Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Krajowa (Narodowa) wystawa gołębi i drobiu w Warszawie 2011
Autor Wiadomość
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2010-12-16, 16:32   

Narodowa wystawa w Warszawie 2011!!!

Krajowa (narodowa) wystawa gołębi i drobnego inwentarza:

Będzie to po raz pierwszy krajowa wystawa zorganizowana w innym miejscu niż Poznań, bo w Warszawie. Jest to doskonała okazja i jedyna, aby wnieść nowe pomysły, idee oraz nadgonić zachodnie kraje w organizacji wystaw.

Ja osobiście będę się starał, aby takowej okazji nie zmarnować!

Jak wyglądały dotychczas wystawy krajowe oraz inne?

Gdzieś tam w klatkach było kilka kurek- nic więcej! Wielu ludzi się rozczarowało ilością drobiu na poznańskich wystawach i po prostu już tam nie jeździ. Zawsze były setki, a może i tysiące gołębi, kilkadziesiąt kur i królików. Oczywiście giełda była kilka razy większa niż sama wystawa!!!

A jak sprawa wygląda na wystawach już trochę bardziej "ucywilizowanych" - w krajach zachodniej Europy?

Są to prawdziwe giganty! Można tam zobaczyć tysiące gołębi, tysiące kur rasowych i królików... Czasem ilość ta wręcz przeraża! Ale są to wystawy z tradycją!!!
Obecne są tam przeróżne autorskie stoiska, liczne pamiątki, całe szeregi raz z całego świata. Ludzie spotykają się, żeby porozmawiać, spotkać się i snuć plany na przyszłość. Tamtejsze, nawet niewielkie związki mają swoją tradycje i obyczaje... Ciekawe wydało mi się posiadanie nawet swoich sztandarów.

Zachodnie wystawy skupiają ludzi z całego świata w jednym miejscu. Czym więc tak przyciągają? Ilością egzemplarzy, ale przede wszystkim wspaniałą atmosferą, która panuje wśród hodowców. Aż chce się wracać do takich miejsc!

Tym, którzy nie mieli jeszcze okazji oglądać takich wystaw, czy pokazów polecam relację S. Roszkowskiego z wystawy w Brugii, Bottrop oraz innych miejsc. Pooglądajcie sobie zdjęcia jak tam to wygląda...

Tegoroczna Krajowa wystawa jest rewolucją samą w sobie z uwagi na nowe miejsce- Warszawę. Jeżeli hodowcy się postarają, można przerwać złą passę i stworzyć coś naprawdę wspaniałego!

Będą mogli spotkać się i pokazać swoje kury hodowcy z całej Polski (jeżeli oczywiście nie będą zniechęceni po poprzednich wystawach, lub nie będą prowadzić jakiś śmiesznych sporów!). Zgromadzenie całego polskiego kurzego świata w jednym miejscu było by czymś wspaniałym, a dotąd nie miało to miejsca.

Wystawa ta jest więc dla Nas wszystkich bardzo ważna. Stowarzyszenie hodowców drobiu rasowego Czubatka Polska, ma zamiar tego dokonać. Pokazać swą całą siłę i "potęgę". Liczę więc na wszystkich hodowców, że przyłączą się i pokażą swoje ptaki w Warszawie!

Rzeczą wspaniałą byłoby, gdyby mimo sporów i różnych poglądów do wystawy tej dołączyły się inne lokalne związki czy Stowarzyszenie Gallus, które posiada ptaki bardzo dobre jakościowo, a niestety nie pokazuje ich nigdzie poza Blue City.

Jaki sens mają krajowe wystawy, skoro przyjedzie na nie kilku hodowców z kiepskimi zwierzętami, a prawdziwi mistrzowie siedzą za przeproszeniem w domu na *****, bo nie chcą stykać się z innymi ludźmi z powodu starych kłótni!

Jest więc doskonała okazja aby zmienić raz na zawsze obraz polskiej hodowli na arenie międzynarodowej! A jeżeli się postaramy, może to być prawdziwe SHOW!!!
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
ryszardrajewski 


Województwo: wielkopolskie
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 20
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Wysłany: 2010-12-22, 18:24   
   Nr Tel.: 0604851686


Kolego Markus. Bardzo ciekawa inicjatywa. Po przeczytaniu Twojego postu stwierdziłem, że skoro w Warszawie ma być inaczej niż w Poznaniu i że cyt. „jest to doskonała okazja i jedyna, aby wnieść nowe pomysły, idee oraz nadgonić zachodnie kraje w organizacji wystaw”, to muszę się też do tego przyczynić, przynajmniej w ten sposób, że zawiozę na wystawę swoje kury. Co prawda hodowlą kur zajmuję się dopiero od 3 lat, a w tym roku po raz pierwszy wyhodowane przez siebie kury pokazałem na trzech wystawach, to jednak, moim zdaniem, z niezłym efektem, jak na początkującego hodowcę. Kury były oceniane przez sędziów niemieckich i uzyskały od 92 do 96 punktów. Tak więc mam nadzieję, że nie należę do tych cyt. „kilku hodowców z kiepskimi zwierzętami”. Dodam, że wystawiałem kury w trzech rasach tj. welsumery standard w barwie czerwono - kuropatwianej, Wyandotty miniaturowe w barwach: pręgowanej i pomarańczowej, oraz naszą polską czubatkę brodatą miniaturową w barwach: czarnej i złocistej czarno łuskowanej. W związku z moim postanowieniem odszukałem w internecie regulamin wystawy i z zaciekawieniem rozpocząłem jego lekturę. Byłem przede wszystkim ciekawy jakie też to nowe pomysły i idee dotyczące drobiu się w nim znajdują. Na samym początku miłe zaskoczenie. Opłata za „oczko” 15 zł za gołębie i tylko 5 zł za drób. Zawsze mówiłem, że tak powinno być, bo koszt transportu drobiu na wystawę jest na pewno o wiele wyższy od transportu gołębi, których kilkanaście sztuk można przywieźć w jednej klatce samochodem osobowym, a nawet środkami transportu publicznego. Ja do przewiezienia takiej samej ilości kur muszę mieć kilka klatek i samochód dostawczy, który pożyczam od kolegi. W związku z tak niską opłatą szybko policzyłem, że zostało mi jeszcze około 40 szt. młodych kurek, które mógłbym pokazać na wystawie. Była prośba aby przywieźć dużo, więc zawiozę wszystkie. Ma cyt. „być prawdziwe SHOW!!!”, no to niech będzie. Czytam dalej regulamin. Warunki uczestniczenia w wystawie hodowców królików – niezłe. Konkursy indywidualne w rasach, kolekcje, osobny konkurs dla królików młodych, a więc sporo tytułów i nagród. Dalej gołębie i jak zwykle mnóstwo konkursów, a co za tym idzie również nagród i tytułów, czyli nic nowego. Zastanowiło mnie tylko dlaczego nadal w losowaniu tytułu „Zwycięzca wystawy krajowej” będą brały udział tylko gołębie, które zwyciężą w swoich rasach. A co ze zwycięzcami w kategoriach innych zwierząt. Czyżby one były gorsze? Co dalej mamy w regulaminie. Otóż dalej jest oczekiwana przeze mnie kategoria „Drób ozdobny”. I co? I konsternacja, zażenowanie i emocje opadły. W tej kategorii również jak zwykle jedno zdanie, z którego prawie nic nie wynika. Cyt. „Zwycięzca w rasie – Mistrz Polski” tytuł otrzyma eksponat najwyżej oceniony w poszczególnej, odpowiednio reprezentowanej grupie rasowej”. To wszystko. A co to znaczy odpowiednio reprezentowanej? Czy chodzi to o ilość wystawianego drobiu, a może o jego jakość? Jeżeli o ilość, to czy to mają być 4 szt., czy może 10, albo 20. Nie wiem też co autorzy regulaminu określają pojęciem grupa rasowa. Czy to chodzi o gęsi, kaczki, kury …, ale wtedy mowa byłaby raczej o gatunku, a nie o rasie. Może chodzi o to, że np. kury będą podzielone na rasy kontynentalne lekkie, kontynentalne ciężkie, karły i rasy miniaturowe itd., a może organizatorzy wymyślą jeszcze jakiś inny podział. Może taki jak na jednej z wystaw, w której brałem udział (nie będę pisał na jakiej, bo nie o to chodzi), że po ocenie przez sędziego każdy z hodowców wystawiających drób otrzymał po jednym pucharze. Kryteriów ich przyznawania do dzisiaj nie rozgryzłem. Na przykład wystawionych było, przez dwóch hodowców, 10 kur rasy polska czubatka brodata miniaturowa w 3 kolorach i sędzia żadnego tytułu i nagrody nie przyznał, natomiast inny hodowca wystawił tylko 2 kury rasy araukana i tytuł „Zwycięzca w rasie” oraz puchar otrzymał. Taka wolna amerykanka jest możliwa właśnie dlatego, że organizatorzy wystaw nie precyzują w regulaminach zasad nagradzania hodowców drobiu ozdobnego. Na tej opisywanej wystawie organizatorom chyba chodziło o to, aby każdy coś dostał i nie narzekał, że hodowcy gołębi otrzymali tych pucharów 108 na 914 wystawionych w konkursie gołębi. Łącznie wystawiono tam 54 rasy gołębi. Hodowcy drobiu wystawili 124 eksponaty w 32 rasach i otrzymali aż 6 pucharów. Łatwo obliczyć, że nagrodę otrzymał co 8 gołąb i co 20 przedstawiciel drobiu ozdobnego. Uczciwie – prawda?. Niestety na to samo zanosi się w Warszawie. Kolego Markus, a gdzie te zapowiadane zmiany, te nowe pomysły i idee. Miało być lepiej jak w Poznaniu. Jeśli chodzi o regulamin to jest inaczej, ale na pewno nie lepiej, bo w Poznaniu to tytuł „Zwycięzcy w rasie” był przyznawany faktycznie w każdej rasie kur i to wystarczyło, że była ona reprezentowana zaledwie przez 4 eksponaty. Tylko szkoda, że było tak drogo – 12 zł od „oczka”. I o wszystkim można było się dowiedzieć z Regulaminu. Pomimo wszystko jeszcze wówczas nie podjąłem ostatecznej decyzji o moim uczestnictwie w wystawie w Warszawie. Postanowiłem zadzwonić i spróbować wyjaśnić powyższe nieścisłości. Według Regulaminu osobą odpowiedzialną za drób ozdobny jest pani Aneta Zniszczyńska. Trzy razy dzwoniłem pod podany numer z dwóch różnych telefonów i za każdym razem usłyszałem, że „nie ma takiego numeru”. Mój początkowy entuzjazm całkowicie wygasł. Podjąłem decyzję – nie jadę. Jestem poważnym człowiekiem i chcę aby mnie tak traktowano. Poza tym chciałbym, abym za moją, co prawda przyjemną, ale też ciężką, pracę hodowlaną, chociaż od czasu do czasu, był doceniony jakimś tytułem, czy też nagrodą, co przy obecnym systemie oceniania drobiu jest mało prawdopodobne. Kolego Markus moim skromnym zdaniem zwoływanie pospolitego ruszenia na jedną wystawę nic nie da. Nawet jeżeli hodowcy drobiu w Warszawie tłumnie się pojawią to i tak stwierdzą, że nic się nie zmieniło. Będą traktowani jak przysłowiowe piąte koło u wozu. Jeżeli chcemy cyt. „nadgonić zachodnie kraje w organizacji wystaw” to musimy walczyć najpierw o równouprawnienie na wystawach. Dlaczego hodowcy gołębi mają być traktowani lepiej. Czy tylko dlatego, że jest ich, przynajmniej na razie, więcej. I wcale nie chodzi mi o „prowadzenie jakichś śmiesznych sporów”, ale o zwykłą uczciwość i przyzwoitość we wzajemnych relacjach pomiędzy hodowcami poszczególnych gatunków i ras zwierząt. Nie wiem jak wygląda organizacja wystaw we wszystkich krajach zachodnich, ale często bywam na wystawach na terenie Niemiec i to zarówno na tych większych, jak i na lokalnych, gdzie wystawionych jest około 100-200 zwierząt. Jak to wygląda organizacyjnie mogę opisać na przykładzie wystawy w Leegebruch k.Berlina, na której byłem w dniu 29.08.2010r. Wystawionych było tam 201 zwierząt w tym: 59 kur w 8 rasach, 66 gołębi w 11 rasach i 76 królików w 15 rasach. Po dokonaniu oceny sędziowie przyznali 19 nagród dla kur, 18 nagród dla gołębi i 23 nagrody dla królików. Dane te obliczyłem na podstawie posiadanego przeze mnie katalogu. Po obejrzeniu wystawy stwierdziłem, że nagrody były przyznane i sprawiedliwie i przyzwoicie, bo mniej więcej po równo dla poszczególnych gatunków wystawianych zwierząt. Przede wszystkim w regulaminie wystawy zasady przyznawania tytułów i nagród były jednakowe dla wszystkich, bez podziału na poszczególne gatunki zwierząt. Mam nadzieję, że u nas kiedyś też tak będzie. Przynajmniej ja, w miarę moich możliwości, będę o to zabiegał. Wszyscy hodowcy drobiu, z którymi się spotykam i rozmawiam, są podobnego jak ja zdania. Mam więc nadzieję, że tym postem wywołam jakąś dyskusję. Spodziewam się też, że moje wywody, na powyższy temat, nie wszystkim się spodobają.
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2010-12-22, 21:09   

Witam!
Wypowiedź długa. Ja postaram się odpisać krótko.

- Warunki oceniania kur rasowych na Krajowej wystawie 2011.
Odbędą sie po raz pierwszy Mistrzostwa Polski w hodowli kur. Jest więc możliwość zdobycia "Pierwszego Mistrza Polski".

Jakie wymagania?
Minimum 15 sztuk w danej rasie. Grupa ta musi być reprezentowana przez minimum 3 hodowców.

Jednak z tego co się orientuję, mają zajść zmiany w regulaminie. Wymóg ten jest zbyt wygórowany jak na polskie warunki i kryteria "ponoć" mają zostać obniżone...

- Aneta Zniszczyńska:
Na stronie PZHGR I DI jest informacja, że zaszła zmiana w regulaminie i Komisarzem wystawy ds. drobiu został Stanisław Roszkowski. Wszelkie pytania nalezy kierować do niego.

- Czy będzie inaczej? Zobaczymy... Co szkodzi przyjechać i zobaczyć?

Ja myślę jednak, że na pewno będzie inaczej, a może nawet o wiele lepiej niż dotychczas.
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2010-12-22, 23:22   

Odnośnie wystawy krajowej w grudniowym numerze "F&F" znalazłem taką informację:

Informujemy, że w dniu 15.01.2011 roku (w sobotę) o godz. 19.00, w hotelu NOVOTEL, przy ul. 1-go Sierpnia 1, przewidziane jest uroczyste spotkanie hodowców i zaproszonych gości, w którym każdy zainteresowany może wziąć udział.
Szczegóły dotyczące tego spotkania dostępne będą u organizatora wystawy.


Wie ktoś może, coś więcej w tej kwestii?
Czy to spotkanie dotyczy tylko wystawców?
Do kogo kierowane jest określenie "każdy zainteresowany"?
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-23, 00:31   

ryszardrajewski napisał/a:
Mam więc nadzieję, że tym postem wywołam jakąś dyskusję. Spodziewam się też, że moje wywody, na powyższy temat, nie wszystkim się spodobają.

ryszardrajewski ma rację.
Oto informacje z pierwszej ręki.
Komisarzem wystawy d/spraw drobiu zostałem w trybie awaryjnym. Początkowo miałem jedynie odpowiadać za ekspozycję polskich ras kur. Nie ukrywam, że miałem w tym, jako szef komisji standaryzacyjnej, swój dobrze pojęty (w moim przekonaniu) interes. Zgodziłem się na funkcję komisarza całej wystawy pomimo tego, że nigdy nie pełniłem w Warszawskim Związku żadnej funkcji. Kulis dlaczego tak się stało nie zamierzam komentować.
Dlaczego jest taki a nie inny regulamin? Po prostu nie miał się tą sprawą kto zająć. Ale były przymiarki do zmiany regulaminu. Niestety nie doczekały się one finalizacji - było już zbyt późno. Osób, które by chciały poświęcić swój prywatny czas dla zrobienia czegoś dobrego dla innych jest garstka. Natomiast recenzentów całe nieprzebrane rzesze.
Proszę o nie rozpamiętywanie tej kwestii - było, minęło.
To na razie tyle.
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-12-23, 10:22   

no to faktycznie pan ryszardrajewski ma rację, organizowanie wystawy narodowej z niedopracowanym regulaminem jest takie trochę ekhm. ...


A na spotkanie w NOVOTELU np ja jako tylko zwiedzający mogłabym przyjść, czy nie bardzo?
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
slaby1986 
bartek-slaby1986



Województwo: zachodniopomorskie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 31
Skąd: Pyrzyce
Wysłany: 2010-12-24, 21:08   

Jestem jak najbardziej zgodny ze słowami ryszardrajewski, Albo robimy coś z prawdziwego zdarzenia ale nie robimy nic. Też miałem wziąść udział w tej wystawie razem z moimi czubatkami niestety, moje plany pokrzyżował wyjazd służbowy.

Markus Kurspiot napisał/a:
Ja myślę jednak, że na pewno będzie inaczej, a może nawet o wiele lepiej niż dotychczas
Oby tak było :D
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-26, 22:18   

Znane są już listy zgłoszonych ptaków.
Będzie to największa i pewnie najbardziej prestiżowa w historii wszystkich dotychczasowych wystaw krajowych.
Zostanie pokazanych około 4180 gołębi, a ponadto prawie 700 kur, kaczek, perliczek i przepiórek. Do tego należy dodać ptactwo egzotyczne, świnki morskie oraz króliki. W sumie - ponad 6000 wszystkich wystawowych zwierząt.
Organizatorzy co prawda spodziewali się dużej ilości ptaków, ale to co się dzieje przeszło ich najśmielsze oczekiwania. I przez to pojawiły się poważne problemy. Dwie duże hale (jedna wystawowa, a druga przeznaczona na giełdę) zostaną zagospodarowane do ostatniego metra kwadratowego. Wiąże się to z zabezpieczeniem odpowiedniej ilości klatek, których Warszawskie Związek nie ma na swoim stanie i musi pożyczać. Do rozstawienia całego majdanu właściciel hal targowych przeznaczył (chodzi o koszty wynajmu) tylko jeden dzień, czyli środę (w czwartek jest przywózka ptaków, w piątek ocena, w sobotę i niedzielę zwiedzanie). W ciągu bardzo krótkiego czasu trzeba przewieźć z różnych stron Polski tysiące oczek, a następnie je ustawić.
Na wpisanie danych do katalogu po ocenie (piątek) zostanie kilka godzin.
Na druk katalogu oraz jego dostawę drukarnia ma około 6 (słownie sześciu!!!) godzin. A co zrobić, gdy dojdzie do wyłączeń prądu, co przy obecnych rozhuśtanych warunkach atmosferycznych jest wielce prawdopodobne?
Dlaczego o tym wszystkim wspominam?
Nie po to by biadolić.
Wręcz przeciwnie.
Mamy problem wzrostu a nie stagnacji.
Oby takich "problemów zawsze było jak najwięcej.
Mówię po to, aby uzmysłowić wszystkim, jak ogromne przedsięwzięcie spadło na kilkuosobową grupę organizatorów.
Z czego mam osobistą satysfakcję? Oczywiście z tego, że uda się zaprezentować sporą ilość drobiu. Przypominam, że na dotychczasowe "krajówki" przyjeżdżało pięćdziesiąt, a może w porywach sto pięćdziesiąt ptaków. Najbardziej cieszy jednak fakt, iż na wystawę trafi wszystko to, co najlepsze (na obecnym poziomie) w hodowli polskich ras. Zgłoszono aż 87 ptaków, jako pokaz, do oceny komisji standaryzacyjnej. Prym wiodą bardzo młodzi ludzie. A więc ziarno, które zostało zasiane, choćby na tym forum, kilka lat temu, zaczyna, ze sporą siłą wzrostu już nie tylko kiełkować ale i rosnąć.
Polskim rasom drobiu poświecę następną osobną odsłonę.
 
 
sebo 



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 86
Wysłany: 2010-12-27, 15:04   

Zapowiada sie naprawdę rewelacyjna impreza, ciesze sie z tego faktu ogromnie. Zastanawiam się ile będzie ras drobiu. Życzę sił w organizacji tak wielkiej imprezy, jeżeli jest potrzebna pomoc proszę o informacje w miarę możliwości postaram się pomóc.
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-12-28, 17:16   

Przyszło mi do głowy takie pytanie :
czy wystawiający będa jednocześnie coś sprzedawać [kury, jajka], czy sprzedający to inne osoby?
-krótko mówiąc czy będzie się można jakoś zorientowac w tym co jest do ewentualnego kupienia PRZED wystawą?
-wiadomo, że jeśli się planuje kupno kur trzeba zabrać odpowiednie opakowanie, w przypadku jajek podobnie, jakiś samochód, jakieś coś, jakoś zorganizować się technicznie, łatwiej by było wiedząc mniej więcej co i jak i ile czego wziąć.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-28, 18:09   

Równolegle z wystawą w sobotę i niedzielę będzie funkcjonować potężna giełda, pod którą została wynajęta druga duża hala. Niektóre z ptaków wystawowych też będzie można kupić, odpowiednia cena znajdzie się w katalogu. Mogę zdradzić, że Markus zgłosił kilka swoich piękności do sprzedania. Ja też będę w podobny sposób sprzedawał swoje czubatki dworskie.
 
 
damianek 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 476
Skąd: ok. Pułtuska
Wysłany: 2010-12-28, 18:12   :D

To może i ja się tam pojawię,,, :diabel::
Bym sobie jakiegoś Kogutka Czubatki Dworskiej skołował ;)
_________________
Bo moją pasją są Czubatki Dworskie ...
Ostatnio zmieniony przez damianek 2010-12-28, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-12-28, 18:19   

no damianek, dawaj! :D ja się nastawiam na 1-2 ptaki może jak znajdę to czego szukam, ale bardziej jajka, nie wiem tylko na ile można tym jajkom ufać. Z drugiej strony ptaków trochę się boję, bo moje nieszczpione na większośc rzeczy..
A bilet wstępu obowiązuje na obie imprezy czy na wystawę i na giełdę sa osobne?
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
vampir6 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 40
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 23
Wysłany: 2010-12-29, 18:46   

Witam chciałem się zapytać czy ktoś wie ile będzie kosztowała wejściówka??
_________________
pawel
Ostatnio zmieniony przez vampir6 2010-12-29, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sebo 



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 86
Wysłany: 2010-12-29, 18:56   

rok temu z tego co pamiętam to 15zl (kupując bilet na wystawę mogłeś tez chodzić po giełdzie) wydaje mi sie ze bilet obowiązywał tylko na jeden dzień(w niedziele musiałeś kopić drugi bilet, bo ten z soboty miał inny kolor). Cena pewnie będzie podobna, mam nadzieje ze nie będzie znacząco wyższa bo wystraszy ludzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12