Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepiórki chińskie.
Autor Wiadomość
Sindy 


Województwo: Wrocław
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 59
Wysłany: 2010-09-04, 09:07   

Dzięki AL przeczytałam ze te żyłki to naczynka krwionośne, prawda?
A i mam jeszcze jedno pytanie: jedna z moich przepiórek ma wyskubane piórka z tyłu grzbietu. To druga ją tak wydziobuje? I jak temu mogę zaradzić.
 
 
barczyk 
Mateusz Barczykowski



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 110
Skąd: Niestronno
Wysłany: 2010-09-04, 15:37   

Witam
Dziś w wolierze znalazłem martwą przepiórkę. Miała wyrwane skrzydło, Co się mogło stać ?
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-09-04, 16:55   

Sindy, Czasami się wydziobują, zrób jakieś kryjowki, aby jedna mogła schować się przed drugą.
barczyk, czy w wolierze były również inne ptaki ? przepiórka drugiej raczej nie wyrwie skrzydła. Mógł to również zrobić jakiś drapieżnik np. szczur
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
barczyk 
Mateusz Barczykowski



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 110
Skąd: Niestronno
Wysłany: 2010-09-04, 17:59   

AL, nie w wolierze są same przepiórki. Czy szczur przejdzie przez oczka o wymiarach 25mx25m ? Może mysz jest w stanie zabić przepiórkę (w co wątpie) ?
 
 
Eddie_Bwoy 
Hobbysta



Województwo: dolnośląskie
Wiek: 35
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 61
Skąd: ok. Legnicy
Wysłany: 2010-09-04, 18:06   

Przez takie oczka to i stado słoni przejdzie...
_________________
nimfy, b. złociste, b. srebrzyste, przepiórki japońskie, kochiny
 
 
 
barczyk 
Mateusz Barczykowski



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 110
Skąd: Niestronno
Wysłany: 2010-09-04, 18:35   

Przepraszam za błąd 25mmx25mm :P
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-09-04, 20:10   

barczyk, może młody szczur się przecisnął w takim razie
_________________
marcinnn
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2010-09-04, 20:47   

barczyk napisał/a:
25mmx25mm
to zapewne szczur wystarczy ze mu sie łep zmiesci to juz caly przedzie ...
_________________
pozdrawiam
 
 
 
Sindy 


Województwo: Wrocław
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 59
Wysłany: 2010-09-05, 10:47   

Niestety też tam myślę. Szczury to drapieżcy. A jak są wygłodniałe to w dużym stadzie mogę zaatakować człowieka. Jeśli jeden się przecisnął to może znów wrócić. Miałam szczura rasowego ale on i tak zawsze chciał polować na moją myszkę siadał przy jej klatce i raz nie wiem jak ale tam się dostał. Dobrze że nie dorwał myszki... W każdym razie on może wrócić, szczury są inteligentne, zapamiętują miejsca gdzie żerują. Szczury z ogółu żyją w koloniach więc może być ich więcej. Najlepiej zabezpiecz klatkę od dołu jakąś wysoką deską po której szczur się nie wespnie. Pozdrawiam, Sindy
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-09-05, 13:22   

Sindy napisał/a:
A jak są wygłodniałe to w dużym stadzie mogę zaatakować człowieka.

chyba za dużo horrorów się naoglądało? :D

Sindy napisał/a:
Najlepiej zabezpiecz klatkę od dołu jakąś wysoką deską po której szczur się nie wespnie

deska dla szczura to jak drabina dla człowieka ;) ewentualnie jakaś śliska blacha mogłaby mu utrudnić wpinaczkę :d
_________________
marcinnn
 
 
Sindy 


Województwo: Wrocław
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 59
Wysłany: 2010-09-05, 18:41   

18marcin : tak o to mi chodziło o coś do ochrony. A z atakiem na człowieka to prawda :
Zdecydowanie tak. Szczur jest bowiem zwierzęciem, które potrafi się bronić i tanio swej skóry nie sprzeda. Zaatakowany potrafi podskoczyć wysoko w górę i pokąsać twarz. Szczury są inteligentne i doskonale wiedzą, jak można obezwładnić takiego przeciwnika jak człowiek. Znane są przypadki, że szczur zaatakował polującego na niego mężczyznę w ten sposób, że wskoczył mu do nogawki i zanim człowiek zdążył cokolwiek zrobić, pokąsał mu dotkliwie genitalia. Szczur nawet uderzony ciężkim narzędziem potrafi jeszcze być groźny i na pewno nie należy dotykać zwierzęcia, dopóki nie upewnimy się, że jest one rzeczywiście martwe. - Materiał pochodzi z http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=9985 z drugiej części pt: czy bać się szczurów. PRZECZYTAJ SOBIE!
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-09-05, 18:46   
   Skype: j.rogowski


Szczury skaczą. Bydlaki! Moja szczurzyca wskakiwała na biurko. O ile widziała że będzie się miała za co chwycić. No ciekaw jestem czy ktoś zna skuteczny sposób na szczury. Wielu stosuje trutkę. Ale od kiedy znalazłem gniazdo wypełnione trutką to po prostu boję się że moje kury poczęstują się taką wyniesioną na zewnątrz "karmą".
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
Sindy 


Województwo: Wrocław
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 59
Wysłany: 2010-09-05, 19:24   

Bruno , ale przyznasz mi , że jest ryzyko, że szczur zaatakuje człowieka! Może należy kupić taką pułapkę która nie zabija ich ale łapie coś do czego szczur wejdzie ale nie wyjdzie potem można go wynieść ( lub wywieść ) gdzieś daleko. Tutaj jest do kupienia. Ona nie zabiję szczura ale go złapie. http://www.skleperpol.pl/...uct&prod_id=180 - link. Pozdrawiam
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-09-05, 19:50   

popieram Sindy, zakup sobie żywołapkę, tylko nie zapomnij żeby dotykać ją przez rękawiczki i to samo z przynętą, żeby szczur nie czuł na nich ludzkiego zapachu bo to może go zniechęcić przez dłuższy czas aby tam wejść... trutki też za bardzo nie popieram z tego samego względu który podał Bruno. Mi póki co tylko raz (na szczęście!) trafił się szczur, nory miał pod kurnikiem i w kupce siana obok kurnika i tam właśnie znajdowała się spiżarnia w której znalazłem między innymi trutkę i całe szczęście że kury nie rozgrzebały wcześniej tego siana.
Sindy, oczywiście że szczur w momencie gdy poczuje się zagrożony może rzucić się na człowieka tylko te twoje zdanie - cytuje- "A jak są wygłodniałe to w dużym stadzie mogę zaatakować człowieka"- zabrzmiało tak jakby to wygłodniałe szczury mogły upolować czowieka:d
_________________
marcinnn
 
 
Sindy 


Województwo: Wrocław
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 59
Wysłany: 2010-09-06, 18:06   

Ok może tak zabrzmiało ale to prawda mogą zaatakować , raczej nie zabić ale zaatakować. Nawet pojedynczy osobnik może ze strachu rzucić się na człowieka. Tak najlepiej zakupić żywołapkę :) Hej mam pytanie jak już tu napisałam jedna z moich przepiórek wydziobuje piórka ( z tyłu na grzbiecie ) drugiej. Ale ona ją dziobie gdy ta idzie jeść lub pić jak można jeszcze temu zapobiec?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12