Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o pomoc w identyfikacji pisklaków
Autor Wiadomość
slawek972 


Województwo: śląskie
Wiek: 51
Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-06-13, 13:49   Proszę o pomoc w identyfikacji pisklaków

Po wczorajszym spacerze zaopiekowaliśmy się z żoną trzema pisklakami.
W najbliższym czasie oddamy je do LEŚNEGO POGOTOWIA przy Nadleśnictwie Katowice w Mikołowie. Jednak niezmiernie nurtuje nas gatunek tych maluszków.




Proszę wszystkich o pomoc w identyfikacji.
 
 
Daniel Kübler 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 50
Skąd: Igołomia
Wysłany: 2010-06-13, 18:11   

Witam, u tak młodych maluchów trudno określić gatunek. Przydałoby się zdjęcie z profilu. może się coś rozjaśni ;) Jak narazie obstawiam wilgę. Napisz gdzie je znaleźliście.
 
 
slawek972 


Województwo: śląskie
Wiek: 51
Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-06-13, 22:35   

Trzy żywe pisklaki i jeden zdechły zostały znalezione przez dwie dziewczynki na chodniku i pasie niskich krzaków oddzielającym asfaltową drogę dla rowerów od chodnika. W Katowicach na Muchowcu (dużym terenie rekreacyjnym ze stawami , lasami i lotniskiem sportowym). W krzakach tych dziewczyny widziały zniszczone gniazdo. Pomogłem z żoną przenieść żywe ptaszki do pobliskiego lasku. Po półgodzinnym spacerze w tym samym miejscu małe zbiegowisko ludzi zastanawiało się co zrobić z pisklakiem na chodniku. Na prośbę starszych ludzi zgodziłem się zaopiekować małym. Potem znalazłem dwa wcześniej schowane malce.
Nie zauważyłem rodziców a na dłuższą obserwację miejsca nie pozwalały chmary komarów i zbliżająca się burza. Sobotnią nocną burzę przeżyły u nas w domu spokojnie. W niedzielę opuściliśmy dom by sprawdzić jeszcze dokładnie miejsce znalezienia. Zrobiłem zdjęcia gniazdu.
Po powrocie niestety pisklaki były w złej kondycji mimo że wcześniej były nakarmione i napojone. Jeden zdechł mimo naszych starań. Wieczorem resztę oddaliśmy do Leśnego Pogotowia w Mikołowie.




 
 
Daniel Kübler 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 50
Skąd: Igołomia
Wysłany: 2010-06-14, 06:49   

To takie malizny!!! Bez ręki wydawały się większe; chyba że masz wyjątkowo dużą dłoń;)
W świetle powyższych faktów będą to jakieś pokrzewki - może kapturka - gniazdo ma cieniutkie, prześwitujące ściany (jednak nie wiadomo, jak wyglądało przed). Jak już wcześniej pisałem ciężko - przynajmniej dla mnie oznaczyć takie maluchy. Napisz na Forum Przyroda. Tam są mózgi od ptaków, które albo potwierdzą, albo - co też możliwe- obalą moje wstępne oznaczenie ;)
Pozdrawiam.
 
 
slawek972 


Województwo: śląskie
Wiek: 51
Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-06-14, 20:02   

Dłoń mam raczej małą. Optyka przy ustawieniach makro tak oszukuje. Wg człowieka z pogotowia to są szczygły. Ja obstawiam sikorki. Z bardzo bliska było widać żółto szary odcień puchu na brzuszkach pisklaków. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez slawek972 2010-06-14, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-06-14, 21:04   

slawek972, rozwiewam wątpliwości, nie są to sikorki bo one lęgną się w dziuplach, budkach, itp zakamarkach a nie w zewnętrznych gniazdach, przyznam że w pierwszej chwili też sobie pomyślałem że to mogą być sikorki ;)
_________________
marcinnn
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13