Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Perlik czy perliczka?
Autor Wiadomość
Łukasz23 
REDAKTOR



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 589
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2010-08-08, 14:48   Re: perlik czy perliczka - dziwne zachowania

Jolek napisał/a:
nadziera się ,,piiiootrrreeek,piiiootrrreeek" i tak na okrągło


takie nawoływanie / odgłosy wydaje samiczka PERLICZKA :)
samczyk - PERLIK wydaje ciągłe nie przerywając :)

dodaję zdjęcia PERLICZEK POLNYCH samca i samiczki
zarówno on jak i ona mają niebieskie podgardle

Jolek powiedz proszę ile masz tych standardowych perliczek (szarych) ??? i co to jest ? na foto widzę 3 sztuki czy to 1 perlik i 2 perliczki ??? bardzo ładne wyglądają na POLNE mają delikatną budowe no i dzwonki takie przylegające!!!

perlik wybrał sobie najwidoczniej znane już sobie samiczki młode z którymi się wychował nie chce obcej mu samiczki którą wychowały kury która wychowała się bez obecności innych perliczek i być może to jest to całe "COŚ" ona nadaje na innych falach a być może woli szatynki a nie blondyny w dodatku tak jasno tlenione :D :/
trudno powiedzieć o co im chodzi....u zwierząt jak u ludzi jedni wolą czarne inni białe jedni ciepłe drudzy zimne itp itd

decyzja czy ją zostawić należy do Ciebie...jeśli nikomu nie robi nic złego jeśli masz do niej jakiś sentymwent to zostaw ją co Ci szkodzi

PERLIK.jpg
Plik ściągnięto 3844 raz(y) 15,82 KB

PERLICZKA.jpg
Plik ściągnięto 3844 raz(y) 10,55 KB

PERLICZKA..JPG
Plik ściągnięto 3844 raz(y) 28,5 KB

_________________
www.aviornis.com.pl

bo pierwszy był Bażancik :) i już !!!
 
 
Łukasz23 
REDAKTOR



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 589
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2010-08-08, 14:50   

a może to jej wina ??? być może ta blondyna ma się za jakąś bardzo ważną ?! i to ona go nie chce tak naprawdę co ???
może ona czeka na swojego blond księcia :D :diabel:: :D

powodzenia !!!
_________________
www.aviornis.com.pl

bo pierwszy był Bażancik :) i już !!!
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-08-08, 15:36   

:) Lukasz 23Dużo jest racji w Twoim opisie.Faktycznie z 4 wyklutych perliczek przeżyła tylko ta biała i wychowywała się z kochinkami.Natomiast szare też wychowywała kurka biała a odstęp pomiędzy nimi to 3 m-c.Mam je tylko 3 i tylko samiec ma niebieskie podgardle.Mieszkam zbyt blisko drogi a one lubią wzdłóż niej biegać. na tym zdjęciu samiec jest w środku
http://www.forum.woliera....php?pic_id=5825
a biała jak to biała dziób drze na okrągło :diabel::
_________________
Jolek
 
 
Łukasz23 
REDAKTOR



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 589
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2010-08-08, 16:14   

WOOOW Twoje perliczki są piękne to PERLICZKI POLNE mmm... :serduszka: widać na foto że mają ciemne lotki w skrzydłach
faktycznie ten w środkui to facet a te po bokach to kobity ;)

a co do tej jasno piórej i tego że drze pyska nooo to faktycznie czegoś jej trza !!! widocznie nawołuje sobie jakiegoś one często tak robią zwłaszcza gdy są samotne albo się oddalą od grupy itp
najlepiej jej dobrać jakiegoś obcego samca i to teraz już natychmiast do czasu kiedy to tamta 3 trzyma się razem obcy samiec nie bedzie miał śmiałości odbić tamtemu którejś samicy !!! bez przebierania będzie zmuszony wybrać te samotnice :P
_________________
www.aviornis.com.pl

bo pierwszy był Bażancik :) i już !!!
 
 
Łukasz23 
REDAKTOR



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 589
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2010-08-08, 16:27   

Jolek wiesz co teraz tak sobie myślę bo zajrzałem go albumu i oglądnołem foto zrobione przez Ciebie http://www.forum.woliera....php?pic_id=5824 i widzę na nim 3 różniące się od reszty małe perliczki ;) one mogą być właśnie po tej białej
nic nie jest powiedziane że jesli nie chodzą razem to że z sobą nie grają !!!
no wiesz że Twój perlik nie teges nooo...tej białej :uscisk: !!! no że nie wskoczy czasem jej na grzbiet :D :diabel::

ona jest jasna on ciemny w dodatku nawet lotki ma ciemne nie znam się na genetyce ale z własnego doświadczenia wiem że taki perlik + jasna biała lub lawendowa perliczka to większość młodych bedzie właśnie ciemna nawet duża większośćććć :P

perliczki z tej 3 mają fioletowe szyje więc jako pisklaki mają inne pręgowanie na plecach i głowie!!! takie wąski i więcej pręg
natomiast ta biała ma nawet szyję uperlona młode po niej będą miały grubszą pręgę na głowie w wieku pisklęcym :P tak jak te 3 maluchy które wypatrzyłem
te 3 maluchy mają jasne bużki i białe końcówki skrzydełek !!! te maleństwa mogą być po białej perliczce
wszystko wyjdzie w praniu jak już podrosną i będą miały szyje kropkowane aż po samego dzioba :D
_________________
www.aviornis.com.pl

bo pierwszy był Bażancik :) i już !!!
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-08-08, 21:52   

:d jedna z tych dorosłych perlic ma w skrzydłach pierwszze lotki białe więc możliwe,że i dzieci od niej też tak bdą mieć.W zeszłym roku jak dostałam te jajka i wykluły się małe to tak samo wyglądały jak te obecnie.Jak zaczeły dojrzewać to co poniektóre miały szeki ale tylko te 3 nie zostały wbite w asfalt. Poniżej młodzież
http://www.forum.woliera....php?pic_id=5614
jestem ciekawa czy dam radę je rozróżnić :D
_________________
Jolek
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-08-27, 12:11   

:) dziś zauwarzyłam dziwne zachowanie starszych perlic. Staneły sobie w gronie i wyciągając do maxa szyje szeroko otwierały dzióby. Myślałam ,że będą zbiorowo się drzeć a tu 8) szok-cisza.Trochę się przeraziłam ,że z nimi coś nie tak, że nie umią złapać powietrza.Ćwiczyły tak cicho ok 5 min i jak gdyby nic rozeszły się skubiąc trawę. Teraz tak się zastanawiałam patrząc na nie czy aby nie przedrzeźniały piżmowe :D
_________________
Jolek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17