Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 22:28
Siwa klacz i jej córka z wyrokiem śmierci
Autor Wiadomość
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-08-29, 23:48   

Chłopaki nie kłućcie się już ze sobą, bo do niczego to nie prowadzi, więc po co psuć sobie nerwy i stwarzać nieprzyjemną sytuacje na forum. Według mnie obydwaj macie racje ;) A ja teraz powiem jak ja bym to widział ze swojego punktu widzenia, gdyby koń należał do mnie, napewno nie sprzedałbym takiej klaczy do rzeźni, bo zarobiło się na niej trochę pieniędzy (na tych źrebakach) więc z szacunku do tego zwierzęcia że przez wiele lat przynosiło mi zyski, zapewniłbym jej godną "emeryturę" u siebie, wiem że utrzymanie takiego zwierzęcia to są spore pieniądze i niejeden taki hodowca nie może sobie na takie coś pozwolić, bo nie przynosiłoby mu to żadnego dochodu itd, ale ja tak to widzę i tak bym się czuł w obowiązku zrobić ;)
_________________
marcinnn
Ostatnio zmieniony przez 18marcinnn 2010-08-29, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-08-30, 06:54   

Taką otrzymałam odpowiedz

Dorothy

Cytat Napisał BIANKA1 Zobacz post
Dorotko , na jednym z forów gdzie wkleiłam temat , ktoś mi tak napisał

" Klacz jest maśći siwej większa część tej maśći ma czerniaka a rzeznia nie skupuje takich koni ."
ha ha ha i jeszcze raz ha
jak ja lubie takich specjalistow od tego co rzeźnia skupuje a czego nie skupuje. Prosze o kontakt do tej osoby, chetnie sie dowiem w ktorej konkretnie rzeźni ta osoba otrzymala takie informacje? Byla tam? Patrzyla na linie produkcyjna? Byla w stajni przy rzeźni, w tzw poczekalni gdzie stoja konie na kwarantannie i czekaja az spadnie im na przyklad stezenie lekow we krwi? I slysza rżenie zabijanych koni?
Lub moze widziala jak matki rodziela sie od źrebiat i kwiczace wprowadza w korytarz z pistoletem na końcu??
A moze osobiscie zawozila tam konia masci siwej i uslyszala ze "nie kupia"?
rece opadaja...

Krew mnie zalewa jak czytam takie komentarze. A czytam je czesto.
Rzeźnie skupuja wszystkie konie, jesli tylko "sa w mięsie" i weterynarz po badaniu zakwalifikował na ubój.
Jak ktos ma watpliwosci moge poszukac i podeslac telefony do paru rzeźni, niech ta osoba zadzwoni, zapyta, a potem opublikuje podpierajac sie informacja kto to powiedzial ( z nazwiska) i w ktorej rzeźni? A zanim to zrobi niech nie mąci, bo nastepny komentarz bedzie taki że ja tu sobie konika do jazdy prywatnie kupuje za cudze pieniądze, juz takie rzeczy slyszalam przy zbiorkach na przyklad na kulawe slepe stare konie ktore po dzis dzien sa na moim utrzymaniu. Ja chetnie z taka osoba podyskutuje, i zapytam co dobrego zrobila ostatnio dla koni. Jak nic, to niech sie zamknie moze...bo mnie szarpie, zmeczona jestem i zirytowana, w dożynkach dzis konno udzial musialam brac, usmiechac sie do wsiowych oficjeli, na konie w zaprzegach patrzec a myslami caly czas bylam tam z tym źrebaczkiem i jej mama...
 
 
tomek18
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-30, 16:21   

Szkoda z takimi ludzmi naiwnymi pisać .Może i skupuja ale dla psów za 0,50 gr kg hehehe .Na mięso dla ludzi siwego konia nikt nie kupi . A tak a propo to ten koń wazy góra 700 kg ale raczej maks 650 .
 
 
marekka 



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 42
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-08-30, 16:45   

Nie ważne po co skupuja tak jak napisała ważne ze koń skończy w rzeźni , ja uważam że ratowanie starych koni i ich leczenie to trochę taka idylla , bo nie tylko chore konie idą na rzeź idą także zdrowe uważam że (oczywiście to moje zdanie może ktoś się z nim nie zgadzać) to taka pułapka dobroci bo skupuje chore konie jakość życia takiego ślepego źrebaczka jest nieporównywanie mniejsza niż zwykłego na pewno zwierze to odczuwa , pozatym najpierw pieniądze na wykup a co dalej nawet jak się uda wykupić co dalej leczenie kolejne koszty, (życie jest okrutne niestety) to przykre co piszę ale jest tyle dzieci cierpiących z powodu nieuleczalnych chorób państwo za to nie płaci . Krótko mówiąc uważam ze powinno się walczyć z przyczyną a nie ze skutkiem otóż zabronienie wywozu koni na rzeź i uboju koń to zwierzę rekreacyjne a nie rzeźne . Jest wiele kampanii informacyjnych w mediach jak te zwierzęta są traktowane zmiana ustawy o ochronie zwierzat schroniska dla psów pękają w szwach jest trudno to wszystko ogarnąć. Niestety świat jest tak złożony ze jest drapieżnik i ofiara, smutne ale prawdziwe , zwierzęta nawet jeśli są przeznaczone na rzeź powinny do chwili uboju żyć w godziwych warunkach
 
 
krzychuw1992 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 151
Skąd: Romanowo Górne
Wysłany: 2010-08-30, 17:58   

albertoo napisał/a:
przedłużenie gatunku - to jest cel każdego zwierzęcia.

a jaki jest cel każdego człowieka na tym świecie??? Bóg też powiedział " Idzcie i rozmnażajcie się" czy ty też żyjesz tylko aby twój gatunek przetrwał???
TEn koń gdyby nie przeziębił się (a myślę ze to wina jego właściciela) nie miał by tej grypy, i nie rodził by kolejnych chorych źrebiąt... a koń mógł za to nic??? niewidoma klaczka nie pchała się sama na świat tego chciał właściciel jej matki...
Matka jak i jej córka nie chciały by śmierci chciałyby na pewno żyć i cieszyć się światem...
A czy ty gdybyś był np. niewidomy jak ten koń chciałbyś eutanazji??? bo wydaje mi się że nie...
 
 
 
krzychu w1 


Województwo: podkarpacie
Wiek: 57
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 20
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2010-08-30, 18:21   

Czytam i nie mogę uwierzyć jaki tu zgiełk.Mam na ten temat swoje zdanie,lubię koninę i boleję ,że tak trudno o nią w naszym kraju,bo inni wiedzą że jest to bardzo zdrowe i dobre mięso. Wykupują wszystkie konie na eksport.Konie w ostatnich latach stały się zwierzętami rekreacyjnymi,zawsze były to zwierzęta użytkowe i rzeźne.Uważam też ,że w naszym kraju zbyt dużo dzieci głoduje i żyje w ubóstwie, moim zdaniem to im trzeba pomóc a nie koniom.
Jesli kogos stać i jest takim filantropem to niech sam z finansuje wykup takiego konia i niech łoży na jego utrzymanie do jego smierci,a nie prosi o pomoc innych.Mam już dosyć bezdomnych psów i kotów,teraz koni,a jakos nie słyszę tu o bezdomnych dzieciach ,matkach z dziećmi,nie mających na chleb.W naszym kochanym kraju jest więcej ludzi chcących pomagać zwierzętom niż bliźnim,może dlatego że to kraj katolicki.
 
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-30, 18:30   

krzychu w1 napisał/a:
Mam już dosyć bezdomnych psów i kotów,teraz koni

Ciekawe czyja to zasługa...
Nikt nikogo nie zmusza do udzielania pomocy, każdy robi to, co uważa za słuszne.
krzychu w1 napisał/a:
a jakos nie słyszę tu o bezdomnych dzieciach ,matkach z dziećmi,nie mających na chleb

Hmmm, ciekawe czemu. Może dlatego, że to forum o zwierzętach...Akcji na rzecz biednych i poszkodowanych ludzi jest mnóstwo. Jak ktoś chce pomóc, to zamiast narzekać może to zrobić. Droga wolna: Caritas, PAH, akcje Pajacyka, i wiele wiele innych.
krzychu w1 napisał/a:
W naszym kochanym kraju jest więcej ludzi chcących pomagać zwierzętom niż bliźnim,może dlatego że to kraj katolicki.

Bardzo ciekawa teoria. Radziłbym bez uzasadnienia takich teorii nie wysnuwać.
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
Ostatnio zmieniony przez Tomek83 2010-08-30, 19:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dagmaraD 


Województwo: Mazowieckie
Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lut 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-08-30, 19:53   

krzychu w1, No po niekąt trudno się z Tobą nie zgodzić jest mnóstwo ludzi potrzebujących pomocy , ale zwierząt też jaka kasa na to idzie choćby dobry biznes ze schronisk które wyłapują psy usypiają je lub w bardziej niehumanitarny sposób uśmiercają a biorą pieniądze na ich utrzymanie zgadzam się że to są chore problemy bo leczy się skutki a nie przyczyny dlaczego można zakładać system kolczykowania krów i innych a psów nie można monitorować choćby prze chipowanie niech ten kto porzucił płaci za to solidną karą finansową a nawet więzieniem , nie powinno się rozmnażać psów bez kontroli mnóstwo pseudohodowli jest mnożą te psy na potęgę nawet 3 mioty rocznie .chory system po prostu
_________________
Uwielbiam Kaczki PIŻMOWE
Ostatnio zmieniony przez dagmaraD 2010-08-30, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Artur70 



Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 80
Wysłany: 2010-08-30, 20:07   

Cała sytuacja przypomina mi pseudohodowlę. . Chodzi mi tu głównie o źrebaka. Z jednej strony można by mu uratować życie, ale co to dla niego za życie skoro nie ma oczu? Źle się dzieje z końmi w PL, szczególnie z tymi transportowanymi na ubój. Przypadków uboju jest wiele i nie da się uratować wszystkich... Tym bardziej że źrebię nie widzi...Nie wiem co więcej powiedzieć...
 
 
marekka 



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 42
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-08-30, 20:25   

Fakt jakie by nie było rozwiązanie zawsze będzie źle życie bez oczu niewidomy koń to problem bo być może teraz jako małe źrebię jest mniejszy ale jak dorosnie to dorosłe zwierze , jak nie będzie dobrze widzieć ,to trudno przewidźeć sytuacje kiedy ktoś się do niego zbliży różnie może zareagować taka opieka nad nim to wielkie wyzwanie , wykupic go to nie aż tak trudne zadanie trzeba być świadomym tego ze pomimo opieki ten koń nigdy nie będzie w pełni sprawny jak normalny i jak opieka kogos przerosnie to zostanie uspiony
 
 
tomek_H 



Województwo: Nordrhein-Westfalen
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 5
Skąd: Dortmund
Wysłany: 2010-08-30, 21:18   

krzychu w1, zgadzam sie z Toba w 100% .

Gdyby źrebak nie był ślepy wcale nie oznaczało by , że nie skończył by w rzeźni . Tak to już jest i będzie. Stare zwierzęta , które się wysłużyły , nie tylko konie lądują w kiełbasie a z młodych jest np. cielęcinka.
 
 
krzychu w1 


Województwo: podkarpacie
Wiek: 57
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 20
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2010-08-31, 07:32   

Nie widzę nic złego w uboju koni,jak by nie było nie wyrzuca się tego mięsa tylko ktos je zje,tak samo jak swinię czy wołowinę,cielęcinę,jagninę.Za pieniądze otrzymane za konia rolnik może utrzymać własną rodzinę przez miesiąc lub nawet dłużej .Więc nie ma co się tu oburzać bo jest to taki sam sposób zarabiania pieniędzy jak tucz swiń czy hodowla bydła na rzeź .
Zgadzam się też z nałożeniem obowiązku czipowania lub tatuowania psów i kotów,by miłosnicy tych zwierząt nie mogli ich bezkarnie wywalać z domu jak się im znudzą.
Jestem za bardzo surowym karaniem ludzi, znęcających się nad zwierzętami,ale ubój koni,usypianie chorych i bezdomnych psów nie nazwał bym znęcaniem.Często skraca to cierpienie tych zwierząt.
Ciekaw jestem ilu z was oddał by konia za darmo do schroniska i zrezygnowal by z kilku tysięcy zł.które by mógł zainkasować oddając go na rzeź.
 
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-08-31, 11:14   

krzychu w1 napisał/a:
t.
Ciekaw jestem ilu z was oddał by konia za darmo do schroniska i zrezygnowal by z kilku tysięcy zł.które by mógł zainkasować oddając go na rzeź.

Dobre pytanie :?
Jeśli nie znajdą się pieniądze na wykup tych koników , pojadą do rzeżni w Rawiczu . Możecie sobie wrzucić w wyszukiwarkę . Ja poczytałam już trochę i mam dosyć . To nie jest z pewnością miejsce , gdzie konie do chwili uboju traktowane są godnie .
Mam wrażenie , że na handlu końmi , jak i na handlu innym , rolnym asortymentem , nie zarabia rolnik , tylko pośrednik . Mam na myśli przeciętnego rolnika , a nie właściciela rolniczego kombinatu , oczywiście .
 
 
petrus12 
tylko natiralne lęgi


Województwo: mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 165
Wysłany: 2010-08-31, 13:44   

Bianka masz rację co do zarobków rolnika, ale stary koń wg mnie naprawdę się meczy i czasem jest konieczne uśpienie np, po złamaniu nogi czy w innej sytuacji, i myślę że wówczas lepszym rozwiązaniem jest sprzedaż bo rolnik nie będzie stratny, a przy okazji życie konia i po śmierci będzie miało sens. Wiele ubojni ma wiele do życzenia, ale nie mierzmy wszystkiego jedną miarą, są i takie które spełniają wszelki kryteria. nie wyobrażajmy sobie że przed ubojem rzeźnik z każdym koniem się zaprzyjaźnia. Zgadzam się że konie zresztą jak i inne zwierzęta są często źle traktowane podczas transportu i sprzedaży, ale nie zawsze, dobry hodowca raczej chce sprzedać za jak najlepsze pieniądze, ale też stara się konie sprzedać do dobrego odbiorcy. myślę że gdyby ratować wszystkie chore zwierzęta, to na świecie nie było by miejsca dla ludzi, a ktoś nimi musiałby się zająć, bo same by sobie nie poradziły.
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2010-08-31, 13:59   

krzychu w1 napisał:
Mam już dosyć bezdomnych psów i kotów,teraz koni,a jakos nie słyszę tu o bezdomnych dzieciach ,matkach z dziećmi,nie mających na chleb.W naszym kochanym kraju jest więcej ludzi chcących pomagać zwierzętom niż bliźnim,może dlatego że to kraj katolicki.
A ja Tobie odpisze tak:
że wole pomagać zwierzętom niekoniecznie fundacjom niz tak jak napisałes matkom z dziećmi-dlaczego?
ano dlatego,że juz kilka razy się na tym zdrowo przejechalam i nie mysl,że dawalam np,rzeczy używane czy byle jaka zywność,właśnie nie -kupowalam nowe ciuchy w normalnych sklepach,zywność też dobrej jakości a mimo to ciagle słyszałam narzekania a żeby było smieszniej panią z dziećmi pokazywali w interwencji.Innym razem dzieci przyszły po zywność dałam co miałam warzywa z ogrodu chleb,ziemniaki,sąsiedzi tez dali.Po pół godzinie wyszłam z psem na spacer a tam na polnej drodze wszystko to co dostali leżało porozrzucane i takich przykładów mam wiele.A te matki to tez klepia dzieci na potege i nie maja za co zyc to tak samo mozna powiedzieć że bezmuzgi bo człowiek jest taką rozumna istota przeciez a naraża na cierpienie dzieci.
Wiec nie pisz,że im trzeba pomagac bo same są sobie winne.
_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13