Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bardzo dziwne zjawisko.
Autor Wiadomość
D@nkedi 


Województwo: Łódzkie
Wiek: 29
Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 80
Wysłany: 2011-01-19, 10:52   Bardzo dziwne zjawisko.

Dziś o godzinie 10:17 zobaczyłem jak leciał bardzo ogromny klucz dzikich ptaków były to gęsi albo kaczki, ale nie to jest dziwne, bo leciały one z północy na południe, a jeśli się nie mylę to one w tym kierunku odlatują. Przeleciały one przez centrum polski, bo mieszkam w woj wielkopolskim w okolicach Mikstatu od strony woj. łódzkiego. Co wy o tym myślicie? Ptaki pomyliły czas czy co?
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-04-23, 00:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-01-19, 11:11   

Ja się na ptakach nie znam , ale o ile wiem , to nie wszystkie ptaki zimują na południu . Niektóre odlatują właśnie na północ , bo maja tam tereny lęgowe . Teraz one chyba nie odlatuja z północy , tylko właśnie z północy wracają .Z dużych ptaków to chyba łabędzie krzykliwe tak właśnie robią . Nie traktuj mojej wypowiedzi jak wyroczni , bo ja tylko tak dedukuję :d Poczekajmy na wypowiedż specjalistów w tej dziedzinie :d
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2011-01-19, 13:59   

BIANKA1 napisał/a:
Ja się na ptakach nie znam , ale o ile wiem , to nie wszystkie ptaki zimują na południu . Niektóre odlatują właśnie na północ , bo maja tam tereny lęgowe . Teraz one chyba nie odlatuja z północy , tylko właśnie z północy wracają .Z dużych ptaków to chyba łabędzie krzykliwe tak właśnie robią . Nie traktuj mojej wypowiedzi jak wyroczni , bo ja tylko tak dedukuję :d Poczekajmy na wypowiedż specjalistów w tej dziedzinie :d


Przeczysz sama sobie w tym poście, tak zawile napisałaś, że musiałem 3 razy czytać.
Teraz wyjaśniam.

Nasze ptaki (nie wszystkie) zimę spędzają w cieplejszych krajach, więc aby się tam dostać lecą w kierunku południowym.
Ptaki z północy (Skandynawia) mają lęgi w tym samym czasie co nasze i też odlatują na południe. Część ptaków (jemiołuszki, część wodnych, niektóre drapieżne) spędzają zimę w cieplejszych rejonach Europy i nie lecą za morze Śródziemne.
Teraz kiedy wracają, powinny lecieć z kierunku południowego na północny. Więc przypuszczam, że było to stado, które po prostu jest przelotem i wracało na jakiś akwen wodny. One nie lecą non stop, robią sobie przerwy (dzień, dwa) na odpoczynek i poszukanie pokarmu.

BIANKA1, żadne ptaki w okresie zimowym nie odbywają lęgów na północy naszej półkuli. Jak wyobrażasz sobie zdobywanie pokarmu dla młodych, podczas takich śniegów i mrozów? Mam nadzieję, że zrozumiałaś wszystko co napisałem i wiesz już na czym to polega.
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-01-19, 14:20   

cytat

" W Polsce sezon wędrówki wiosennej już w lutym otwierają niektóre gatunki ptaków zimujące u nas. W kierunku terenów lęgowych na dalekiej północy zaczynają odlatywać na przykład śnieguły, łabędzie krzykliwe i lodówki."


http://ptaki.polska.pl/wi...ka,id,86755.htm
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2011-01-19, 14:48   

Dla nich terenem zimowym (ciepłym krajem) jest Polska, a lęgowym północny obszar. Więc do niego teraz wracają, żeby odbyć wiosną lęgi. Więc odlatują z Polski w kierunku północnym. To nie są gatunki, które u nas mają lęgi zimą, one u nas odpoczywają, tak jak bociany odpoczywają w Afryce.
Ostatnio zmieniony przez adrian_lasek 2011-01-19, 14:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-01-19, 15:01   

Właśnie wróciłam z podwórka , i widziała 3 klucze chyba gęsi , bo darły się okropnie . Jeden klucz leciał z północy na południe , drugi odwrotnie , a trzeci z północy na zachód . Jako że u mnie jest zadupie jakich mało , oraz pozalewane pola ( Dolina Baryczy ) , to myślę , że szukały terenu na odpoczynek . Czasem jak jadę drogą , to na polach są chmary ptactwa , chyba gęsi . Nie widzę z daleka . Pasą się oziminą .Myślę , że jakkolwiek by nie leciały , to chyba wiedza co czynią . Zwłaszcza , że go grudnia 2012 r jeszcze trochę czasu zostało :diabel::
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13