Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepiórki chińskie.
Autor Wiadomość
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-09-06, 20:05   

Sindy, można delikatnie spiłować pilniczkiem końcówkę dzioba (tej która wydziobuje oczywiście) czasem taki zabieg pomaga i takiemu delikwentowi się odechciewa dziobania, ale nie ma pewności że to pomoże. Niestety taki już urok niektórych przepiórek i dosyć często się to zdaża u chińskich. Ja swojego czasu też miałem ten problem, samczyk skubał samiczkę i nie pamietam już dobrze ale wydaje mi się że trochę pomagało zwiększenie białka w ich diecie (jajko, pasza) ;)
_________________
marcinnn
 
 
Sindy 


Województwo: Wrocław
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 59
Wysłany: 2010-09-07, 15:01   

18marcinnn , dziękuję. Mam je od tygodnia a w sklepie gdzie je kupiłam wszystkie były tak podziobane. Podaję im jajko. Ale mam jeszcze pytanie czy to prowadzi do czegoś nie bezpiecznego? Bo przez piłowaniem dziobka chciałam dać im czas może gdy dostaną więcej jajka to przestaną? Czy powinnam nie zwlekać z tym?
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-09-07, 15:47   

Sindy, jeżeli nie dziobią się do krwi to niekoniecznie jest to coś niebezpiecznego, poprostu straszą oko takie "łysole". Mi obserwacja takich wyskubanych ptakow nie sprawiała żadnej satysfakcji dlatego pozbyłem sie tego samczyka. Możesz spróbowac na początek ze zwiększeniem białka w diecie, tylko nie karm przepiórek samym jajkiem, ono ma być tylko w niewielkich ilościach dodatkiem do ziarna ;)
_________________
marcinnn
 
 
Sindy 


Województwo: Wrocław
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 59
Wysłany: 2010-09-07, 19:37   

Tak wiem rozumiem i tak robię. Ale nie ma specjalistycznego jedzenia ale przepiórek ( przynajmniej się z nim nie spotkałam ) dla tego karmię je jedzeniem dla kanarków. Daję im jajka co drugi dzień. No nie całe ale kawałek - pokrojony drobniutko. Jedzą go z chęcią. Jeśli będzie to dalej się ciągnąć pójdę do weterynarza by jej dziób spiłował. Dziękuję za pomoc i rady 18marcinnn. Napiszę o tym za tydzień , może dieta bogata w białko poskutkuje , oby... ;) A teraz jestem gotowa pomóc innym. :)
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-09-07, 21:17   

Sindy napisał/a:
Tak wiem rozumiem i tak robię. Ale nie ma specjalistycznego jedzenia ale przepiórek ( przynajmniej się z nim nie spotkałam ) dla tego karmię je jedzeniem dla kanarków

Tak wogule to są specjalne pasze dla przepiórek, ale japońskich, które nastawione są na niesienie jak największej ilości jaj, często też karmi się je poprostu paszą dla kurzych niosek, ale karmienie p.chińskich taką paszą poza okresem lęgowym jest niewskazane, je karmimy właśnie tak jak drobną egzotykę czyli mieszanką prosa, kanarem, itp.
_________________
marcinnn
 
 
Sindy 


Województwo: Wrocław
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 59
Wysłany: 2010-09-08, 19:25   

Aha. Rozumiem. Czyli takie jedzenie się nadaje :) Mam dwie samiczki , więc okres lęgowy ich nie obowiązuje. Chyba, że czas gdy niosą jaka ale nie wiem kiedy jest taki okres. 18marcinnn kiedy jest taki okres gdzie one składają jajka ( niezalężone , no jeśli jest :) ) Sorry , że pytam o coś tak głupiego ale po prostu nie wiem. :) z góry dzięki :)
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-09-08, 21:18   

Sindy napisał/a:
Aha. Rozumiem. Czyli takie jedzenie się nadaje :) Mam dwie samiczki , więc okres lęgowy ich nie obowiązuje. Chyba, że czas gdy niosą jaka ale nie wiem kiedy jest taki okres. 18marcinnn kiedy jest taki okres gdzie one składają jajka ( niezalężone , no jeśli jest :) ) Sorry , że pytam o coś tak głupiego ale po prostu nie wiem. :) z góry dzięki :)

W okres lęgowy ptaki wprowdzasz Ty kiedy zamierzasz je rozmnożyć, np zwiekszająć ilość białka w diecie, wydłużając dzień poprzes sztuczne doświetlanie, czy np przenosząc ptaki wiosną do woliery ;)
_________________
marcinnn
 
 
Sindy 


Województwo: Wrocław
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 59
Wysłany: 2010-09-10, 13:27   

18marcinnn aha teraz rozumiem. :) Dziś dam ptakom jajko . Kupiłam im dwie doniczki i odcięłam pół z każdej ptaszki mają dodatkowe dwa domki. Polecam. Dodatkowo włożyłam im kępki darni na dno klatki i posypałam je karmą ( no dla przepiórek ) ptaszki grzebią w tej trawie i szukają przysmaków to też miła ale nich atrakcje :) A wy jak urozmaicacie im czas? Gdy mnie w domu nie ma daję im dużo rzeczy do zabawy. Często je wyjmuję i powoli zaczynają się do mnie przyzwyczajać :) :D
 
 
Sindy 


Województwo: Wrocław
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 59
Wysłany: 2010-09-10, 13:32   

A i mam pytanie pierwszego dnia po kupieniu ich zniosły 2 jajka ( każda po jednym ) a od tamtego czasu żadnego jajka. Czy one tak jak kury będą też składać jajka niezalężone (od razu mówię) . I jeśli tak czy to normalne , że nie składają jaj od ok 2 tygodni?
Może to głupie pytanie ale w sprzedaży jajek nie ma jajek zalężonych ( wśród jajek do spożycia) :ops:
 
 
Sindy 


Województwo: Wrocław
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 59
Wysłany: 2010-09-13, 19:02   Hej wiecie czy to normalne ?

Hej wiecie czy to normalne, że moje dwie samiczki dzień po kupieniu złożyły każda po jajku, a teraz trzeci tydzień i nic :( Ja mam dwie samiczki i zastanawiam się czy tak jak kury nie będą znosić jajek niezalężonych co jakiś czas. Stąd moje pytanie czy to normalne , że nie znoszą jajek? Czy może składają co jakiś czas, ktoś może mi pomóc - PROSZĘ! :)
 
 
Sindy 


Województwo: Wrocław
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 59
Wysłany: 2010-10-03, 09:52   

mam juz dwie samice czy zakup trzeciej bedzie dobrym pomyslem? polubia sie? itp
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-10-03, 09:57   

Skąd mamy wiedzieć :D W naturze tworzą stadka 5-6 ptakow. O ile nie masz zamiaru dokupić samczyka to powinny się zgadzać.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
wojtii 


Województwo: śląskie
Wiek: 26
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 113
Wysłany: 2011-04-22, 09:59   

Czym się karmi małe przepiórki. Bo na forum nie mogłem znaleźć.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-04-22, 15:15   

Nturalnym pokarmem są dla nich owady. W hodowli mlodym podajemy larwy ochotki, larwy komarów, posiekane dżdżownice. Gdy tego nie mamy to dajemy jajo kurze, pokarm dla rybek, roztarty pokarm dla psów. Nasiona zaczynamy podawać gdy młode są opierzone.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
wojtii 


Województwo: śląskie
Wiek: 26
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 113
Wysłany: 2011-04-25, 10:30   

A jak bym podawał młodym jajko kurze to skorupki też się daje czy nie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12