Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lęgi indykow i perliczek ?
Autor Wiadomość
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-01-27, 13:18   

Ciekawe kiedy moje indyki zaczną skladać jajka.

A indykom się jajka zabiera czy zostawia w gnieździe?
I co z tym pieprzem? Ja mam indyki z kurami. Jak dopilnować, żeby to indyki ten pieprz zjadly a nie kury?

v g reg.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 493 raz(y) 63,4 KB

Ostatnio zmieniony przez Dorota71 2011-01-27, 13:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dariusz1970 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 78
Wysłany: 2011-01-28, 09:00   

Doroto jak chcesz jeśli będziesz lęgła sztucznie to zbieraj,a jak naturalnie to nie zbieraj.Ja nie zbieram jak naniesie to sama wysiaduje.
 
 
Wiki01 


Województwo: WIELKOPOLSKA
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 128
Wysłany: 2011-01-28, 09:10   

Można zbierać a indyczka po zniesieniu odpowiedniej liości i tak zaczyna wysiadywanie nawet w pustym gniezdzie. Ja osobiscie zbieram jajka i podkładam wszystkie razem gdy indyczka już dobrze siedzi.
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-01-28, 09:11   

Dariusz, Wiki dzięki za odpowiedź.
I jeszcze jedno. Może zabrać jej kilka pierwszych i podrzucić kochince? Ona mi wszystko wysiaduje. :D
A resztę zostawić indyczce. Trochę się boję, bo to moje pierwsze "prawdziwe" indyki. Wcześniej mialam tylko brojlery. A wydaje mi się , że indyczka jest ciężka i potlucze jajka. :(
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Dorota71 2011-01-28, 09:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dariusz1970 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 78
Wysłany: 2011-01-28, 11:36   

Dorota możesz tak zrobić,kura ci wysiedzi ,a indyczka będzie niosła dalej.Nie martw się indyczka nie pogniecie jaj jest bardzo ostrożna pod tym względem,nawet na jajach kurzych siedzi bardzo ostrożnie i wytrwale.
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-01-28, 23:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wiki01 


Województwo: WIELKOPOLSKA
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 128
Wysłany: 2011-01-28, 12:19   

Na początku wysiadywania indyczki mają masę ciała większą .Tracą ją w trakcie siedzenia pod koniec wysiadywania są lekkie, przyjmują mniej pokarmu i zgadzam się Dariuszem są bardzo troskliwe.
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-01-28, 12:20   

Czy Wasze indyczki już się niosą? Bo moje nie. :(
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Wiki01 


Województwo: WIELKOPOLSKA
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 128
Wysłany: 2011-01-28, 12:28   

Tak jedna za tydzień zostanie mamą wysiaduje kurczaki. Zaczeła nosić pod koniec listopada usiadła w grudniu . Zniosła 31 jajek ale nie chciałem takich wczesnych młodych ,pozostałe już też czaiły się do indora .
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-01-28, 12:38   

A co zrobielś z jajkami?
Zjadleś?

Czy to prawda, że wystarczy jak indor raz podepcze indyczkę i wszystkie jajka są już zalężone?
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Wiki01 


Województwo: WIELKOPOLSKA
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 128
Wysłany: 2011-01-28, 13:09   

Tak jajka zostały sprzedane a co do krycia to zależy od indyczki niektóre indyczki indor kryje raz i jajka są zalężone inne kilka razy . U nas cały czas w okresie godowym indyki chodzą razem więc mają pod tym względem dużą swobode.
 
 
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-01-28, 16:29   

BIANKA1 napisał/a:
jerzy030349 napisał/a:
Prawdopodobnie masz gładką płyte lęgową w inkubatorze. Indyki po wykluciu są bardzo ruchliwe, a na gładkiej płycie nie magą przyczepić się do podłoża i w ten sposób uszkadzają staw biodrowy.

Nie jest gładka . Jest tam siatka . W odchowalniku tez jest siatka . Wiem , że długonogie piskleta mają problemy ze wstawaniem .
I tak wszystkie te indyki zdechły mi jak miały pół roku i więcej . Ostatni zdechł miesiąc temu . Teraz mam inne . :( :(

Nie wiem jaki masz inkubator, płyta w inkubatorze powinna mieć z jednej strony powierzchnię gładką a z drugiej strony szorstką. Na dwa dni przed terminem klucia nieobracamy jaj lęgowych a płytę obracamy szorstkim do góry. Ja osobiście w tym czasie odkarzam inkubator i jaja lęgowe, a na płytę lęgową kładę dodatkowo lnianą tkaninę uprzednio wysterylizowaną.
Padnięcie indycząt w ciągu sześciu miesięcy, to nie wina inkubatora. Prawdopodobnie hodowca nie przestrzegał zasad czterech czwórek 4i4i4i4. Przypuszczam że indyki padły na ten syndrom, czterech czwórek. Przestrzeganie tych zasad gwarantuje powodzenie w hodowli.
_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-01-28, 16:49   

Jerzy błagam albo ja jestem nie kumata, albo nie wiem.
Co to jest ta zasada 4?
Możesz tak łopatologicznie wytłumaczyć?
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-01-28, 18:06   

Wszystko mogę opisać. Postów dłuższych dalej nie mogę wysyłać. Wczoraj chciał mi pomóc Tomek83, ale dalej to samo. Wejdz na moją stronę i zobacz co z tym można zrobić . Ja już nam dość internetu . Brakuje mi cierpliwości.
_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-01-28, 18:27   

jerzy030349 , wiem w czym problem . Jeśli masz taki kłopot , że Cię wyloguje zanim zatwierdzisz odpowiedz, to zrób tak .

Zaloguj się , napisz tekst jaki tylko chcesz . potem zaznacz cały napisany tekst przesuwając po nim naciśniętym prawym przyciskiem myszki . Tekst pokryje Ci się takim niebieskim kolorkiem . Kliknij lewym przyciskiem myszki i w okienku będzie wyraz kopiuj . Kliknij w kopiuj . Potem wyślij tekst . Jak Ci sie uda , i Cię nie wyloguje , to super .
Jeśli Cie wyloguje , to zaloguj sie ponownie i masz wtedy 2 możliwości .
1 ) zaloguj się jeszcze raz , a po zalogowaniu cofnij stronę 2 razy , odzyskasz swój tekst i klikniesz " wyślij "

2 ) po zalogowaniu klikasz myszką lewym przyciskiem , i klikasz w " wklej " Masz swój tekst i go wysyłasz .
Poćwicz na krótkim zdaniu .
Pozdrawiam Bożena
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-01-28, 18:53   

Bożenka ma rację. Ja tak robiłam, kiedy wstawiałam większą ilość zdjęć. Też mnie wylogowywało, bo systemowi za długo było.
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15