Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sobie poradzic z lisem, kuną itp. ?
Autor Wiadomość
agata392 



Województwo: łódzkie
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 17
Skąd: kutno
  Wysłany: 2010-04-05, 10:27   Jak sobie poradzic z lisem, kuną itp. ?

ludzie pomocy
zaczynam swoją hodowlę,miałam cztery piękne,pięciomiesięczne kaczuchy i jednego kaczora.
pewnej nocy prawdopodobnie lis włamał się do kurnika.zjadł 3 kaczki,a 1 kaczka i kaczor nie żyły,były pogryzione.kurnik jest drewniany,z tyłu była wydrapana i wygryziona nieduża dziura w deskach.a może to kuna,tchórz? co to mogło być ,i jak się przed tym bronić?
no i jeszcze jedno-jak zabezpieczyć ten kurnik-bo to coś może wracać i dalej polować?
pozdrawiam świątecznie.
_________________
agata
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2010-04-05, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michal99 


Województwo: mazowsze
Pomógł: 2 razy
Wiek: 24
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 12
Wysłany: 2010-05-03, 18:53   

najprawdopodobnie to był lis

a kurnik trzeba ogrodzic siatka przynajmiej 1,3 m wysokości
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-05-03, 19:11   

[quote="agata392"]z tyłu była wydrapana i wygryziona nieduża dziura w deskach.a może to kuna,tchórz? co to mogło być quote]
a jaka była wielkośc tego wydrapanego otworu? bo kunie czy tchurzowi wystarczy kilka cm średnicy żeby się wślizgnąć, a lisowia to wiadomo że dużo większy otwór potrzebny...
michal99 napisał/a:
a kurnik trzeba ogrodzic siatka przynajmiej 1,3 m wysokości

samo ogrodzenie siatką nic nie pomorze, bo lis się bez trudu podkopie pod nią, dlatego potrzebne są fundamenty lub siatka wkopana w ziemię, ale z koleji siatka nie uchroni przed atakiem np kuny... a najleprzym rozwiązaniem będzie pastuch elektryczny wokół ogrodzenia ;)
_________________
marcinnn
 
 
lew trocki 


Województwo: lubelskie
Wiek: 28
Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 46
Wysłany: 2010-08-25, 11:42   

Widzę, że od dawna nikt nie zagląda ale napiszę, że dobrym sposobem na tchórze i kuny jest proch. Ja użyłem prochu z petard i pomogło.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-08-25, 15:05   

lew trocki, Tzn. co z nim zrobiłeś ? przecież nie strzelałeś do nich z petard :D
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-09-10, 12:05   

Podłącze się do tematu.
Dopiero zacząłem hodowlę kur (zielononóżek) i od razu nieszczęście.
Tydzień po tym jak zacząłem wypuszczać moje kury, kuna zaatakowała na poletku gdzie znajdują się kury. Wybieg jest otoczony siatką 2m wysoką, o małych oczkach.
Dzisiaj rano jeszcze wypuściłem 8 sztuk kur z kurnika, około 10-11 już było 7 sztuk. Znalazłem miejsce gdzie kura została pozbawiona życia. Na miejscu znalazłem odchody kuny, więc jestem pewny w 100% że jest to kuna.
I teraz jak jej się pozbyć? Myślałem że założę na wybiegu szczęki, ale w tej zagrodzie są jeszcze daniele, więc odpada ten pomysł.
Pomocy!!!
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2010-09-10, 13:15   

Może załatw sobie gęsi one będa bronić terytorium przed atakiem takiego małego drapieżcy a pozatym będą sie drzeć jak wróg zaatakuje. Chyba że do ogrodzenia wpuścisz psa i po kłopocie
 
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-09-10, 15:17   

pollobo napisał/a:
Myślałem że założę na wybiegu szczęki, ale w tej zagrodzie są jeszcze daniele, więc odpada ten pomysł.

to by było bardzo nie etyczne, wiesz jakie męczarnie byś mógł zgotować temu zwierzęciu, albo uciełoby mu którąś z kończyn po czym by uciekło i niesamowicie cierpiało... Zakup sobie żywołapkę, a potem wywieź gdzieś tą kunę ;)
_________________
marcinnn
 
 
krzychu w1 


Województwo: podkarpacie
Wiek: 57
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 20
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2010-09-10, 17:28   

Na kunę nie ma tak prostego sposobu,wspaniale sie wspina i w szczęki nie bardzo chce wejsć.Żywołówkę jest dobrym rozwiązaniem ,ale nie zawsze pierw wejdzie w nią drapieżnik,czasem najpierw nadusi kurek.Ja mam swoje woliery ogrodzone pastuchem elektrycznym,jedna nitka na ogrodzeniu,druga przy ziemi.Za płotem mam las a jak dotąd nic mi nie zginęło.Czasem tylko jastrząb zaatakuje ale na to pastuch nie pomoże.
Koszt takiego pastucha jest podobny do ceny pułapki,około 150 zł,a można pociągnąć 10km. ogrodzenia.
 
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-09-10, 20:12   

No dzięki za pomysły. Puki co kupiłem tą żywołapkę. Zobaczę co to da. Jeżeli nic to pozostaje albo pastuch albo zrobić siatkowany wybieg.
18marcinnn, może nie etyczne...ale etyczne jest zabijać taką piękną młodą zielononóżkę? :D
Będę walczył i poddać się nie zamierzam. Wywiozę kuny do pobliskiego miasta, tam będą miały gołębi pod dostatkiem ;)
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-09-11, 09:34   

pollobo napisał/a:

18marcinnn, może nie etyczne...ale etyczne jest zabijać taką piękną młodą zielononóżkę? :D
Będę walczył i poddać się nie zamierzam. Wywiozę kuny do pobliskiego miasta, tam będą miały gołębi pod dostatkiem ;)


Dobre :D wiec etycznie będzie gdy zabija starą i brzydką :D
Wywież ją daleko bo inaczej wróci
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-09-11, 10:02   

Napaść na kury w ogóle jest nie etyczna :P . Takie bezbronne, niewinne kuraki..... :D
Wywiozę oooj daleko, do domu na 200% nie wróci, chyba że pojedzie stopem :P
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-09-30, 12:37   

Mam takie pytanie. Jest możliwe żeby kot zabił mi kurę 9 tygodniową?
Jakiś czas temu jakiś drapieżnik zabił mi kurę. Kupiłem żywołapkę, ale żaden gryzoń się nie złapał.
Od jakiegoś czasu zaobserwowałem masowe zainteresowanie kotów moim wybiegiem. Dzisiaj musiałem odpędzać 4różne koty od mojego ogrodzenia.
Jeżeli jest to możliwe, to w jaki sposób pozbyć się tych kotów? Bo raczej odstrzeliwanie nie wchodzi w grę. :diabel::
 
 
kurkazpodworka 



Województwo: Kujawsko-pomorskie
Dołączyła: 06 Wrz 2010
Posty: 46
Wysłany: 2010-09-30, 13:35   

pollobo napisał/a:
Mam takie pytanie. Jest możliwe żeby kot zabił mi kurę 9 tygodniową?
Jakiś czas temu jakiś drapieżnik zabił mi kurę. Kupiłem żywołapkę, ale żaden gryzoń się nie złapał.
Od jakiegoś czasu zaobserwowałem masowe zainteresowanie kotów moim wybiegiem. Dzisiaj musiałem odpędzać 4różne koty od mojego ogrodzenia.
Jeżeli jest to możliwe, to w jaki sposób pozbyć się tych kotów? Bo raczej odstrzeliwanie nie wchodzi w grę. :diabel::


Ja mam koty i mam kury,nigdy kot nie zaatakowal mi kurczaka a zainteresowanie wybiegiem moze byc spowodowane myszami ktore teraz szukaja jedzenie i schronienia w kurniku.Mysle ze koty czekaja na myszy u Ciebie.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-09-30, 14:40   

U mnie kot sąsiada zabił kuropatwę skalną i kilka innych ptaków.Po zaplaceniu szkód, kot znalazł nowe miejsce zmieszkania :D Popytaj w sklepach, są jakieś środki, które podobno odstraszają koty.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13