Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kanarki w hodowli
Autor Wiadomość
marian.k59 


Województwo: opolskie
Wiek: 64
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 46
Wysłany: 2010-06-04, 19:47   

Witam.Mam pytanie z ,,innej beczki". Każdy,kto pisze na temat hodowli kanarków,wspomina o zachowaniu odpowiedniej wilgotności w czasie wysiadywania jaj ale do tej pory nikt nie napisał ile procent ma wynosić. Czy ktoś to wie?
 
 
marian.k59 


Województwo: opolskie
Wiek: 64
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 46
Wysłany: 2010-06-05, 16:22   

Trochę dziwne,bo myślałem,że odpowiedzi posypią się jak z rękawa a tu cisza. To nie jest jakaś ,,podpucha" ja naprawdę chciałbym się dowiedzieć ile ma wynosić wilgotność. Udało mi się znaleźć jaka ma być w czasie pierzenia i przy zwalczaniu niektórych chorób ale nigdzie nie ma nic na temat wilgotności przy lęgach. Będę wdzięczny za konkretną odpowiedź.
 
 
marian.k59 


Województwo: opolskie
Wiek: 64
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 46
Wysłany: 2010-06-11, 18:37   

Witam.Kanarki się klują (wilgotność pomieszczenia od56 do74% w zależności od dnia) a odpowiedzi nie doczekałem się.I chyba się nie doczekam?
 
 
marian.k59 


Województwo: opolskie
Wiek: 64
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 46
Wysłany: 2010-08-07, 19:14   

Witam. Mam pytanie na temat karmienia kanarków. Czy można dawać im rzepak czy musi to być rzepik?
 
 
lolek9898 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 238
Skąd: Borzecin
  Wysłany: 2010-08-08, 09:19   :):)

Kanarkowi możesz podawać rzepak ponieważ zawierara dużo substancij energetycznych.Niektórzy hodowcy podają rzepak zamiast rzepiku. :D :D

Pozdrawiam.
_________________
Karol Czernek
 
 
 
Asiulinka 



Województwo: Utrecht
Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 20
Wysłany: 2010-09-22, 17:35   

Witam:) Ciesze sie,ze trafilam na to forum.mam nadzieje,ze ktos doswiadczony mi doradzi... Mam 2 kanarki(samce).Sa od zawsze razem tylko w osobnych klatkach.Kupuje woliere za 2 tyg. taka o wymiarach dl.180,szer.80,wys.200cm
Chce je razem trzymac w tej wolierze.Czytalam duzo,ze samce nie powinny byc razem ale ewentualnie w duzej wolierze mozna sprobowac.Czytalam tez,ze lepiej trzymac samce w liczbie nieparzystej-czy to prawda???Dlaczego??? Czy to oznacza,ze moge dokupic kolejnego kanarka (bardzo bym chciala :d )Czy ta woliera nie bedzie za mala?? Mam nadzieje,ze mi pomozecie rozwiac moje watpliwosci :)
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-09-23, 14:44   

Ja mam 2 pary kanarków w jednej wolierze razem z innymi ptakami i nie ma problemów. Ale jak to będzie z samotnymi samcami to nie wiem.
Pytanie czy lepiej 2 czy 3, to chodzi o to, że gdy ptakow jest min. 3 szt. to nie ma problemu z dominacją jednego ptaka nad drugim. Bo o ile jeden kanarek zdominuje - zastraszy, podporządkuje sobie itd. drugiego ptaka, to gdy ma jeszce jednego - czyli 3 ptaka-konkurenta to nie da rady podporządkować sobie jednocześnie 2 ptakow.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Asiulinka 



Województwo: Utrecht
Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 20
Wysłany: 2010-09-25, 16:03   

Dziekuje bardzo za odpowiedz:) Troche sie martwie tzn. boje sie,ze moga byc bójki i bede musiala je rozdzielac.Zalezy mi na tym,by byly w wolierze z wiadomych powodów.Moje kanarki nie sa oswojone niestety i boja sie wychodzic z klatki a ja chce dac im to co najlepsze i wiem,ze dla lepszego zdrowia powinny latac.Chce dokupic trzeciego kanarka i slyszalam,ze musi on przebyc kwarantanne -czy moze mi ktos powiedziec jak dlugo powinna trwac ta kwarantanna?
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-09-25, 16:42   

Asiulinka, Jeżeli kupujesz ptaka z dobrego żródła, nie z alegro tylko do hodowcy.To możesz stwierdzić jakie u niego panują warunki. Jak ma ptaki dobre, zadbane w hodowli czysto to kwarantanna nie jest potrzebna.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Asiulinka 



Województwo: Utrecht
Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 20
Wysłany: 2010-09-25, 17:27   

Planuje kupic u hodowcy:) Pojade bezposrednio do jego domu i zobacze:) Jesli kanarek bedzie zadbany,zywy to moze nie bedzie musial przechodzic kwarantanny:) Jeszcze bym chciala wiedziec jakij rasy sa moje kanarki ale to juz nie jest takie latwe.Duzo czytalam o rasach ale do konca nie wiem jakiej sa rasy moje pupile...
 
 
dano 


Województwo: Małopolska
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 26
Skąd: Korzenna
Wysłany: 2010-10-07, 18:43   
   Skype: daniosz19


Moja parka:








 
 
 
Asiulinka 



Województwo: Utrecht
Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 20
Wysłany: 2010-10-12, 10:45   

Piekne kanarki :d Mam bardzo podobne-samiec zólty nieintensywny a drugi (jeszcze nie wiem czy samiec samica,bo nowy) czerwony intensywny:) Kupilam go jako samca ale zdaje sie ze to samica :/ ale nie oddam bo jest pieknym ptakiem :)
 
 
Asiulinka 



Województwo: Utrecht
Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 20
Wysłany: 2010-11-13, 17:48   

Witam:)
Czy moze mi ktos doswiadczony napisac w jakiej ilosci i jak czesto moge podawac kanarkom skielkowany rzepak :?: Bardzo prosze o odpowiedz :)
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-11-13, 17:58   

Asiulinka, Ja podaje 2 razy w tygodniu
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Asiulinka 



Województwo: Utrecht
Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 20
Wysłany: 2010-11-13, 18:05   

Dziekuje:)
Czyli moge podawac w ten sposób: 1 lyzeczka na kanarka do osobnego pojemniczka + 1lyzeczka pokarmu podstawowego tak :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12