Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Drewniany kurnik
Autor Wiadomość
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-08-23, 17:44   

Tak jak mówiłem.
Tydzień później kurnik gotowy w 99%. Zostało jeszcze zamontować parę elementów, pomalować nowe dodatki i dać ściółkę.
Planowany zakup kur to przyszły poniedziałek.
Jeszcze co nieco pozmieniam ,ale pokażę jak się teraz prezentuje. ;)



Uploaded with ImageShack.us


Jeszcze się zmieni bo brakuje ściółki. Mam już dwie taczki wiórów i siano, więc to kwestia 10 minut roboty.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
 
onagadori 


Województwo: ......
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 86
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2010-08-24, 14:30   

pollobo, kawał dobrej roboty :!: Piękny, może robisz na zamówienie :?: :diabel::
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-09-04, 10:05   

Tak jak obiecałem kiedyś, zamieszczę lokatorów tego kurnika.
Jest ich 8 sztuk, 2 koguty i 6 kur.
Zdjęcia zrobione podczas pierwszego spaceru na zewnątrz kurnika.
Jeszcze nigdy nie były na zewnątrz, gdyż hodowca miał je jeszcze zamknięte wewnątrz (pomieszczenie do inkubowania).
Wnętrze już wygląda jak pobojowisko :D
onagadori No niestety nie robię :D , ale zawsze mogę zacząć :P


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Pozdrawiam wszystkich.
Ostatnio zmieniony przez pollobo 2010-09-04, 10:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-09-04, 19:53   

2 koguty na 6 kurek to może być problem dla kurek, z wytrzymanie amorów ;) A poza tym koguty mogą się bić.
Kurki ogólnie bardzo fajne.
Pozdrawiam
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-09-04, 20:37   

Wiem że tak może być.
Ale hodowca dał mi tego 2 jako gratis. To ciężko było odmówić ;)
Ponoć ta rasa kur jest bardzo spokojna w stosunku do siebie, u hodowcy było z 20 kogutów razem i nic sobie nie robiły.
Się zobaczy...najwyżej dokupi się na wiosnę z 4 kury.
 
 
Thoth 


Województwo: Śląskie
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 12
Wysłany: 2011-01-19, 12:42   

pollobo, fajny kurniczek 8-)
Rozglądam się za różnymi pomysłami na kurnik i Twój mi najbardziej odpowiada.
Czy mógłbym prosić o jakieś nowe zdjęcia ?
 
 
izetta 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 44
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 66
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-07-01, 13:36   okienko w kurniku

witam! chciałabym prosić o radę, gdyż dopiero zaczynam przygodę z kurkami. kupiłam drewniany gotowy kurnik ale bez wybiegu
http://www.drewpack.com.p...ik_logowania_z=
w którym docelowo mają mieszkać 3 kurki. w srodku jest grzęda, ale jakie mam zrobić im gniazda i czy dorabiać w tym kurniku okno?! czytajac różne posty na tym forum dowiedziałam się, że dla zielononózek powinnam zrobić ogrodzenie również z góry. mój wybieg to miejsce miedzy płotem od sąsiada 150cm a garazem 230cm. i jest długi na około 5 metrów. z przodu i z tyłu jest 2 metrowa furtka z siatką. czy to wystarczy?pozdrawiam iza
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-01, 17:04   

Jeżeli ptaki mają tam mieszkać cały rok, to okno jest niezbędne, przydałoby się także jakieś docieplenie. Generalnie polecałbym rozbudowę tego "gotowca". Są one drogie i niestety mało funkcjonalne: mało miejsca w środku, brak naturalnego oświetlenia (okno), brak docieplenia, brak wentylacji.
Zielononóżki są kurami bardzo aktywnymi, więc mogę przefruwać przez ogrodzenie. Do takiego kurnika polecałbym mniej ruchliwe i lotne kury, np. silki.
Pozdrawiam
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
izetta 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 44
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 66
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-07-04, 07:01   

dziekuję za odpowiedź. oczywiście, że w planach jest ocieplenie tego kurniczka. jeżeli chodzi o okno to czy mogę wstawić takie zwykłe plastikowe czy musi być drewniane. jeżeli będzie, trzeba to się go powiększy, ale od czegoś muszę zacząć, a nie chcę, by mieszkały w "lepiance" na szybko zrobionej. a czy sussex moze być? synek chciał taką jedną. pozdrawiam iza
 
 
Oktawian 



Województwo: Ślaskie
Wiek: 33
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 22
Wysłany: 2011-07-04, 16:46   

Bardziej polecam okno plastikowe
czemu ?
Powód jest prosty kurki czasami stukają w okno a stare drewniane może tego nie wytrzymać.
Niektóre osoby piszą że plastik i jego tworzywo szkodzi zwierzaczka, ptaszkom ale przecież to nie okno 2m x 2m.
Kurniczek bardzo ładny a sussex oczywiście może być. Pamiętaj tylko że ten rodzaj kurek bardzo szybciutko się brudzi.
 
 
 
izetta 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 44
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 66
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-07-05, 07:34   

w czwartek jadę odebrać kurnikczek i od razu będę go montować :) już nie mogę się doczekać. o okienko poproszę męża, by jakieś załatwił i wstawił. czy takie 30 x 40 lub 40 x 40 wystarczy? kurki mają już uszykowany wybieg. jest tam i ziemia i troche trawy. dzisiaj będę zakładać siatkę od góry taką drobną i ulepszać furtke, którą trzeba opleść siatką ogrodzeniową. synek zadeklarował, że będzie czyscił tę białą kurkę. w sumie to będą trzy: zielononóżka kuropatwiana, zielononóżka holenderska i właśnie sussex. czy mogę później do nich dołożyć jeszcze jarzębiatkę? czekamy z sąsiadką, bo ona ma jedna taką i kupiła koguta, na maluszki od niej. pozdrawiam iza
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2011-07-14, 19:14   

Co do okna to spokojnie wystarczy. U mnie okno spełnia jedynie formę informacyjną dla kur kiedy zaczyna się dzień a kiedy już jest noc, ponieważ większość czasu i tak spędzają po za kurnikiem.
Zielononogi są strasznie ruchliwe i uwielbiają "latać". Ja musiałem moim podcinać skrzydła ponieważ przelatywały przez siatkę dwumetrową. Zadbaj o to żeby miały jakieś zacienienie podczas upalnych dni, strasznie nie lubią słońca.
Co do ocieplania, nie oszczędzaj. Co prawda nie przeszkadza nawet im mróz ale wtedy siedzą w jednej wielkiej "kupie" i nie ruszają się. Ocieplenie zwykłą wełną mineralną wystarcza w 100%. Przy mrozie przekraczającym 30 stopnie moje zielononogi biegały po całym kurniku.
 
 
izetta 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 44
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 66
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-07-15, 07:24   

Wełny mineralnej ci u nas dostatek, bo mąż w budowlance robi i wszystkie resztki do domu zwozi. Jedynie okno muszę kupić. Zgóry wybiegu mam siatkę taką plastikową o małych oczkach. Kurniczek jest na nogach, więc cień i daszek przed deszczem mają, a że wybieg z kurniczkiem jest od zachodniej strony, to bezpośrednie słońce pojawia się tam dopiero po 13tej i jest tak do 18tej, bo potem dom sąsiadki daje cień
 
 
akiwo 



Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wiek: 27
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 50
Wysłany: 2011-07-17, 11:20   

Bardzo fajny kurniczek,dobra robota!! :d
 
 
rakso 100 


Województwo: sloskie
Wiek: 24
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-07-17, 13:40   
   Nr Tel.: 722282622


hej ! jak zrobic kurnik prosze o odpowiedzi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12