Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Drewniany kurnik
Autor Wiadomość
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-08-19, 20:43   Drewniany kurnik

Witam.
Po 2 tygodniach (niepełnych) roboty skończyłem w 90% kurnik. Jak na razie z zewnątrz jest gotowy ale jeszcze pozostało zagospodarowanie wnętrza.
Kurnik jest ocieplony z wszystkich stron. Jeszcze dodatkowo ocieplę drzwi oraz klapę nad gniazdami. Na wszystkich daszkach położona została papa.
Wstawione zostało szklane okno.
Cena całego kurnika wyniosła ciutek powyżej 400zł.
Zamieszczam zdjęcia kurnika na stan obecny. Jeszcze sporo się zmieni dlatego może za tydzień, dwa dodam kolejne zdjęcia....możliwe już z lokatorami.
Najpierw parę zdjęć dookoła.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Środek jeszcze nie gotowy. Do następnego tygodnia powinno być wykończone.


Uploaded with ImageShack.us

Oraz zdjęcie całego obszaru dla kurek. Mniej więcej pół ha. Będą dzielić miejsce z stadkiem danieli.


Uploaded with ImageShack.us

Jak na razie to wszystko. Za tydzień postaram się dodać zdjęcia jak będzie wszystko gotowe.
Pozdrawiam.
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2010-08-19, 20:59   

Bardzo ładnie Ci to wyszło, całość wygląda bardzo estetycznie i widać, że dużo pracy w wykonanie kurnika włożyłeś. Wiesz już, kto tam zamieszka? ;)
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2010-08-19, 21:54   

Bardzo ładnie wykończone i fajnie wygląda. Gdyby było jednak ciemno wewnątrz, wyciął bym jeszcze jedno okienko.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-08-19, 22:13   

wanted, Nie jest aż tak ciemno. Zdjęcia troszkę ciemne bo to robiłem około godziny 20 z hakiem.
Mam pewne pytanie odnośnie ocieplania. Puki co nie ociepliłem podłogi, no i niewiem czy koniecznie ją ocieplać.
No i jeszcze jedno pytanie. Gniazdo puki co jest jedno duże na 90cm i teraz nie wiem dzielić je na 2 czy na 3 po 30cm? A może je nie dzielić w ogóle?
Krzysiek Prokop, Jasne że wiadomo kto tam zamieszka :) . Planuje zakupić 1 koguta i 4-5 kurek zielononóżek kuropatwianych. W przyszłości może więcej dokupię ale to zależy jak będą się czuły.
A właśnie jeszcze jedno pytanie. Kurnik ustawiłem dosyć blisko siatki dlatego martwię się czy nie przelecą mi kury na drugą stronę (z deski na przedsionek z przedsionka od razu za albo na dach i za).
Bardzo dziękuję za bardzo miłe słowa. No troszkę się namordowałem przy tym kurniku ;)
Pozdrawiam wszystkich
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2010-08-20, 06:38   

pollobo napisał/a:
Gniazdo puki co jest jedno duże na 90cm i teraz nie wiem dzielić je na 2 czy na 3 po 30cm?
Podziel bo jest za duże a i lepiej dla kur jak będą się niosły i pózniej chciały wysiadywać jaja. Nie będzie 2-3 kur w jednym gnieżdzie.

No i zapewne będą próbowały wyjsć. Coś zrób, przesuń kurnik, domontuj siatke :)
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-20, 07:40   

Nie ocieplaj, szkoda Twojego czasu i pieniędzy. Problemem w hodowli nie jest zimno lecz przeciągi i wilgoć. Moje karzełki i totenko przez całą zimę nocowały na drzewach a na wiosnę bez problemu przystąpiły do lęgów i wysiadywania młodych. Skończyło się na odmrożonych grzebieniach. I dały zdrowsze potomstwo niż te, na które chuchałem i dmuchałem.
 
 
Dariusz1970 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 78
Wysłany: 2010-08-20, 09:26   

Pollobo podziel gnizda na 3 po 30cmbędą wystarczające . Zobaczymy jak będzie do końca wykończony,a narazie to odwaliłeś kawał dobrej roboty należą ci się pochwały.
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-08-20, 15:22   

Dziękuję za podpowiedzi.
Akurat pisze cały zachlapany farbą, bo dzisiaj pomalowałem kurnik.
Ok to podzielę te gniazdo na 3 po 30 cm.
sroszkowski, Czyli nie ocieplam... ale w pomiędzy deskami mam szczeliny (największa 0,5cm). Montowałem mokre deski i po wyschnięciu się tak wypaczyły. I teraz nie wiem co robić. Mam pewien pomysł żeby położyć linoleum czy coś gumowego na te deski i mieć problem z głowy, tyle czy to dobry pomysł? :hmm:
Jeszcze raz bardzo dziękuje za podpowiedzi, bardzo mi się przydają. :d
 
 
marekka 



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 42
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-08-20, 16:56   

0,5 ha dla zielononóżek to raj ale tylko 3 kury na 1 koguta pomyśl o 5 będzie im raźniej a w nocy będzie im cieplej bo będą się do siebie tuliły no i będzie więcej jajek , linoleum może być jako izolacja
Ostatnio zmieniony przez marekka 2010-08-20, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lolek9898 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 238
Skąd: Borzecin
Wysłany: 2010-08-20, 17:29   

Bardzo ładny kurniczek!!!Teraz czekamy an zdjęcia z mieszkańcami.

Pozdrawiam. :D
_________________
Karol Czernek
 
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-08-20, 18:54   

Ok w takim razie na podłogę położę linoleum, oby nie pleśniało pod spodem.
Teraz mam takie pytanie. Bo już mam pewien pomysł na zagospodarowanie wnętrza, ale jest pytanie. Jak szeroka ma być półka na odchody? Mam taką deskę która ma 37-38 cm szerokości i była by całkiem sensowna, ale czy wystarczy ta szerokość? A może nie montować żadnej półki, jak będę miał śliskie linoleum na podłodze oraz ściółka(co tydzień wymieniane). Jakby ktoś poradził z ludzi którzy już hodują kury, to byłbym bardzo wdzięczny. :hmm:
Co do ilości kur to z pewnością kupie 5 niosek i jednego koguta. :d
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-20, 20:09   

Półka na odchody jest zbędna, jeśli odpowiednio zamontujesz żerdzie, tak, by nocujące kury nie zanieczyszczały sobie wzajemnie piór. Linoleum na podłogę jest ok, można łatwo wyjąć i wyczyścić.
I jeszcze jedno póki, nie puki...
Kurniczek bardzo ładny.
Pozdrawiam
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-08-20, 21:18   
   Skype: j.rogowski


W temacie kurniczka doświadczenia dużego nie mam. Wszystko inaczej.

Ale, ale. Przepiórki mam. Tu doświadczenie wygląda tak. Wykładzina na podłodze to znakomity pomysł. Tylko najlepiej jeśli potrafisz ją położyć wywiniętą na ściany. Przynajmniej 10 cm. Tak jest łatwiej. A na tą wykładzinę cieniutką warstwę piasku. No bo jeśli zamierzasz co tydzień wymieniać.

I znowu ALE. Normalna kura cały dzień siedzi na wybiegu, w nocy na grzędzie - więc półka pod grzędą(też śliska wykładzina) spowoduje że będziesz sprzątał raz w tygodni szpachelką nieczystości tylko z tej półki. A piasek przegrabisz i zbierzesz to co się zgrabi a uzupełnisz świeżym. W ten sposób będziesz miał sucho, czysto, wygodnie.

No i temat ostatni. Nie wiem jak wysokie są nogi kurnika. Na pewno kury będą się pod nim chowały w cieniu i w razie deszczu. Tak czy inaczej będzie to zawsze suche miejsce bo niby skąd tam woda. Więc... wysyp pod kurnikiem piasek. Ładny żółty piasek. Kury z radością w suchym piasku będą sobie urządzały kąpiele piaskowe.

Ufff...
(a co? Tylko Kurczaczek może się rozpisywać? :P )
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-08-20, 22:46   

No waśnie myślałem o tym żeby kury miały schronienie pod spodem kurnika.
Ale dalej nie wiem dawać półkę czy nie.
Bo jest kwestia że jeżeli dam półkę to będę musiał dać podporę na półkę, a to utrudni wyjmowanie linoleum. Znowu jeżeli nie dam półki to będę musiał co jakiś czas czyścić całe linoleum. I teraz sam nie wiem co zrobić...
Najlepiej było by gdyby ta podpora byłą ruchoma, ale jak będzie ruchoma to będzie niestabilna półka.
A jaka szerokość musi być półki na odchody? Wystarczy około 40cm?
 
 
Dariusz1970 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 78
Wysłany: 2010-08-22, 10:11   

Pollobo nie dawaj półki na odchody niech spadają na linoleum będzie ci wygodniej sprzątać,a raz na tydzień starczy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13