Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
siatka
Autor Wiadomość
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-06-22, 19:42   

Najbezpieczniejsza jest siatka 13x13mm bo nawet mysz się przez nią nie przeciśnie, więc mamy wszelkie szkodniki i drapieżniki z głowy, ja osobiście mam taką na wolierze dla gołębi i w klatkach dla królików, natomiast woliere dla drobiu mam od spodu z siatki ok 2x2mm (jest tak drobna że nic przez nią nawet nie widać) ale niestety kilkadziesiąt cm wyżej jest już siatka 25x25mm i myszy przez nią już spokojnie przełażą.
_________________
marcinnn
 
 
zajac 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 48
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 123
Skąd: Rybotycze
Wysłany: 2010-06-24, 10:48   

tu jest klatka dla kur z siatki 19 x 19mm

http://img525.imageshack.us/f/wolierka2.jpg/
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-06-24, 13:08   
   Skype: j.rogowski


zajac, chcesz mi powiedzieć że ta piękniutka klatka to Twoje dzieło? Bardzo mi się podoba! Pies również niczego sobie!
Przeglądając Twoje zdjęcia na imageshack... poczułem się jak mały chłopiec. Piękne jest to co robisz i jak robisz. Zamiłowanie do drewna. Uhhh. Chyba "wsiende" na rower i przyjadę na żywo to zobaczyć... Szkoda że to aż 500 km!
Tak sobie myślę że w tym roku MUSZĘ wybrać się do Nitry. A wtedy to tylko 150 km więcej!
No Zając... :)
GRATULUJĘ!
Żeby mnie żaden admin nie zganił to powiem Wam że moja siatka heksagonalna o oczku 2,5 powleczona PCV sprawdza się znakomicie. Pewnie dla tego że drapieżników nie ma :P Koty nie groźne. No chyba że pies sąsiada. Ale od roku nie próbował się przebić. No i moja siatka ma tę zaletę że za 25 metrów zapłaciłem 99zł. A do tego zielony hex jest mało widoczny. Jakoś tak się rozmywa i na zdjęciach prawie go nie widać.
Tylko te moje klatki do pięt Zającowych nie dorastają. To się nazywa zostać zmotywowanym do wysiłku!
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
Ostatnio zmieniony przez Bruno 2010-06-24, 13:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Leon3 


Województwo: kuj-pom
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 19
Skąd: Krajna
Wysłany: 2010-08-11, 21:20   

Wymiary koledzy podali siatek,ale z jakiego drutu i gdzie najlepiej kupić.Szukam w internecie siatki plecionej o oczku 20mmx20mm i kicha,chyba nikt tego nie produkuje Polsce.

Dodam,że szykuje się na wolierę dla przepiórek faraonki-rodzina nie chce słyszeć aby trzymać je w klatach z siatki-ma być ekologicznie.A ja myślę aby nie wdarła się do tej woliery kuna.Na górę mam siatkę o oczku 4x4cm.Siatka jest z jakiegos mocnego tworzywa.Natomiast boki chcę z siatki metalowej,a całość obwarowana pastuchem elektrycznym.

Byłbym wdzieczny za porady.
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-08-12, 15:28   
   Skype: j.rogowski


Miałem przepiórki na siatce. Tak wyczytałem. Wygodne. Jajeczka wytaczają się. Przepiórki były niezadowolone...
Teraz. Wykładzina PCV (stara z kuchni), cienka warstwa piasku który przegrabiam i uzupełniam. Trzy boki klatki deski. Jeden bok siatka (hex pcv kupiony w castoramie lub practikerze - 100PLN za 25m albo 50 PLN za 10m. Użyłem siatki o oczku 2,5 cm. Dla dorosłych przepiórek jest OK ale dwutygodniowe przez oczka mi uciekały.
Głębokość klatki taka żebyś sięgał ręką po jajka leżące pod tylną ścianką. Wysokość - tu dylemat albo niska żeby przepiórki w ogóle nie wpadły na pomysł żeby latać. Albo wysoka na tyle żeby nie zabiły się o sufit.
Poidło tego typu: hodowlany tylko postawione na cegle tak żeby musiały głowy wyciągać. Mniej wtedy rozlewają.(kupiłem za 6,5 w sklepie)
Karmidło tego typu:hodowlany Również na cegle, czyściej jest. (kupiłem za 9-15 zł zależy czy super czy zwykłe :) )
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
Ostatnio zmieniony przez Bruno 2010-08-12, 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leon3 


Województwo: kuj-pom
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 19
Skąd: Krajna
Wysłany: 2010-08-13, 23:21   

Dzięki za podpowiedz w sprawie klatkowego chowu,ale szukam siatki na zewnętrzną wolierę.
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-08-16, 10:41   
   Skype: j.rogowski


Leon. Woliera będzie tylko dla przepiórek?
Hex (szczególnie zielony) ma tą przewagę nad siatką z oczkiem kwadratowym że z większej odległości go nie widać. Również nie rzuca się w oczy gdy patrzysz pod kontem. A siatka kwadratowa zasłania wnętrze gdy patrzysz z boku. Sprawdź!
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
Leon3 


Województwo: kuj-pom
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 19
Skąd: Krajna
Wysłany: 2010-08-16, 20:25   

Tak,woliera będzie tylko dla przepiórek.Mam Faraonki.Trzymam 36 sztuk na razie na powierzchni ok2.5m2.Niestety woliera ma powstać w ogrodzie gdzie nie będzie bieżącego wglądu -ogród mam za wysokim budynkiem gospodarczym.Nie wiem,czy siatka heksogonalna wytrzyma napór tchórzy czy też kuny,a tych zwierzaków w moim małym miasteczku pełnym szopek strychów i różnych zakamarków jest sporo.

Daj jakąs fotkę tej siatki.a moze jeszcze coś doradzisz?Mam ptaki po raz pierwszy.
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-08-18, 13:18   
   Skype: j.rogowski


Jak mam bardzo zły humor to hex porwę rękami. (w rękawicach) Więc odpada. Może ten najdroższy hex. Tylko że "na oko" nie znalazłem różnicy. Za to nigdy już nie kupię hexa w samym ocynku bo ten i bez rękawic jestem w stanie rozerwać w drugim roku od zamontowania.

Przepiórki jak wiesz są bardzo lotne. Więc woliera taka duża powinna mieć chyba przedsionek. Wiesz podwójne drzwi. Żebyś zamknął jedne zanim otworzysz drugie. No i ja bym się chyba nie zdecydował na wolierę zamiast klatki bo codzienne zbieranie jaj z całej jej powierzchni to okropnie "niefajne".

POWODZENIA!
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-08-18, 16:31   

Ja na wszystkich wolierach z papugami i drobnicą mam hex,bo mi sie podoba i ptaki dobrze widać. Nigdy nie mialam problemów z drapieżnikami.

jedna z moich wolier
tu lepiej widać siatkę

na wolierach bazantów i w kurniku mam taką

bardzo mocna, oczko 10x10 a grubośc drutu 2,5 mm. Jest to zwykla siatka taka jak na płoty.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
Ostatnio zmieniony przez AL 2010-08-18, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kowal 
mięsożerca



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 164
Skąd: ostrołęckie
Wysłany: 2011-01-09, 20:06   Pytanie.

Muszę ogrodzić wybieg dla kur. Trochę pogrzebałem i znalazłem taką oto siatkę . Mam do Was pytanie, czy znajdę gdzieś taniej?
_________________
Pozdrawiam
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2011-01-09, 22:24   

Taniej już nie znajdziesz, tylko ciekawe jaką ma grubość drutu, bo nic o tym nie wspomniane w opisie.
 
 
kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 15 razy
Wiek: 55
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 569
Wysłany: 2011-01-10, 08:13   
   Nr Tel.: 660803277


Z doświadczenia wiem, że drut jest cieniutki. Na wór nadaje się jedynie powlekana plastikiem, przeważnie w kolorze zielonym. Ocynkowana tylko wewnątrz pomieszczeń, bo na dworze za 3-4 lata się rozpadnie.
_________________
Pozdrawiam. Krzysiek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13