnika to raczej ze szafy można użyć materiałów niż przerobić samą szafę. Co do myszołowów i lisów to zajmiemy się tym później. Poszukaj na forum jest kilka fajnych projektów kurników, wybierz jeden, przedstaw co oczekujesz i później zajmiemy się wykonaniem. A co do jedzenia to kury jedzą praktycznie wszystko. Oczywiście we właściwych proporcjach. Ale najczęściej to mieszanki zbożowe, zielenina, odpadki kuchenne (muszą być świeże), ziemniaki i warzywa. Opisz trochę wybieg, położenie, powierzchnię, ogrodzenie itp. przydatne informacje oraz czym dysponujesz co może być przydatne do budowy kurnika.
 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2011-02-27, 20:09   

Witam kolejnego kolegę z podkarpacia;)
Co do kurnika to ja mam inny pomysł. Nie wiem jaki masz dom, ale jeśli masz wolną piwnicę, a przy tym jasną i suchą możesz zorganizować taki mały kurnik właśnie tam.
O ile masz taką możliwość. Praktycznie nic by Cię to nie kosztowało, ale miałbyś wszystko co trzeba. Oczywiście trzeba zrobić drabinkę, gniazda itp, ale to już własnym nakładem i praktycznie nic nie kosztuje. Co do drapieżników, to ogrodzić musisz ale na atak z góry nic nie poradzisz. Możesz ogrodzić w takim miejscu gdzie masz krzewy, drzewa - w razie ataku kury miały by się gdzie schować...
Przyłączam się do tego co napisali przedmówcy - musisz poczytać trochę Forum, na pewno znajdziesz wszystko co Cię interesuje a przy okazji poczytasz o wielu ciekawych sprawach. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z drobiem to na pewno Ci to nie zaszkodzi.
Tylko ostrzegam - to jest wciągające. I tak jak już ktoś napisał - chcesz mieć 6 kurek ale w krótkim czasie możesz mieć 60 ;)
Powodzenia!
 
 
Adriano931 


Województwo: Podkarpacie
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 8
Wysłany: 2011-02-27, 20:57   

posiadam:

- zwykłą siatkę ogrodzeniową
- bramkę 180cm (zbitą z deseczek jeszcze od starego kurnika idealnie przechowaną na lepsze czasy jak te heh:)
- trzy stare duże okiennice (około 1,50szerokości i 1,50 wysokości
- Parę jakiś starych desek...
-hmm zobacze co tam jeszcze mam
- troszkę cegieł
- kawałek blachy gładkiej
- Czarna folia gruba
- stare linoleum
- nie wiem czy bd potrzebne ale mam też stare płutno z parasola ogrodowego który się złamał w ubiegłym sezonie
- Być może będe miał cały komplet starych naprawde starych mebli kuchennych około 8 częsci


A pro po tak posiadam piwnicę lecz nie sądzę by to był dobry pomysł owszem jest widno w niej no i ciepło bo kocioł CO lecz jednak będzie śmierdzieć... a po za tym nikt w domu się na to nie zgodzi.. zastanawiam się nad użyciem starej stolarni dziadka w tym celu lecz raczej wolałbym mieć osobny budyneczek heh :)
Ostatnio zmieniony przez Adriano931 2011-02-27, 21:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
boguś 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 64
Wysłany: 2011-02-28, 18:27   

Wszystkie materiały które wymieniłeś przydadzą się. Co do pomysłu tp29, to nie jest to, moim zdaniem, dobry pomysł, bo dom to przecież nie kurnik.
Napisz czy stolarnia jest używana czy stoi i marnuje się i przedstaw jakiejś rysunki to przerobimy ją na fajny kurnik.
 
 
Adriano931 


Województwo: Podkarpacie
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 8
Wysłany: 2011-02-28, 18:36   

stoi i się marnuje lecz planuję ją troszkę zkonserwować w tym roku...tacie nie zlezy lecz mi tak...:)
 
 
boguś 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 64
Wysłany: 2011-02-28, 18:43   

A do czego będzie służył po konserwacji?
 
 
Adriano931 


Województwo: Podkarpacie
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 8
Wysłany: 2011-02-28, 18:57   

Tata to kompletny blokowiec mimo iż wszystko potrafi zrobić to jednak mu się nie chce po prostu mu się nie chce i tyle.. ale mnie ciągną takie rzeczy i chcę tą czesc buudynku zakonserwować tj. heblarkę i piłę do cięcia oczyścić pomalowac farbą konserwującą... uszczelnić dach... przewiewy pianką montażową...ubytki w przestrzeniach miezy pustakami zaprawą...a potem chcę tam tyrzymać narzędzia ogrodnicze.... używać tej piły i reszty jak będzie potrzeba... itp. ale kawałeczek na kurniczek miejsca się znajdzie napewno :)
 
 
boguś 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 64
Wysłany: 2011-02-28, 19:26   

no to dobry pomysł. Wykonaj szkic na którym zaznaczysz: okna, drzwi, grubości ścian, wymiary. Spróbujemy wygospodarować miejsce na kurnik. A w razie potrzeby zawsze możesz zapytać co i jak, spróbuję ci odpowiedzieć i doradzić.
 
 
Adriano931 


Województwo: Podkarpacie
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 8
Wysłany: 2011-02-28, 21:07   

Znalazłem kilak fotek z zewntąrz... oczywiście bałagan...










Ostatnio zmieniony przez Adriano931 2011-02-28, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
boguś 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 64
Wysłany: 2011-02-28, 21:34   

No no całkiem całkiem ale musisz wykonać rysunek jak wygląda staraj się zrobić aby przypominało projekt budowlany (zdjęcie poniżej) i koniecznie musisz nanieść wymiary, bez tego ani rusz. Nie przejmuj się skalą i dokładnością- zaznacz drzwi, okna i inne otwory oraz ściany.

http://www.google.pl/imgr...ved=0CBkQ9QEwAQ
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12