Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Żywienie małych indyków.
Autor Wiadomość
szym0n30 


Województwo: Lubuskie
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 24
Wysłany: 2010-05-24, 13:27   

Witam
A czy można dawać młodym indykom mlecz?
 
 
Mariusz040 


Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 13
Wysłany: 2010-05-25, 16:23   

wojtas_p napisał/a:

Ciekawi mnie, po co w ogóle chowacie ptaki, jesli podajecie im ten sam badziew co na fermach. Ja swoim ptakom nie dałem ani razu paszy i nie przeszkadza mi, że nie są utuczone, bo ich mięco jest sto razy lepsze niż mięso "pędzonych" na paszy indyków. Lepiej dawać zboże, kupić wysokobiałkowe nasiona np groch, łubin, bobik, sorgo i do tego zielenina. Ptaki będa zdrowe i szczęśliwe a mięso zdrowe i smaczne.


Ja nie zjem sam 30 sztuk dlatego większośc z nich sprzedam. gdybym od pierwszych dni podawał im jakieś mielone ziarnka miałyby one po miesiacu więcej piór i kości niż mięsa.
Hodowałem już tury ptaków bez paszy i to się nie sprawdziło, zwierzaki niechętnie jedzą zboże kiedy mają zaledwie kilka dni. Na zboże przechodzę kiedy ukończą 8 tydzień życia czyli po koralowieniu. Większe ptaki bez problemu są w stanie przyjąć pszenice, pszenżyto czy kuku.

Mielone zboże kosztuje około 1zł-1,1zł za kilogram. Mieszanka około 1zl 40gr ale jest o wiele bardziej wydajna. Skoro hoduje je aby na tym zyskać to muszę brać pod uwagę koszty.


@szymon

można im podawać mlecz
 
 
 
wojtekgrzyb 
Hodowca drobiu!



Województwo: Opolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 50
Skąd: Rozterk
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2010-05-25, 17:38   

czy indyki lubią pokszywy??
 
 
Mariusz040 


Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 13
Wysłany: 2010-05-25, 18:40   

wojtekgrzyb napisał/a:
czy indyki lubią pokszywy??


Zostało to napisane powyżej tak więc zanim coś napiszesz zerknij czy nie zostało to już omówione powyżej.

Indyki lubią pokrzywy tylko należy pamiętać aby im podawać same liście i to dość drobno pokrojone aby mogły z łatwością je zjeść.
 
 
 
szym0n30 


Województwo: Lubuskie
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 24
Wysłany: 2010-05-28, 09:29   

Moje zasmakowały w gotowanych ziemniakach z dodatkiem otrębów pszennych, jak mają pusto w misce biorą się za paszę a jak wrzucę pokrojoną zielonkę (a szczególnie szczypior) na wybiegu robi się kipisz :d .
Kolega wcześniej pisał co dawać im w okresie koralenie i jak zadbać- może ktoś odpowie bo sam jestem ciekaw??
 
 
marek79 


Województwo: lubelskie
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 10
Wysłany: 2010-05-31, 23:05   

Witam indyki a w szczególności tzw. brojlery są bardzo wrażliwe. Podawaj im jak najwiecej gorzkich ziół a gdy zaczną rosnąć korale możesz podawać im liście orzecha włoskiego.
 
 
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-01-26, 20:27   

Ja odchowuje małe indyki na kwaśnym mleku czosnku i cebuli. Wszystko to razem zmiksuje.W efekcje tego miksowania wyjdzje taka breja. Do tej breji dosypuję granulatu od indyków aż się zagęści. W takim stanie podaję indyką do konsumcji.
_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-01-27, 00:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-01-28, 12:57   

jerzy030349 napisał/a:
Ja odchowuje małe indyki na kwaśnym mleku czosnku i cebuli. Wszystko to razem zmiksuje.W efekcje tego miksowania wyjdzje taka breja. Do tej breji dosypuję granulatu od indyków aż się zagęści. W takim stanie podaję indyką do konsumcji.


Świetny sposób!!!
Będę też tak robila.
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13