Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kruk.
Autor Wiadomość
dzik 


Województwo: wielkopolska
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-01-30, 22:15   Kruk.

Podobno kruki są pod ochroną i nie można ich trzymać w domu a jeśli ktoś znajdzie rannego kruka np. ze złamanym skrzydłem i okaże się że już nigdy ten ptak nie poleci to wtedy może go zatrzymać?
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-05-01, 19:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
haaszek 



Województwo: podkarpackie
Pomogła: 12 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 311
Wysłany: 2010-01-30, 22:24   

Nie, powinien oddać go do azylu dla dzikich zwierząt.
Złamane skrzydło można wyleczyć i powinien o tym czy ptak będzie umiał latać znający się na tym lekarz.
_________________
Forum Papużki Falistej oraz
Ostatnio zmieniony przez haaszek 2010-01-30, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dzik 


Województwo: wielkopolska
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-01-30, 22:36   

A ja widziałem w telewizji że gościu znalazł kruka i trzymał go w wolierze i chwalił się że nauczył go powtarzać jakieś tam słowa i co nic mu nie zrobili tylko jeszcze go pochwalili .
 
 
gotfrydka 


Województwo: Zachodniopomorskie
Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 16
Wysłany: 2010-06-15, 23:29   

spotkałam sie z tym ze znajomy chciał miec kruka.. bo to taki mroczny ptak.. (w sam raz do cięzkiej muzy i wyglądu rodem z hoorroru)
no ale.. okazało się ze kruki sa sprzedawane na czarnym rynku, i jest to nielegalne. tak samo łapanie ich, podbieranie jaj i wybieranie piskląt z gniazda.
 
 
mielczar3004 


Województwo: warm-mazurskie
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 5
Wysłany: 2010-06-16, 08:28   

Kruka możesz oswoić i nikt Ci nie zarzuci że go trzymasz nielegalnie bo zaprosisz go na podwórko,wypuścisz kruka a on i tak nigdzie się nie będzie wybierał.W ciągu paru minut zaatakuje pseudoekologa :D .Oswojone krukowate potrafią być bardzo agresywne w stosunku do obcych.Przerabiałem ten temat i z krukiem i ze sroką.Wątpię żeby gość potraktowany kruczym dziobem chciał mu tak naprawdę przywracać wolność.To co napisałem to taki trochę żart.Nie chciałbym żeby utworzono listę ptaków niebezpiecznych jak w przypadku psów,ale fakt jest faktem-oswojony kruk raczej zostaje wśród ludzi,nawet puszczony luzem nie ma zamiaru wiać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14