Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
plyty osb przemakaja!!
Autor Wiadomość
Tomasz_gdy 


Województwo: pomorskie
Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-10-22, 16:07   plyty osb przemakaja!!

Witam,
kurnik (4m2 - 2m wysoki ) zrobilem z 5 plyt osb ktore do szkieletu przybilem. Calosc posmarowalem dwa razy starym olejem silnikowym. Na dach zalozylem folie i pape dachowa. Problem mam z bocznymi sciankami. Dolne czesci sa przemokniete na tyle ze wilgoc przebija na strone wewnerzna. Przez deszcz ktory pewnie po sciankach splywa i na dole sie zbiera.
Co mam zrobic ? najtanszym kosztem :/
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-10-22, 17:15   

Możesz obić papą.Płyty nie mogą stać bezpośrednio na ziemi, muszą być na jakimś fundamencie
2 razy smarowania to za mało, ja drewnianne elementy woliery smarowalam 2 razy na wiosne i teraz znow 2 razy. Smarowanie trzeba powtarzać co jakiś czas.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
Ostatnio zmieniony przez AL 2010-10-22, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-10-22, 18:24   

Płyta OSB jest dobra jak szkielet ale nie jako poszycie zewnętrzne. Ja na wierzch mam nabite deski. Sama płyta będzie Ci namakać, pęcznieć i butwieć.
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-10-22, 20:06   

No ja niestety musze potwierdzić że płyta osb nie jest zbyt dobrym materiałem do budowy pomieszczeń dla zwierząt, ja mam z niej klatki dla królików, strasznie chłonie wilgoć i robi się przy dużej wilgotnosci powietrza tak miękka że można w nią ręką gwoździa wcisnąć
_________________
marcinnn
Ostatnio zmieniony przez 18marcinnn 2010-10-22, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomasz_gdy 


Województwo: pomorskie
Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-10-23, 12:06   

Wewnatrz nie uzywalem oleju silnikowego. Obije sciany papa dachowa, mam nadzieje ze to cos pomoze ....
 
 
foxhubert 
REDAKCJA FORUM



Województwo: dolnyslask
Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 175
  Wysłany: 2010-10-23, 23:36   
   Skype: hubert.szymanksi.


Olej silnikowy jako zabezpieczenie drewna był wykorzystywany przy budowie okopów. Sposób dobry, solidny, ale równie ekologiczny jak iperyt. Ogranicza nasiąkliwość drewna, stąd pewna funkcja ochronna. A konserwując olejem łamiesz prawo ( ustawa o ochronie środowiska, ustawa o odpadach...) Wprowadzając do gleby 1 kg zużytego oleju czynisz niezdatnym do picia podobno aż 5 mln litrów wody.Stary olej zalicza sie wg przepisów do odpadów niebezpiecznych (zawiera m.in. dioksyny, metale ciężkie). Tak ze na dach polecam azbest :)
A tak na poważnie to jest cała masa drewnochronów na rynku, które się sprawdzają. Ja w takich wypadkach polecam na OSB folie paroizolacyjna i najtańsza podbitkę pozagatunkowa fajnie to wygląda.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-10-24, 08:37   

foxhubert, Ale nie mówimy o laniu litrami oleju do ziemi,Jak wsiąknie w drewno a konstrukcja stoi na fundamencie betonowym to nie zatruję 5 mil l wody.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
AndrzejS 


Województwo: małopolskie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 65
Skąd: Kamyk
Wysłany: 2010-10-24, 20:55   

Konserwowanie pyt OSB starym olejem silnikowym napewno nie jest najlepszym pomysłem. Ja mam płyty OSB na wolierach (zadaszenie) dla przepiórów i kurek miniaturowych zabezpieczone lakierobejcą i nie ma problemów z przemakaniem. Lakierobejca jest może i droga, ale doskonale zabezpiecza.
Andrzej
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12