Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Woliery pokojowe pomysły i projekty.
Autor Wiadomość
Bastorek 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 39
Wysłany: 2008-03-26, 15:20   

A oto moje woliery i klatki które zaprojektował mój tata i oczywiście je wykonał.




_________________
www.bastorek.pl.tl
 
 
 
On 



Województwo: Dolnośląskie
Wiek: 27
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 35
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-08-15, 14:26   
   Nr Tel.: 609-629-444


Mam pytanie: jeżeli pokój jest dobrze oświetlony, to też trzeba montować, te sprytne lampy???
_________________
http://s12.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=82251
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2008-08-15, 16:02   

On, Te lampy służą nie tylko do oświetlenia - czasami ptaki wygrzewają się pod nimi.Jeżeli masz tyle klatek to jedno żródło światła to za mało,nie oświetlisz dobrze klatek,tym bardziej że zimą jest wcześnie ciemno i ptaki muszą mieć przedłużony dzień.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
On 



Województwo: Dolnośląskie
Wiek: 27
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 35
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-08-19, 11:20   
   Nr Tel.: 609-629-444


A jeśli klatki są dwie, to lampa taka co oświetla pokój wystarczy?
_________________
http://s12.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=82251
 
 
blood.luna 
przepiórki ch/nimfy



Województwo: małopolskie
Wiek: 33
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 40
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-15, 17:03   

witam serdecznie! :d

niedawno wykonałam /z męską pomocą ;) / klatkę pokojową dla przepiórki chińskiej wg mojego projektu, używając... szuflady.
/akurat pozbywaliśmy się starej szafy na ubrania, która u dołu miała szufladę w podanych niżej rozmiarach/

oto efekty:



wymiary: dł. 75cm, szer. 50cm, wys. 75cm

ponieważ przepiórki nie wykazują już żadnego zainteresowania opuszczaniem klatki ani nic ich nie stresuje, zrezygnowałam z przykrycia. myślę, że jeśli ktoś by potrzebował taką klatkę przykryć, spokojnie można to zrobić w ten sam sposób co ścianki, tyle że na zawiasach, tak aby otwierały się jak skrzynia czy coś takiego :)

siatka jest gumowa, oczka o promieniu ok. 0,5cm (średnica ok. 1cm), nie kosztowała wiele, a ptaki mają wystarczająco dużo światła, widzą, co dzieje się naokoło, a także ja mogę je obserwować, ale również wystarczająco mało, bo czują się bezpiecznie i w ogóle się nie płoszą. :) zresztą sama szuflada ma wysokość 22cm, więc przepiórki widzą tylko to, co dzieje się o wiele powyżej nich :)
tutaj widać w jaki sposób została przyczepiona do szuflady (w szufladzie wykonane są nawiercenia, przez które przechodzą te czarne plastikowe elementy)

dodatkowo na klatkę składa się osiem drewnianych desek, złączonych z sobą wkrętami za pomocą wiertarki, no i tak samo połączone z szufladą (zresztą jak widać z jednej strony szuflada była niższa,więc trzeba było dorobić małe "nóżki" z klocków drewna).

póki co, klatka funkcjonuje świetnie i myślę, że nadawałaby się też do innego rodzaju ptactwa. /bo zawsze można troszkę pokombinować ;) /

mam nadzieję, że to może też kogoś zainspirować. :)
pozdrawiam! :P


PS. przepraszam za niefachowe słownictwo, ale jestem tylko kobietą :hmm:
Ostatnio zmieniony przez blood.luna 2008-12-15, 17:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
hagio 


Województwo: wielkopolskie
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 22
Skąd: P-ń
Wysłany: 2009-02-19, 19:54   

witam wszystkich ,teraz kolej pochwalić się moim projektem,,a więc poświęciłem część pokoju która była nie zagospodarowana(dawniej stał tu piec kaflowy) a dokładnie pisząć jeden z narożników w moim pokoju,projekt jak widać prosty do wykonania,użyłem do budowy paru kantówek 4x4 cm,siatka typowa na woliery oczka 1,2x1,2 cm rolka o szerokości 50 cm ocynk,parę desek,drzwiczki ażurowe w całości z drewna(gotowe),skuwka,zawiasy,parę kątowników które przytrzymują konstrukcję do ścian i sufitu.ogólnie woliera(klatka) ma pięć boków z czego dwa tylne to ściana,którą zamaskowałem trzciną (z rolki)zakupioną w sklepie ogrodniczym.dobudowałem trzy boki każdy po około 50 cm szerokości i wysokości ok 2,5 metra,z czego jeden to wejście do woliery(drzwiczki 50cm/2000cm)moim celem było przede wszystkim wykonanie z materiałów,które nie zagrażały by moim pupilom,jak widać na zdjęciach wyposażenie głównie sosna(gałęzie),świerk,oraz ogromna buda lęgowa z jesionu o ile dobrze pamiętam... dno woliery wykonałem z blachy (ocynk) co ułatwi mi zachowanie czystości w niej ;)niestety konieczne było wykonanie mocowania do budy lęgowej z dość konkretnego ajzola (buda trochę waży);/ starałem się to zamaskować świerkiem,ale gdzie nie gdzie widać wystającą stal ;( Klate wykonałem z myślą o moich papugach CZERWONOSKRZYDŁYCH,oraz do nie dawna parka Falistych,i od tygodnia przepióreczki chińskie które są (czyścicielami woliery)większość materiałów kupiłem w jednym ze znanych marketów budowlanych.w razie pytań gorąco zapraszam i życzę sukcesów w hodowli wszelkiego ptactwa.pozdrawiam B.
 
 
felek 


Województwo: mazowieckie
Dołączyła: 26 Cze 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-06-26, 22:15   

Witam, jestem nowa na tym forum i z problemem, więc najpierw się przedstawię: od 6 lat mam samca aleksandrettę obrożną z odzysku (z problemami psychicznymi).
Potrzebuję kontaktu do sprawdzonej osoby, która mogłaby zrobić na zmówienie klatkę-wolierę domową dla tej jednej papugi.
Z góry dziekuję
 
 
mateusz1990 


Województwo: Śląskie
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-12-11, 15:48   oświetlenie

Witam potrzebuję pomocy przy oświetleniu klatek typu skrzynkowego jakie oświetlenie zastosować?? i o jakiej mocy
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-12-11, 16:06   

mateusz1990, Przenioslam Twój post do tego tematu, przeczytaj i wszystkie pytania pisz tutaj.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Emiś 


Województwo: Łódzkie
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 1
  Wysłany: 2010-12-26, 21:10   Jak wykonać Klatke (woliere) ?

Na wiosnę się przeprowadzam (na taką niby wieś) I chciał bym hodować Papugi :) Nie bóg wie ile tylko chce mieć 2 nimfy.. I tak się zastanawiam jak taką klatkę wykonać.. bd miał nie duży pokój może 4m x 3m, Chodzi mi nie o taką klateczkę małą tylko np. w rogu zrobić od sufitu do podłogi . rozumiecie? .. jak tak to dajcie jakieś poradniki :)
Z góry thx :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13