Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dla dobra czubatki Polskiej
Autor Wiadomość
www.CzubatkaPolska.pl 



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 152
Wysłany: 2007-02-17, 19:32   

Witam.
Przepraszam wszystkich tych, którzy poczuli się urażeni moim listem.
Od razu zaznaczam że nie było to moim zamiarem. To czego chciałem, to jedynie potrzeba rozeznania się w tutejszych sprawach.
Od krakowskiej wystawy jestem zainteresowany przystąpieniem do klubu czubatki polskiej. Jednak, jako człowiek nie wtajemniczony w działalność żadnych klubów i związków hodowców chcę najpierw zebrać możliwie dużo informacji i rozeznać się w panujących zwyczajach.
Stronka bardzo ciekawa i niezwykle użyteczna, choć niektóre wypowiedzi budzą mały niesmak. Ale dośc emocji.
Co jednak do odwagi czy jej braku, sądzę że "GOŚĆ" zniknie zaraz po wpisaniu się do klubu ( o ile będzie tylko taka okazja).
Dziękuje Panu Włodzimierzowi którego wypowiedzi na forum hodowców są dla mnie bardzo cenne.
Jeśli natomiast chodzi o rady to jak narazie chyba ja bardziej ich potrzebuje.Co do mykoplazmy, na moją prośbę odpisał jedynie Pan Włodzimierz i za to bardzo mu dziękuje.
Pozdrawiam wszystkich

paweł lipiarz
_________________
OSOBA NIE ZAREJESTROWANA NA FORUM!
POSTY PRZENIESIONE Z FORUM CZUBATKI POLSKIEJ!
 
 
www.CzubatkaPolska.pl 



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 152
Wysłany: 2007-02-17, 19:33   

Rád by som prispel do Vašej diskusie ohľadne ďalšieho chovu holanďanky - czubatki poslkiej. Chovám toto plemeno už od r. 1991 vo farbe čiernej, modrej a bielej v zdrobnelej forme.
Som rád, že je v Poľsku klub chovateľov tejto nádhernej hydiny. Preto sa snažte o pozdvihnutie jej popularity i počtov chovov. Nehádajte sa za malichernosti - je to na škodu celej našej chovateľskej spoločnej veci. Všade okolo mňa chovajú len same hybridy, len aby mali čo najviac vajec a mäsa. Keď idete po Slovensku, okolo domov na dedine pomaly čistokrvnú hydinu nevidno - len samé hybridy. Aj preto je veľmi dôležité, aby ste sa zhodli ako ďalej v šľachtení tohoto nádherného plemena, ktoré naviac pokladáte za svoje národné plemeno.

Fandím Vám a držím palce a hlavne "otcovi" tejto webovskej stranky - panovi Rozskowskemu. Nech slúži zdravie a liahnu sa krásne nové kuriatka czubatki polskiej.

Pozdravujem zo Slovenska - z Bratislavy.

Peter Ferjenčík



Dla tych, chyba nielicznych, którzy mieli trudności ze zrozumieniem wypowiedzi Petera z Bratysławy podaję tłumaczenie. Ten głos jest o tyle cenny ponieważ wypowiada go ktoś z zewnątrz, kto ma zdrowy, z dystansem stosunek do tego co robimy w Polsce.
"Chciałbym dołączyć do waszej dyskusji w związku z dalszą hodowlą holenderek - czubatki polskiej. Tę odmianę hoduję już od 1991 r. w kolorze czarnym, niebieskim i w mniejszym stopniu w białym. Cieszę się, że w Polsce jest Klub hodowców tego wspaniałego drobiu. Dlatego starajcie się o większe spopularyzowanie jej i liczby hodowli. Nie kłóćcie się o drobnostki - to szkodzi całej naszej hodowlanej sprawie. Wszędzie wokół mnie hodują tylko same hybrydy, po to, żeby mieć jak najwięcej jajek i mięsa. Kiedy jedzie się przez Słowację, wokół domów na wsi nie widać drobiu czystej krwi - tylko same hybrydy. I dlatego też jest ważne, żeby się porozumieć, co dalej z tą wspaniałą odmianą, którą uważają Państwo za swoją narodową odmianę.
Trzymam za Was kciuki.
Dalej jest kilka ciepłych słów o mojej skromnej osobie.
Bardzo ciekawy jest jest komentarz naszej koleżanki, Patrycji, którą poprosiłem o przetłumaczenie powyższego listu, jak i innej korespondencji, którą kierował do mnie wcześniej Peter: "Ja tego Waszego Petera to uwielbiam i kiedyś jak pojadę do Bratysławy to chyba poproszę go o spotkanie. Widać, żę to pasjonat, a nawet maniak. Pozdrawiam. Patka".
Ja również pozdrawiam Petera, Patrycję i wszystkich tych, dzięki którym wiemy, że warto robić swoje.

Stanisław Roszkowski
_________________
OSOBA NIE ZAREJESTROWANA NA FORUM!
POSTY PRZENIESIONE Z FORUM CZUBATKI POLSKIEJ!
 
 
giangi 


Województwo: gianandrea fasan
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-12-01, 14:26   

Hello friends, I am an Italian breeder. A friend of mine came back home from Russia (close to Polish border area) with some eggs as a present. :)
Following are photos of hens resulted out of those eggs.
Which breed are they? The breed is unknown in Italy.
Can you help me?
Thanks in advance

PS This brace produced white,black, red hens, silver, gold necks. Vary colours.

gallo.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 485 raz(y) 67,97 KB

gallina1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 469 raz(y) 58,72 KB

 
 
damianek 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 476
Skąd: ok. Pułtuska
Wysłany: 2010-12-02, 19:49   hello

Hello giangi !
Hens in photos it Czubatka Staropolska .
Is it very old Polish breed. ;)
--------> http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=261
_________________
Bo moją pasją są Czubatki Dworskie ...
Ostatnio zmieniony przez damianek 2010-12-02, 19:56, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2010-12-02, 21:45   czub
   Nr Tel.: 510876274


Miło by było gdyby ktoś kumaty przetłumaczył na język zbliżony do ludzkiego.Miło by było również koledze z Italii widząc nasze zainteresowanie jego nadgranicznymi czubatkami/może staropolskimi,dworskimi?/.
Jako,żę w językach nie jestem biegły po prostu po polsku stwierdzam;

giangi dzięki za kontakt z polskimi hodowcami Twoje kurki są OK.Mam nadzieję,że nie było to ostatnie spotkanie.Pozdrawiam,zapraszam do współpracy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15